26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

İŞTE ABLA'LARIN SAYISI

İŞTE ABLA'LARIN SAYISI

Isparta

FETÖ’nün kadın yapılanmasında 73 bin abla görev yapıyor.Kamufle olmaları daha kolay olduğu için, 15 Temmuz sonrası örgütün para trafiğini onlar üstlendi. Sistem dışı evlilik yapmaları yasak.

 

Terör örgütünün 'imam' ve 'Abi'lerinden sonra en çok konuşulan FETÖ'nün ablaları oldu...

 

Peki kim bu ablalar? Emirleri kimden alıyorlar?

 

HİMMET GÖREVİ ABLALARDA...

 

Gülen Eğitim Araştırma Vakfı'nda bir dönem çalışan daha sonra tüm görevlerinden alınan Ümit Akdemir, "Kadın hizmeti 90'larda başladı. Tahminimce sayıları 73 bin. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından idareyi kadınlara devredebilirler. Çünkü kamufle olmaları kolay. Erkekler deşifre oldukları ya da takip edildikleri için himmet trafiğini ablalar devraldı" dedi.

 

İşte FETÖ ablalarının gizli teşkilatı:

 

YÜZLERCE İŞ YERİ... Daha öncesinde kadın dernekleri ve kermesler kanalıyla örgüte para toplayan ablalar, deşifre olunca tedbir alıp işyerleri açarak buralarda toplanmaya başladı. Açtıkları işyerlerine müşteri gibi gelen ablalar, topladıkları ya da kendilerine düşen himmet miktarını buradaki dükkân sahibi ablaya teslim ediyor. Dikkat çekmemek için bu yolu seçen ablalarının Türkiye genelinde yüzlerce işyeri açtıkları kaydediliyor.

 

ÜÇ KATEGORİ... Ablalar ilçe ablası, bölge ablası ve il ablası diye 3 kategoriye ayrılıyor. İlçenin büyüklüğüne göre sohbet grubu oluşturan abla tek başına tüm ilçeyi idare ediyor. Eğer bulunduğu yer büyük ilçeyse onun emrinde çalışan bölgeci ablalar bulunuyor. Bu kişiler aynı zamanda öğrenci evleri ve kız yurtlarındaki öğrencilerden sorumlu. İl ablası ise en tepedeki isim. Büyük bölgeci abla ve kurum müdireleri direkt ona bağlı. İlçe ablaları da bu il ablasından talimat alıyor.

 

 KATALOG EVLİLİĞİ...FETÖ yurtlarında yetişen, FETÖ bursu ile okuyan ve örgüt tarafından işe sokulan kadın örgüt üyelerinin, bu yapının dışından birisi ile evlenmeleri kesinlikle yasak. Evden ya da yurttan ayrılmak isteyen kız öğrenciler hakkında dedikodu çıkarılarak 'kötü kız' algısı yaratılıp ayrılması engelleniyor. Her bölgeden örgüte bağlı kadınların formları titizlikle dolduruluyor. Evlilik işini il ablası ile evlilik ablası denen kadınlar yürütüyor. Bu kişilerin kocaları da erkeklerin formlarını hazırlayıp katalogla makla görevli. İlçe ilçe, il il hazırlanan kataloglar en son il imamına rapor ediliyor ve onay alınıyor.Genelde kadınlar ve erkekler meslek gruplarına göre tasnif ediliyor. Evlenmeyen kadınların "Ablalara gidelim, güzel bir abi buluruz" dediği ve ablalara başvurduğu da belirtiliyor.

 

AİLELERE SIZIYORLAR

 

 STRATEJİK EVLİLİK...Örgütün bürokraside, emniyette, TSK'da, siyasette ve iş dünyasında sızmak istedikleri ailelere stratejik evlilikler kanalıyla giriliyor. Bu ailelere damat ve gelinler sokularak o aile tam bir kıskaca alınıyor. Bu iş için özel yetiştirilmiş güzel kadınlar genelde hâkim, savcı, polis ve askerlerle evlendirilerek bu kişilerin kendilerine tam bağımlı hale gelmeleri sağlanıyor.Stratejik evlilik yapanların dekolte giymeleri, sosyal ortamda bulunmaları ise Gülen'den alınan fetva gereğince mübah. Ablaların seçtiği ve erkek imamın onayıyla evlenen kişilere "Senin görevin evlilik değil, hizmet"denilerek asıl sorumluluğu her fırsatta hatırlatılıyor. Evlenmek istemeyenlere ise "Evlenmezsen şakirt olamazsın, bu görevi yerine getireceksin"diye baskı kuruyorlar. Bu zorla evlenmeler sonucunda bir çok ailevi problemler çıktığı belirtiliyor. Yetkililer evli çiftlerin mutsuz evlilikten dolayı başka evli biriyle ne ilişki yaşadığını, bunun ortaya çıkması durumunda da ellerindeki emniyet elemanları marifetiyle olayın örtbas edilip, bu kişilerin başka yere tayin edildiğini ifade ediyor.

 

'GİZLİCE BİLGİ TOPLAYIP ABLALARA TESLİM ETTİK

 

 L.A. (Akademisyen):ABD'de örgüte bağlı evlerde kaldım. Örgüt mensuplarının çocuklarına ders vermemistendi. Faaliyetin eğitimimi aksatması üzerine durumu ablalara bildirdim.Baskı ve şantaj yapılmaya başlandı. Depresyon tedavisi gördüm.

 

Tanık E.Y. (FETÖ'cü bir polisin eski eşi): Akrabalarım vasıtasıyla 2008'de Ö.A.'yla tanışıp evlendim. Onun kanalıyla FETÖ'ye girdim.Ablalık görevi verildi. Eşim, boşanma sürecinde FETÖ desteğiyle üzerimde baskı kurdu. Çocuğumun velayetini aldı.

 

İMAM ABLA YOK

 

Himmet toplamakla görevli olan ablalar, örgütün önemli erkeklerinin eşleriyle evlerde buluşuyorlardı. Kocaları himmet verse bile kadınlar da vermek zorunda. Ablalar, Fetullah Gülen'in yakını veya akrabası ise onunla birebir görüşebiliyor. Emniyette, üniversitelerde, TSK'da, bürokraside ve özel sektörde üniteler halinde örgütlenmişler. Memur ünitesi, sağlık ünitesi, Milli Eğitim ünitesi gibi. Daha az dikkat çektikleri için birçok kirliiş ablalara havale edilmiş. Ablalar içinde imam olmadığı için bağlı bulundukları erkek imamlara paraları teslim ediyorlar. Bazen de erkek ünitesi toplantısına araya perde çekilerek katılıyorlar.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

vatandas

13 Ağustos 2016 Cumartesi 13:55

YANI ÖRGÜTÜN PARA KASALARI! DIGER ILLERDE PARAYLA KACARKEN YAKALANANLAR VAR! ISPARTADADA VARMI ? YOKSA COKTAN BUHAR OLUP UCTULARMI VIN TRUZMLE ABLALAAAR?

alettin

11 Ağustos 2016 Perşembe 20:46

bu ablalar muta nikahı kıyarak her numarayı yaparlarmış.her yol var bunlarda maşallah

vatandas

11 Ağustos 2016 Perşembe 17:18

MAHALLELERDE ORGANIZATÖRLERI (ZAMAN , SIZINTI, GONCA DERGISI ABONELIGI, EV SOHBETLERI, ZEKAT, FITRE, HAC, UMRE, GEZI, KERMES, YUFKA YAPIMI, MAKARNA KESIMI VB.ORGANIZELERI YAPANLAR) CALISAN BAYANLAR, EMEKLI BAYANLAR HEP FAALIYETLI BU KONULARDA! USAKTA, HER YERDE IL ILCE MAHALLE ABLALARI GÖZ ALTINA ALINMIS! "KENDI AKRABALARIMIZ FAKIR; ONLARA VERECEGIZ ZEKATIMIZI, FITRE, SADAKAMIZI!" DEYINCE KOMSULUK ILISKILERINI KESIYORLARDI! IYIKI VERMEMISIZ MILLETIN BASINA BOMBA YAGDIRMAK ICIN CALISIYORLARMIS!!

Vatandaş

11 Ağustos 2016 Perşembe 16:39

Masonik teşkilatlanma gibi bir yapıları var Ancak onlardan daha tehlikeliler Çünkü kayıtları yok kod isimleri var.

TÜRK MİLLETİ

11 Ağustos 2016 Perşembe 14:42

İNSANIN KANI DONUYOR . BUNLAR NEYMİŞTE HABERİMİZ YOKMUŞ.TÜRK MİLLETİ BÜYÜK BİR TEHLİKE ATLATTI.ALLAH TARİHİ ŞANLI OLAN TÜRK MİLLETİNİ SEVİYORMUŞ.BUNDAN SONRA BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DAHA GÜÇLÜ OLACAK.GERÇEKTEN ÇILGIN TÜRKLERİZ. BÜTÜN MİLLET TANKTAN KAÇAR BİZ TANKIN ÖNÜNE YATARIZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....

ıspartalı

11 Ağustos 2016 Perşembe 21:32

bunlar neymiş haberiniz yokmuş öylemi.hadi ordan atatürkçü subaylar rezil edilirken hapse atılırken gıkınız çıkmıyordu,genelkurmay başkanı terör örgütü suçlaması ile içeri atılırken keyif yapıyordunuz,şimdi başımıza milliyetç kesildiniz hadi ordan, demek heberiniz yoktu ha,ulan hepiniz ordaydınız be.

turan yolca

11 Ağustos 2016 Perşembe 15:27

NE FARK EDECEK Kİ BÜTÜN DİN GRUPLARI AYNI ÇALIŞMIYORMU..BU GÜN FETÖ YARIN BİR BAŞKASI...DEVLET FAKİR ÇOCUKLARA YADA EKONOMİK DURUMU İYİ OLMAYAN AİLELERİN ÇOCUKLARINA SAHİP ÇIKMADIĞI ZAMAN BİR 10 YIL SONRA YAŞANANLAR BİR BAŞKA GRUP ADI ALTINDA GENE YAŞANIR.VAKIFLARIN ÖĞRENCİ EVLERİ DEVLET TARAFINDAN YASAKLANMALI..DEVLETİMİZ GÜÇLÜDÜR 10 BİN 20 BİN HER NEYSE FAKİR ÖĞRENCİYİ OKUTACAK GÜÇTEDİR..O VAKIFLAR ÖĞRENCİYİ BARINDIRIYOR YEDİRİYOR İÇİRİYOR AMA BEKLENTİ NE KENDİNE MÜRİD SİSTEM AYNI...

GENÇ SENİRKENTLİ

11 Ağustos 2016 Perşembe 14:36

SENİRKENTTE 2.DALGA FETÖ TEMİZLİĞİ NE ZAMAN YAPILACAK BEKLİYORUZ ????

öz ıspartalı

11 Ağustos 2016 Perşembe 17:47

sana ben ne zaman yapılacağını söylerim bir ara sabret

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR