05 Temmuz 2020 Pazar

ISPARTA
TAKLALAR ATARAK DURABİLDİ

TAKLALAR ATARAK DURABİLDİ

GÜLBİRLİK'E BULGARİSTAN TEPKİSİ

GÜLBİRLİK'E BULGARİSTAN TEPKİSİ

OTOMOBİL BARİYERLERE ÇARPTI

OTOMOBİL BARİYERLERE ÇARPTI

 GÜL YAĞI ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ

GÜL YAĞI ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ

ISPARTA YENİ BULVARINA KAVUŞUYOR

ISPARTA YENİ BULVARINA KAVUŞUYOR

Isparta

SDÜ Doğu Yerleşkesi, Çünür Yenişehir’i Akkent ve Eğirdir Yoluna bağlayacak olan 2. alternatif bulvar açılmasına başlanırken, Fen İşleri Müdürlüğünce yolda dolgu çalışmaları gerçekleştiriliyor. Şehrin trafiğini hafifletmek adına ciddi çalışmalara imza atan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Bu yolumuzu da kısa sürede tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi. 

Isparta Belediyesi şehrin en öncelikli sorunlarından birisi olan ulaşıma yönelik çözümler noktasında ciddi adımlar atmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in göreve gelmesiyle birlikte kavşaklarda iyileştirme çalışması yapılırken, trafikte ciddi bir rahatlama gözlendi. Yine bunun yanı sıra SDÜ ile şehrin batı bölümüne ulaşan alternatif yolda açılarak hizmete sunuldu. Araçlar SDÜ Batı Yerleşkesinden çıkarak ITSO ve MEDDEM Hastanesi arkasından transit olarak Adliye kavşağına ulaşabiliyor.

İstanbul yolunu ciddi anlamda rahatlatan bu çalışmalara ek olarak yine Çünür ile Eğirdir yolunu birbirine bağlayacak olan ikinci alternatif yolun açılması işlemleriyle, yolda dolgu çalışmalarına başlandı.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in seçim vaatleri arasında yer alan alternatif yolun yapımı ile ilgili çalışmalar Fen İşleri Müdürlüğünce sürdürülüyor. Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi, Doğu Kampusu ile Eğirdir Yolu arasını birbirine bağlayacak olan 30 metre genişliğindeki yol 5 bin 200 metrelik bir uzunluğa sahip. Fen İşleri Müdürlüğü Eğirdir yolu ile Bozanönü arasındaki yol açma çalışmalarını tamamlarken, yol kodu için de dolgu çalışmalarını sürdürüyor. Bu bölgedeki yapılan çalışma ile de Isparta 289’uncu caddesi açılmış olacak.

Isparta şehir merkezinde değişik noktalarda bulunan ve trafiği aksatan, yol üzerinde kalan 5 evin karşılıklı mülk sahipleri ile anlaşılarak yıkıldığını ve yolların genişletildiğini hatırlatan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Seçim döneminde iki ana arter sözümüz vardı. SDÜ’den şehre gelen iki ana arterden birisi olan SDÜ Batı Kampusu-Adliye arası 25 metre genişliğindeki yolumuzdu. Bu yolumuzu açarak halkımızın kullanımına sunduk. İkincisi de yine SDÜ Doğu Kampusu bölgesi, Yeni Çünür Mahallesini Akkent’e ve Eğirdir yoluna bağlayan yolumuz. Eğirdir yolu-SDÜ arası yeni bir bulvar açımı için çalışmalarımız Eğirdir yolu bölgesinden başladı. Bu yolumuzun çalışmasını da kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Olcay

14 Ocak 2020 Salı 22:49

Şehrin yeni bir artere kavuşması trafiğin rahatlaması için önemli. Ayrıca bu bölgeler şehrin genişleme aksı üzerinde yer alıyor. Akıllıca bir imar ile şehrin sağlıklı büyümesi sağlanabilir. 2 parçaya bölünen üniversitede okuyan öğrenci sayısı bir il nüfusuna denk. Çünür eski başkan döneminde imara açılmıştı. Kısa sürede doldu. Yeni yerleşim yerleri yeni konut, yeni işyerleri, şehrin kalkınması demek. Yeni yerleşim yerleri doğrudan dolaylı pek çok kişiye gelir sağlar.

THe Ispartalı

14 Ocak 2020 Salı 20:21

Ne diyelim hayırlı olsun

Ufuk egirli

14 Ocak 2020 Salı 18:41

O bulvarin Sav'a kadar uzatilmasi gerekir ki

Vatandaş

14 Ocak 2020 Salı 18:33

Yol yabdı

Kadir

14 Ocak 2020 Salı 18:18

Bravo başkan Bunlar çok geç kalmış projeler tam zamanıdır.

Fatoş

14 Ocak 2020 Salı 18:09

Çünürde ki yeni yapılan otogar, devam edecekmi, yoksa yazık olup gidecekmi

Vatandaş

14 Ocak 2020 Salı 17:53

Oyumu Şükrü başkana vermedim ama şehir trafigi için güzel çalışmalar yapıyor, tebrik ederim başkanım, kaldırımları hunharca işgal eden esnafla ilgilenirseniz çok seviniriz. İlk baştaki adres belli Tanışmanlar...

tarafsız

14 Ocak 2020 Salı 11:55

tam başkana kızacak oluyorum belediye binası içindeki laşka ortam için , ama bu haberleri görünce de heycanlanıyorum.çünkü çok güzel bir hizmet.ulaşım adına atılan adımlar isabetli.devamı gelir inş. inşallah profosyonel bir yönetim olur birimlerde.

Tahsin

14 Ocak 2020 Salı 11:12

Yeni bulvar migrosun ilerisindeki alt yolun petek sanayiye arkadan dönen kısmının devam ettirilerek çünüre bağlanmasından oluşmuyor muydu?

Tahsin

14 Ocak 2020 Salı 11:12

Yeni bulvar migrosun ilerisindeki alt yolun petek sanayiye arkadan dönen kısmının devam ettirilerek çünüre bağlanmasından oluşmuyor muydu?

Eflatun

14 Ocak 2020 Salı 11:01

Çıkarları Olmasa Yaparmıydı Acaba Burayı Merak Ettim Yakında İmarada Açar Orları

ayhan

14 Ocak 2020 Salı 10:26

300 metre ileride toki kavşağı varken buradan yol açılmasının sebebi nedir !!! ????

Atabeyli Haritaci

14 Ocak 2020 Salı 09:58

2 sene boyunca üniversite okurken çok çektim o Yusuf'un yapmadığı bozuk yolları atabeye gelip giderkenŞükrü baskan adamsın

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR