24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,575 TL
  • 5,360 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

İŞTE, SAMİMİYETİN TABLOSU

İŞTE, SAMİMİYETİN TABLOSU

Isparta

      Gördükleri ilgiden hayli memnun kalan öğrencilerden birisi fotoğraf çekimleri esnasında elini Gürkan’ın omzuna koydu. Gürkan, bu olay sonrasında öğrenciyi esprili bir şekilde karşılayarak, artık çocukların polisle olan ilişkilerinin daha da güçlendiğini ifade etti.

 

O satırlar karşılığını buldu

 

Üçüncü  sınıf öğrencisi Beyzagül Türkmen’in  yazdığı mektuptan etkilenen İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Mustafa Şener İlköğretim Okulu’na ziyarette bulundu. Gürkan, “7’den 77’ye her isteği bir görev olarak algılıyoruz” dedi.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda kendisine verilen  hediyeden duyduğu mutluluğu yazdığı mektupla dile getiren 10 yaşındaki Beyzagül Türkmen, Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan’ı okuluna davet etti.  Mektuba cevap olarak, dün Mustafa Şener İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden İl Emniyet Müdürü Gürkan, minik Beyza ve arkadaşlarına çeşitli hediyeler armağan etti.   Öğrencilerin sırasında oturan Gürkan, Okul Müdürü Halil Kaya ile birlikte öğrencilere polislikle ilgili sorular yöneltti.

7’den 70’e tüm vatandaşların taleplerini  görev saydıklarını söyleyen Gürkan, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onları sevindirmek, bizim için de mutluluk verici. Daha bilinçli bir nesil yetiştirmek için, teşkilat olarak eğitim adına elimizden gelen her türlü desteği sağlıyoruz” dedi.

“BİR TABUYU YIKMAYI BAŞARDIK”

Toplum Destekli Polislik Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar sonrasında, polisin bir korku objesi olarak gösterilmesi tabusunun yıkıldığını aktaran Gürkan, “Yıllar öncesinde polis, küçüklere bir yaptırım mekanizması olarak lanse edilirdi. Isparta Emniyeti olarak, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz çatısı altında yapılan projelerimiz sayesinde görüyoruz ki; bizler bu tabuyu yıkmayı başarmışız. Artık çocuklarımız polisi bir yakını olarak görüyorlar. Polis amcalarını ailelerinden biri gibi benimseyerek, her türlü sıkıntı ve ihtiyaçlarına onlar sayesinde cevap buluyorlar” şeklinde konuştu.

MİNİK BEYZAGÜL, SATIRLARIYLA ETKİLEDİ

Beyzagül’ün kendisine yazmış olduğu mektuptan oldukça etkilendiğini kaydeden Gürkan, “Beyzagül gibi çocuklarımızın samimi satırlarında olduğu gibi yapılan çalışmaların karşılığını net bir şekilde görebiliyoruz. Biz de elimizden geldiği ölçüde kendimize ulaşan tüm istekleri yerine getirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı  çektiren Gürkan, öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarını Okul Polisi’ne iletmesini istedi.

DEMOKRAT GAZETESİ
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR