visitor analyticsvisitor analytics

İŞTE ABLA'LARIN SAYISI

İŞTE  ABLA'LARIN SAYISI
11 Ağustos 2016 Perşembe 13:59

İŞTE ABLA'LARIN SAYISI

FETÖ’nün kadın yapılanmasında 73 bin abla görev yapıyor.Kamufle olmaları daha kolay olduğu için, 15 Temmuz sonrası örgütün para trafiğini onlar üstlendi. Sistem dışı evlilik yapmaları yasak.

 

Terör örgütünün 'imam' ve 'Abi'lerinden sonra en çok konuşulan FETÖ'nün ablaları oldu...

 

Peki kim bu ablalar? Emirleri kimden alıyorlar?

 

HİMMET GÖREVİ ABLALARDA...

 

Gülen Eğitim Araştırma Vakfı'nda bir dönem çalışan daha sonra tüm görevlerinden alınan Ümit Akdemir, "Kadın hizmeti 90'larda başladı. Tahminimce sayıları 73 bin. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından idareyi kadınlara devredebilirler. Çünkü kamufle olmaları kolay. Erkekler deşifre oldukları ya da takip edildikleri için himmet trafiğini ablalar devraldı" dedi.

 

İşte FETÖ ablalarının gizli teşkilatı:

 

YÜZLERCE İŞ YERİ... Daha öncesinde kadın dernekleri ve kermesler kanalıyla örgüte para toplayan ablalar, deşifre olunca tedbir alıp işyerleri açarak buralarda toplanmaya başladı. Açtıkları işyerlerine müşteri gibi gelen ablalar, topladıkları ya da kendilerine düşen himmet miktarını buradaki dükkân sahibi ablaya teslim ediyor. Dikkat çekmemek için bu yolu seçen ablalarının Türkiye genelinde yüzlerce işyeri açtıkları kaydediliyor.

 

ÜÇ KATEGORİ... Ablalar ilçe ablası, bölge ablası ve il ablası diye 3 kategoriye ayrılıyor. İlçenin büyüklüğüne göre sohbet grubu oluşturan abla tek başına tüm ilçeyi idare ediyor. Eğer bulunduğu yer büyük ilçeyse onun emrinde çalışan bölgeci ablalar bulunuyor. Bu kişiler aynı zamanda öğrenci evleri ve kız yurtlarındaki öğrencilerden sorumlu. İl ablası ise en tepedeki isim. Büyük bölgeci abla ve kurum müdireleri direkt ona bağlı. İlçe ablaları da bu il ablasından talimat alıyor.

 

 KATALOG EVLİLİĞİ...FETÖ yurtlarında yetişen, FETÖ bursu ile okuyan ve örgüt tarafından işe sokulan kadın örgüt üyelerinin, bu yapının dışından birisi ile evlenmeleri kesinlikle yasak. Evden ya da yurttan ayrılmak isteyen kız öğrenciler hakkında dedikodu çıkarılarak 'kötü kız' algısı yaratılıp ayrılması engelleniyor. Her bölgeden örgüte bağlı kadınların formları titizlikle dolduruluyor. Evlilik işini il ablası ile evlilik ablası denen kadınlar yürütüyor. Bu kişilerin kocaları da erkeklerin formlarını hazırlayıp katalogla makla görevli. İlçe ilçe, il il hazırlanan kataloglar en son il imamına rapor ediliyor ve onay alınıyor.Genelde kadınlar ve erkekler meslek gruplarına göre tasnif ediliyor. Evlenmeyen kadınların "Ablalara gidelim, güzel bir abi buluruz" dediği ve ablalara başvurduğu da belirtiliyor.

 

AİLELERE SIZIYORLAR

 

 STRATEJİK EVLİLİK...Örgütün bürokraside, emniyette, TSK'da, siyasette ve iş dünyasında sızmak istedikleri ailelere stratejik evlilikler kanalıyla giriliyor. Bu ailelere damat ve gelinler sokularak o aile tam bir kıskaca alınıyor. Bu iş için özel yetiştirilmiş güzel kadınlar genelde hâkim, savcı, polis ve askerlerle evlendirilerek bu kişilerin kendilerine tam bağımlı hale gelmeleri sağlanıyor.Stratejik evlilik yapanların dekolte giymeleri, sosyal ortamda bulunmaları ise Gülen'den alınan fetva gereğince mübah. Ablaların seçtiği ve erkek imamın onayıyla evlenen kişilere "Senin görevin evlilik değil, hizmet"denilerek asıl sorumluluğu her fırsatta hatırlatılıyor. Evlenmek istemeyenlere ise "Evlenmezsen şakirt olamazsın, bu görevi yerine getireceksin"diye baskı kuruyorlar. Bu zorla evlenmeler sonucunda bir çok ailevi problemler çıktığı belirtiliyor. Yetkililer evli çiftlerin mutsuz evlilikten dolayı başka evli biriyle ne ilişki yaşadığını, bunun ortaya çıkması durumunda da ellerindeki emniyet elemanları marifetiyle olayın örtbas edilip, bu kişilerin başka yere tayin edildiğini ifade ediyor.

 

'GİZLİCE BİLGİ TOPLAYIP ABLALARA TESLİM ETTİK

 

 L.A. (Akademisyen):ABD'de örgüte bağlı evlerde kaldım. Örgüt mensuplarının çocuklarına ders vermemistendi. Faaliyetin eğitimimi aksatması üzerine durumu ablalara bildirdim.Baskı ve şantaj yapılmaya başlandı. Depresyon tedavisi gördüm.

 

Tanık E.Y. (FETÖ'cü bir polisin eski eşi): Akrabalarım vasıtasıyla 2008'de Ö.A.'yla tanışıp evlendim. Onun kanalıyla FETÖ'ye girdim.Ablalık görevi verildi. Eşim, boşanma sürecinde FETÖ desteğiyle üzerimde baskı kurdu. Çocuğumun velayetini aldı.

 

İMAM ABLA YOK

 

Himmet toplamakla görevli olan ablalar, örgütün önemli erkeklerinin eşleriyle evlerde buluşuyorlardı. Kocaları himmet verse bile kadınlar da vermek zorunda. Ablalar, Fetullah Gülen'in yakını veya akrabası ise onunla birebir görüşebiliyor. Emniyette, üniversitelerde, TSK'da, bürokraside ve özel sektörde üniteler halinde örgütlenmişler. Memur ünitesi, sağlık ünitesi, Milli Eğitim ünitesi gibi. Daha az dikkat çektikleri için birçok kirliiş ablalara havale edilmiş. Ablalar içinde imam olmadığı için bağlı bulundukları erkek imamlara paraları teslim ediyorlar. Bazen de erkek ünitesi toplantısına araya perde çekilerek katılıyorlar.

ABLALAAAAR!

vatandas
13 Ağustos 2016 Cumartesi 13:55

YANI ÖRGÜTÜN PARA KASALARI! DIGER ILLERDE PARAYLA KACARKEN YAKALANANLAR VAR! ISPARTADADA VARMI ? YOKSA COKTAN BUHAR OLUP UCTULARMI VIN TRUZMLE ABLALAAAR?

3 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

ahhh

alettin
11 Ağustos 2016 Perşembe 20:46

bu ablalar muta nikahı kıyarak her numarayı yaparlarmış.her yol var bunlarda maşallah

2 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

ALTIN NESIL ICIN KOSTURUYORLAARMIS! PEH PEH PEH!

vatandas
11 Ağustos 2016 Perşembe 17:18

MAHALLELERDE ORGANIZATÖRLERI (ZAMAN , SIZINTI, GONCA DERGISI ABONELIGI, EV SOHBETLERI, ZEKAT, FITRE, HAC, UMRE, GEZI, KERMES, YUFKA YAPIMI, MAKARNA KESIMI VB.ORGANIZELERI YAPANLAR) CALISAN BAYANLAR, EMEKLI BAYANLAR HEP FAALIYETLI BU KONULARDA! USAKTA, HER YERDE IL ILCE MAHALLE ABLALARI GÖZ ALTINA ALINMIS! "KENDI AKRABALARIMIZ FAKIR; ONLARA VERECEGIZ ZEKATIMIZI, FITRE, SADAKAMIZI!" DEYINCE KOMSULUK ILISKILERINI KESIYORLARDI! IYIKI VERMEMISIZ MILLETIN BASINA BOMBA YAGDIRMAK ICIN CALISIYORLARMIS!!

3 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

Masonik yapı

Vatandaş
11 Ağustos 2016 Perşembe 16:39

Masonik teşkilatlanma gibi bir yapıları var Ancak onlardan daha tehlikeliler Çünkü kayıtları yok kod isimleri var.

4 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

BU NE YA!

TÜRK MİLLETİ
11 Ağustos 2016 Perşembe 14:42

İNSANIN KANI DONUYOR . BUNLAR NEYMİŞTE HABERİMİZ YOKMUŞ.TÜRK MİLLETİ BÜYÜK BİR TEHLİKE ATLATTI.ALLAH TARİHİ ŞANLI OLAN TÜRK MİLLETİNİ SEVİYORMUŞ.BUNDAN SONRA BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DAHA GÜÇLÜ OLACAK.GERÇEKTEN ÇILGIN TÜRKLERİZ. BÜTÜN MİLLET TANKTAN KAÇAR BİZ TANKIN ÖNÜNE YATARIZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....

15 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

SENİRKENTTE 2. DALGA

GENÇ SENİRKENTLİ
11 Ağustos 2016 Perşembe 14:36

SENİRKENTTE 2.DALGA FETÖ TEMİZLİĞİ NE ZAMAN YAPILACAK BEKLİYORUZ ????

3 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

ISPARTA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDE 51 POLİS AÇIĞA ALINDI

ISPARTA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDE 51 POLİS AÇIĞA ALINDI

ISPARTA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDE 51 POLİS AÇIĞA ALINDI

FETÖ BAĞLANTILI 9 BİN 103 POLİS AÇIĞA ALINDI

FETÖ BAĞLANTILI 9 BİN 103 POLİS AÇIĞA ALINDI

FETÖ BAĞLANTILI 9 BİN 103 POLİS AÇIĞA ALINDI

SDÜ FETÖ İLE MÜCADELE EDİYOR MU?

SDÜ FETÖ İLE MÜCADELE EDİYOR MU?

SDÜ FETÖ İLE MÜCADELE EDİYOR MU?

ISPARTA'DA ARAÇ SAHİPLERİ BU HABERE DİKKAT !

ISPARTA'DA ARAÇ SAHİPLERİ BU HABERE DİKKAT !

ISPARTA'DA ARAÇ SAHİPLERİ BU HABERE DİKKAT !

TÜM İLLERDEKİ DEV OPERASYONDAN FLAŞ GELİŞME

TÜM İLLERDEKİ DEV OPERASYONDAN FLAŞ GELİŞME

TÜM İLLERDEKİ DEV OPERASYONDAN FLAŞ GELİŞME

HASTANE ÖNÜNDEKİ KASİSLER TEHLİKE SAÇIYOR ÇÖZÜM BEKLENİYOR

 HASTANE ÖNÜNDEKİ KASİSLER TEHLİKE SAÇIYOR ÇÖZÜM BEKLENİYOR

HASTANE ÖNÜNDEKİ KASİSLER TEHLİKE SAÇIYOR ÇÖZÜM BEKLENİYOR

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

ISPARTA'DA 3 KAYMAKAM AÇIĞA ALINDI

ISPARTA'DA 3 KAYMAKAM AÇIĞA ALINDI