19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,939 TL
  • 4,841 TL
  • 165,80 TL
  • 116.286
ISPARTA 11°
YENİ SANAYİ SİTESİNDEN DEHŞET ANLARI

YENİ SANAYİ SİTESİNDEN DEHŞET ANLARI

GELİNLİK GİYİP HEP BİRLİKTE İSYAN ETTİLER

GELİNLİK GİYİP HEP BİRLİKTE İSYAN ETTİLER

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ISPARTALI AVUKAT SAVAŞ AÇTI!

Çok sayıda GSM abonesinin başı, haberleri olmadan üye oldukları servisler nedeni ile dertte. Bir çoğu, onay vermedikleri halde kesilen faturanın şaşkınlığını yaşarken, Isparta Barosu’na üye bir avukat konuyu Danıştay’a taşıdı.

Isparta

Av. İsmail Özer Özgül’in haziran 2015’deki GSM faturası şaşkınlık yarattı. Normal faturasına ek olarak 197 TL’lik bir mobil ödemenin yapıldığı bilgisi yer aldı. Av. Özel, mobil ödeme onayı olmadığını, bu konuda herhangi bir bildirimde de bulunulmadığını kaydetti.

197 LİRALIK EK ÖDEME

Av. Özgül, faturasına yansıtılan 197 liralık tutarın ödenmesi için ilgili şirket hakkında Isparta Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuruda bulundu. Heyet, Av. Özgül’i haklı buldu.

Şirket avukata söz konusu ödemeyi yaptı. Ancak Av. Av.Özgül, kendisine ödemenin yapılmasının esas çözüm olmadığını, bu sorunu binlerce kişinin yaşadığı kaydetti.

DANIŞTAY'A BAŞVURDU

Av. Özgül, konu ile ilgili soruşturmanın ve işlemin yapılması için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) geçtiğimiz ocak ayı başında başvurdu.

BTK’dan gelen yanıta, ‘yaygın abone mağduriyeti’nin oluşması halinde konuya bakılabileceği kaydedildi. BTK’dan olumsuz yanıt alan avukat Özgül bu kez, Danıştay’a başvurdu. Geçtiğimiz 4 Mart günü Danıştay’a başvuran Av.Özgül, BTK’nın ‘işlem yapılmaması’ işleminin iptalini istedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

GS32

25 Mart 2016 Cuma 10:06

BU SEKTÖRDE HAKSAIZ YERE ALINA ÜCRETLERİN TOPLAMI BİNLERCE MİLYON TLYİ BULUYOR, ARI KOVANINA ÇOMAK SOKMUŞ AVUKAT BEY,HELAL OLSUN

Alper

24 Mart 2016 Perşembe 17:33

şsmail beyi kutluyorum. Çok başarılı bir avukat. Bu konuda kişiler tek tek bir şey yapamıyorlar. Herkesin de canı yanıyor. İnşallah bu vesile ile telefon dolandırıcığı son bulur.

mustafa

24 Mart 2016 Perşembe 13:09

Avukat beyi kutluyorum. Parasını geri aldığı halde bu haksız kazanç sağlayanlara savaş açması çok güzel. Aslında başımıza gelen bu tür dolandırıcılıklara hepimiz üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor ama maalesef adliyeden nedense çekiniyoruz.

Esin

23 Mart 2016 Çarşamba 19:20

Onbinlerce insandan haksız yere alınan devasa ücretler, bu konu Hakkında Danıştay'a Bilgi Teknolojileri Kurumu aleyhine dava açma başarısını gösteren Arkadaşı kutluyorum

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR