27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

ISPARTA YATIRIMA DOYMUYOR..

Isparta’nın kalkınmasına öncülük edecek olan Kara Havacılık Okulu'nun tamamlanmasına 9 ay kaldı. Bu tarihten itibaren başta sanayi sektörü olmak üzere birçok alanda hareketlilik yaşanacak. Ayrıca okulda yüzlerce Ispartalının çalıştırılması bekleniyor.

Isparta


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Isparta’ya yapılan Kara Havacılık Okulu'nun 11 Haziran 2015 tarihinde tamamlanacağını ve taşınacağını söyledi. Güvercinlik Ankara'da konuşlu Kara Havacılık Okul Komutanlığı 2015 yılında tüm unsurları e birlikte halen Isparta Süleyman Demirel Havalimanı yanındaki toplam 100 bin m2 alanda inşa faaliyetleri devam eden Isparta Kara Havacılık Okul Komutanlığı İskân Tesislerine taşınacak, Tesislerde 2 adet uçak pisti, 2 adet helikopter pisti, 8 adet taksi yolu, 2 adet helikopter apronu ve 1 adet uçak apronu yer alacak.

KARA HAVACILIK GÖZ DOLDURUYOR

Eğitim şehri olma yolunda emin adımlarla ilerleye Isparta, Kara Havacılık Okulu sayesinde de bölgede söz sahibi olacak. Isparta’nın geleceğine yön verecek olan Kara Havacılık Okulu, şehre şimdiden ayrı bir hava kattı. SD Havalimanı yanında yapımına tüm hızıyla devam edilen okulun, en geç 2015 yılında tamamlanması bekleniyor. Müteahhit firma inşaatı normal süresinden önce bitirecek. Başlangıçta 4 yıl olarak hedeflenin inşaatın 1. 5 yıl sonra bitirilmesi hedefleniyor. Isparta’nın çehresini değiştirecek ve ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan Kara Havacılık Okulu inşaatı Süleyman Demirel Havalimanının bitişiğinde büyük bir hızla sürüyor. Firma yetkililerinin gece, gündüz demeden çalışmalarını gözlemlenirken, pistlerin ve binaların inşaatının büyük bir hızla devam ettiği, hedefin ise Kara Havacılık Okulu'nun 2015 yılının Haziran ayında tamamlanması olduğu öğrenildi. Okulun açılması ile birlikte 3000'e yakın rütbeli ile her yıl 1000'e yakın pilot kursiyerinin Isparta’ya gelmesi bekleniyor. Okulda şirket üzerinde ise 300'e yakın ki dam edileceği gelen bilgiler arasında. Kara Havacılık Okulu ile birlikte, okula bağlı yeni bir sanayinin oluşmasına da kesin gözü ile bakılıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

efe

03 Ekim 2014 Cuma 00:19

Vay vay vay Havacılık okulu dediğiniz bu mezbelelik mi . Çok komik oluyorsunuz .Olacak bir bir şey söyleyin de bari . Siz Hava harp okulunu da ıspartaya taşırsınız . Kim tutar sizi . Atın bakalım bol keseden nasıl olsa genel seçimden sonra vekil olamıyacaksınız

ŞENNUR

02 Ekim 2014 Perşembe 21:49

Ispartaya bundan sonra yatırım değil gökten altın da yağdırsanız -ki bunlar hepsi boş laf seçimler yaklaştığı için konuşuluyor-. Artık AKP nin işi zor 2 milletvekili değil bir tene çıkarırsanız şükredin.Sizin işiniz sade vatandaşla değil oluşturmaya çalıştığınız seçkinler gurubuyla . Allah size akıl fikir versin.

dolu laf

03 Ekim 2014 Cuma 00:58

herseyi bilen arkadas zaten sizin gibi muhalefetler hiç bir sey begenmez ..cok biliyorsunda sen gec basa sen yönet türkiyeyi ....burdan yazmayla icraat yapılmaz..

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR