24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,693 TL
  • 5,511 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 18°
HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

ISPARTANIN BABA VALİSİNE ÇOK YAKIŞTI

Isparta Valisi Memduh Oğuz'un emekliye ayrılması nedeniyle düzenlenen veda ve fahri doktora töreni Süleyman Demirel Üniversitesi Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Isparta

Üniversitemiz öğretim elemanlarının sunduğu müzik dinletisiyle başlayan törenin açılış konuşmasını yapan SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, halk olarak millete hizmetkârlık yapmış insanların ödüllendirilmesi gerektiğini belirtirken, düzenlemiş oldukları fahri doktora töreniyle geleceğin liderlerine ufuk açarak yol gösterdiklerini dile getirdi.

“Ülkelerin kalkınmaları, devletin örgütsel yapısını iyi bir şekilde ortaya koymasıyla mümkün olur” diyen İbicioğlu, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Gelişen, değişen dünyaya paralel olarak her şey merkezden idare edilemez. Merkez, tek başına idare etmeye çalıştığı zaman kararlarda yavaşlama ve bürokratikleşme meydana gelir. Türkiye, özellikle son yıllarda yereli güçlendirmeye çalışmaktadır. Her ilin, ilçenin, beldenin başındaki yöneticilerin kabiliyeti, devletin fonksiyonlarını icra etmesinde çok önemli işleve sahip. Yöneticinin görevini, bir görev olmasının ötesinde liderlik ruhuyla, ibadet aşkıyla yapması, toplumu kucaklaması, topluma vizyon belirlemesi, ortak aklı uygulaması çok önemli”

Vali Oğuz’un, halkla iç içe olan, problemlere çözüm üreten, herkese eşit yaklaşan bir vali olduğunu dile getiren İbicioğlu, “Bizim için çok değerli olan valimiz, SDܒnün her zaman yanında olmuş, Isparta’nın ilim şehri olmasına, tarihinin ortaya çıkarılmasında, marka şehir olmasına büyük katkı sağlamıştır” dedi.

Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ise SDܒde bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Vali Memduh Oğuz’a hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

Burdur Valisi Nurettin Yılmaz ise “ Vali Memduh Oğuz, bizlere rehberlik eden, yol gösteren bir büyüğümüz. Yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu da mülki amirliğin, sorumluluğu büyük bir görev olduğunu belirterek güzel eserler bırakan insanların her zaman hatırlanacağını ifade ederek “Vali Memduh Oğuz, Türkiye’nin her yerinde görev yapmış, çevresinde sevgi çemberi oluşturmuş bir vali.” dedi.

Konuşmaların ardından Memduh Oğuz’un hayat hikayesini konu alan ve SDÜ Kurumsal İletişim Merkezi’nce hazırlanan “Isparta Sevdalısı Bir Bilge”adlı kısa film izlendi. Daha sonra Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, SDÜ Senatosunun fahri doktora verilmesi kararını okuyarak Vali Memduh Oğuz’a biniş giydirdi ve fahri doktora belgesini sundu.

Tören Vali Memduh Oğuz’un konuşması ile sona erdi. Oğuz, bugünün, hayatının en önemli günü olduğunu belirterek “Bir yolun sonu; bu yolun sonunda Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden biri, Türkiye’nin gurur kaynağı olan Süleyman Demirel Üniversitesi’nden fahri doktora ünvanı almak çok büyük bir şeref; beni bu payeye layık gören tüm SDÜ mensuplarına teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 Rektör İbicioğlu törenden sonra Vali Memduh Oğuz, konuk valiler ve protokol üyelerini makamında misafir ederek günün anısına hediyeler takdim etti.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR