25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,716 TL
  • 5,499 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

İşte 1500 İşçi Alımının Detayları

İşte 1500 İşçi Alımının Detayları

Isparta

İŞKUR İl Müdürü Hüseyin Ergin, ilimizde dördüncü kez gerçekleştirilen TYP kapsamında Orman Bölge Müdürlüğü Isparta sınırları içerisine 6 ay süreyle çalıştırılmak üzere 1500 işçi alınacağını duyurdu.Başvurular en kısa zamanda başlayacak

 

Son dönemde ülke genelinde işsizliğin önlenmesi için geliştirilen Toplum Yararına Program’dan (TYP) Isparta’da nasibini alacak.İŞKUR İl Müdürü Hüseyin Ergin, program kapsamında Orman Bölge Müdürlüğü Ispartail sınırları içerisinde 1500 işçinin alınacağını duyurdu. 1500 işçinin il genelinde ormanlarda fidan dikimi ve orman bakımı yapacağını bildiren Ergin,“Bu gelişme bizi çok sevindirdi. Bu sayede istihdama katkı sağlanacak veişsizlerimize ekmek kapısı olacak. Önemli olan işsizlere iş bulabilme imkânıydı. Geçici de olsa onların ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir proje. Bu anlamda ilçeler ve merkeze Orman Bölge Müdürlüğü’nün belirleyeceği bir liste halinde dağıtımlarını yapacağız” şeklinde konuştu.

 

ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ PROJEYİ

GÖNDERİNCE BAŞVURULAR BAŞLAYACAK

Öte yandan daha müracaatların başlamadığını Orman Bölge Müdürlüğü’nden projenin gelmesiyle startı vereceklerini açıklayan Ergin, “10-15 gün boyunca başvuruları alacağız. En kısa sürede alımlar başlar. Müracaatlarda bayan erkek ayrımı olmayacak. Ancak TYP mevzuatı içerisinde öncelikliler var.35 yaş üzeri erkekler, bayanlar, engelliler ve terör mağdurları öncelikli gruplar.Hangi ilçeye ne kadar sayı verileceğine Orman Bölge Müdürlüğü belirleyecek. Bu konuda emeği geçen, sayının bu denli yüksek olmasında gayretleri olan milletvekillerimiz Recep Özel ve Süreyya Sadi Bilgiç’e teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ormanlar

10 Mart 2015 Salı 21:12

ORMANLARI YAKMAYIN KESMEYİN DOGA KENDİNİ YETİŞTİRİYOR. SSONUNDA AYILARIN BARINDIRACAK YERLERİ KALMAYACAK. DOMUZLAR NEREDE BARINACAK. BUNLAR FİLİMİN ÖBÜR YÜZÜ.SON 3 AYDA AMMADA İŞSİZ ALINDI YA. SİZ NEYMİŞSİNİZ. HELE 3 YIL 9 AY İLE BBAŞLASAYDINIZ İŞSİZ KALMAZDI. BUNLARI BİR GEÇİN,4YIL BOŞ GEÇTİ ,

mahmut aksu

10 Mart 2015 Salı 14:46

Orman mı kaldı? Sütçüler ilçesi çandır köyündeki tamamen kanunsuz, hukuksuz, her tarafı pislik dolu ihanet dolu, rüşvet dolu doğa katliamlarını incelemek üzere ankara dan değerli, onurlu, şerefli, namuslu, dürüst bir bilirkişi getirdip böl****i bir inceletin. doğa katliamcılarının tamamen kanunsuz bir şekilde alan dışına çıkarak ormanlarınızı katletmesini engelleyin yeter. biliyorum son çırpınışlarınız ama durun daha bir de Rabbimin hesabı var. böl****i hiç görmeyen vali, orman md. çevre md.

fatih

10 Mart 2015 Salı 13:25

1.AKP hükümeti yabancılara(T.C.vatandaşı olmayanlara)çalışma izni veren(bütün işkollarında)yasayı meclisesundu.Muhtemelen yasalaştı.ISPARTA mızda ve TÜRKİYE mizde daha çok işsizlikartar. 2.Taş ve mermer ocakları doğayı hoyratca tahrip ederken ormanmı kaldıda işçi çalışacak? 3.Sadece seçim söylemi ve popilizim.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR