21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,579 TL
  • 5,393 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

İŞTE BÖYLE YAKALANDI

İŞTE BÖYLE YAKALANDI

Isparta

Atalay Filiz'in İzmir'de yakalanmasının ardından son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. İstanbul ve Ankara’da öldürülen 3 kişinin katilzanlısı olarak aranan Atalay Filiz sabah saatlerinde bindiği minibüste kendisini tanıyan bir vatandaşın ihbarı üzerine polis tarafından yakalandı.Atalay Filiz'in Gümüldür - İzmir dolmuşunda bir yolcunun kendisini tanıyıppolise ihbar etmesi sonucu, olayı fark edip değiştirdiği dolmuşta yakalandığı ortaya çıktı. Atalay Filiz'in üzerinden, 4 adet sahte kimlik, 3 adet sahte ehliyet, bir Fransız vatandaşının vatandaşlık belgesi, 2 adet avcı, komandobıçağı, biber gazı, 10 bin TL'nin üzerinde Türk parası, 3500 euro çıktı, farklı isimler adına düzenlenmiş 14 adet aktif, faal durumda kredi kartı çıktı.Emniyet Müdürü Uzundurukan "Sorgu yapmadık mülakat yaptık. 50 liraya anlaşıyor, 25 lira veriyor. 25 liranın hesabını yapmasını şunu gösteriyor uzunsüre kaçacağını belli ediyor. Yunan adalarını hiç düşünmemiş. Çok zeki, görünüş itibariyle pişmanlık görüntüsü görmedim" dedi.

 

Son dakika: İstanbul ve Ankara’da öldürülen 3 kişinin katil zanlısı olarak aranan Atalay Filiz, İzmir’in Menderes İlçesi’nde bir minibüste yakalandı.

 

Tuzla’da 27 Mayıs günü tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’yı,2013 yılında da Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın TÜBİTAK’ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ile Rus sevgilisi Elena Radchikova’yı Ankara’da öldürdüğü iddiasıyla aranan Atalay Filiz’in, İzmir’e kaçtığı saptanmıştı. Geçen 29 Mayıs’ta İzmir’e gelen Filiz’in, Buca’da bir kafeteryada 4 saat kaldığı, ardından bir üniversite öğrencisinin evinde 30 ve 31 Mayıs geceleri kaldığı ortaya çıktı. Görüntülerin televizyonlarda yayınlanmasından sonra durumu fark eden kafeterya sahibi ile üniversite öğrencisinin verdiği bilgiler doğrultusunda,polisin araştırmalarına da yön verildi.

 MİNİBÜSTE YAKALANDI

 Bu sabah Atalay Filiz'i minibüste gördüğünü söyleyen birvatandaşın ihbarı üzerine harekete geçen polis, Atalay Filiz’i İzmir’in Menderes İlçesi’nde, Gümüldür'den bindiği minibüste yakaladı.

 

Filiz'in kimlik kontrolü yapan polise sahte kimlik verdiği ancak polisin fotoğraflarından tanıdığı Atalay Filiz'i gözaltına alarak ilçe emniyet müdürlüğüne götürdüğü belirtildi. Burada yapılan parmak izi incelemesinde gözaltındaki kişinin Atalay Filiz olduğu kesinleşti.

 

İZMİR EMNİYET MÜDÜRÜ DETAYLARI AÇIKLADI

 

İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya Atalay Filiz'in yakalanmasıyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

 

Atalay Filiz sabah 7.30 sularında Gümüldür ilçemizde yakalandı. Mayıs ayının son günlerinde ilimize geldiğine ilişkin bir takım bilgiler kamuoyuyla paylaşılan Atalay Filiz'in ayın 27'sinde İstanbul'da işlenen 3. cinayetten sonra ilimize geldiği, Buca ilçesinde bir internet kafede3.5-4 saat bazı temaslar kurduğu, özellikle bu temaslar içinde konaklama yeri için arayışlar içinde olduğu tespit edildi.

 

Ayın 27'si ile 30'u arası arasındaki süreçte, 31'ine kadar İzmir'de olduğunu öğreniyoruz. 29'u Yeşilyurt'ta bir bekar evinde kalıyor,sonra 29-30 Buca'da kaldıktan sonra 31 Mayıs sabahı il merkezinden ayrılıyor.Bu geçen süre içerisinde ilk bilgiler çerçevesinde daha önce babasının görevi nedeniyle İzmir'i tanıyor olmaktan kaynaklı, Gümüldür Özdere bölgesinde kaldığı anlaşılıyor. Gümüldür Özdere'de birkaç gün pansiyonlarda, birkaç gün arazi,sahiller ormanda kalmış.

 

 

DOĞA ŞARTLARINA UYUM SAĞLAMA YETENEĞİ VAR

 

Geçmişte doğada barınma, doğa şartlarına uyum sağlama konusundaki becerileri nedeniyle yemek içme ihtiyacını doğadan karşıladığı,dışarıyla temas kurmadığı anlaşılıyor. Gümüldür-İzmir seferi yapan bir minibüste bir vatandaşın Atalay Filiz'e benzerliği nedeniyle ihbarda bulunması üzerine arkadaşlarımız istikamet üzerinde noktalar oluşturuyor.Kendisinden şüphelenildiğinden şüphelendiği için minibüsü terk edip başka bir minibüse geçiyor. Duyarlı vatandaş ikinci minibüse bindiği bilgisin de emniyete bildiriyor. Tüm araçlar üzerinde kapama ve uygulama yapmak üzerine şahıs minibüs içerisinde alınıyor. Duyarlı bir toplam tablosu ortaya koyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şahsın yakalanmasında vatandaşlarımızın duyarlılığı son derece önem arz eden bir sonuç ortaya çıkarmıştır.

İKİNCİ MİNİBÜSÜN ŞOFÖRÜ O ANLARI ANLATTI

 Seri cinayet zanlısının yakalanmasını sağlayan dolmuş şoförü 41 yaşındaki Kenan Aka yaşadıklarını anlattı. Aka, seri katil Atalay Filiz'in üç gün önce bir kez daha dolmuşuna bindiğini belirterek, şunları söyledi:

'ÜÇ GÜN ÖNCE DE YANLIŞLIKLA BİNDİ'

 

"Üç gün önce de dolmuşa yanlışlıkla bindi. Dolmuşu Gümüldür'e gidiyor sandı. Develi Köyü'ne dönünce 'Ben burada ineceğim' dedi ve indi. Kendisini o zaman da tanıdım, ancak dolmuşta yanımda oturduğu için haber veremedim. O iner inmez jandarmaya ihbar ettim, yakalanamadı. Bugün de Menderes Barbaros Mahallesi'nde dolmuşu durdurdu. Araca bindiğinde perişan haldeydi.Terliydi, günlerdir yıkanmadığı belliydi. Elindeki poşette birkaç tane pet su vardı. Sakalları uzamıştı. 'Bu araç nereye gidiyor' diye sordu. 'Bulgurca'dan İzmir'e gidiyor' dedim. 'Kaç lira' dedi. 'İki lira' dedim, 'Param yok' dedi,'Olsun geç' dedim. Dolmuşta iki kadın yolcu da vardı. Biner binmez pencere kenarına oturdu ve perdeyi kapattı. Dereköy yolunda polis ekip aracını gördüm.Onlara selektör yaktım. Polis, peşimize düştü sonra dolmuşu durdurdu. Polisin geldiğini görünce ayağa kalktı, inmek istedi ancak kapı kapalı olduğu için inemedi. Polis, ondan kimlik istedi, adının 'Ömer' olarak yazılı olduğu kimliğiverdi. Polis hemen koluna kelepçeyi taktı ve götürdü. Ben hiç paniklemedim,korkmadım. Seri katili televizyon haberlerinden tanıyorum, her gün düzenli haber bültenlerini izlerim."

İŞTE ÜZERİNDEN ÇIKANLAR..


Son dakika haberi: Atalay Filiz bu sabah İzmir'de yakalandı, üzerinden çıkanlar herkesi şok etti!

Menderes'te yakalandı

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Arama

12 Haziran 2016 Pazar 14:19

Adam kaç yıldır kaçtı, saklandı, kafelerde garsonluk yaptı, tv muhabırlerıne bıle servıs yapmış, şimdı yakalandı, bravo!!!

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR