21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,575 TL
  • 5,389 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

ISPARTA ŞEHİR HASTANESİ İHALESİNDE ÖNEMLİ GELİŞME

31 Ocak'ta son teklifler alınacak iken iki istekliden Kolin İnşaat AŞ - İspanyol Assignia Infraestructures ortak girişiminin talebi üzerinde ertelenen ihalede 15.Şubat 15.oo te son teklifler alındı ve 22.Şubat, Cuma 14:30'da başlayacak olan ve basının da izleyeceği açık eksiltme usulü ile son istekli çekilene kadar devam edecek turlar sonunda en uygun fiyatı veren istekli belirlenecek.

Isparta

Bilindiği üzere ihaleye Akfen Holding İnşaat AŞ ile Kolin İnşaat – İspanyol Assignia Inraestructures ortak girişimi olmak üzere iki firma son tekliflerini verecekti.

15.Şubat’da verilen nihai teklif verme aşamasında ilginç bir gelişme yaşandı.  Bilindiği üzere Kolin İnşaat AŞ henüz ilk fiyat teklifleri verilmemişken, bu ihale için önceden yeterlilik almış İspanyol Assignia Infraestructures firmasına ortak olmuştu. Daha sonra da ilk fiyat teklifleri verilmişti. 15.Şubat’ta son teklifler öncesi erteleme talebi isteyen Kolin İnşaat AŞ – İspanyol Assignia ortak girişiminden Kolin İnşaat’ın ayrılması üzerine, bu ihale ile hiçbir ilgisi olmayan ve ön yeterliliğine müracaat etmemiş,  ilk teklif için fiyat dahi vermemiş Sıla Danışmanlık Medikal Ltd,  Rönesans Medikal Yatırımlar AŞ,  Rönesans İnşaat AŞ,  ŞAM İnşaat Ltd. isimlerindeki dört yeni firma İspanyol Assignia firmasına ortada açıklanmış bir fiyat varken son teklif öncesi yeni ortak oldular. Bu durum çevrelerce çok ilginç bir gelişme olarak değerlendirildi. Kolin İnşaat ise henüz ihaleye hiç fiyat verilmemişken İspanyol gruba ortak olup sonra fiyat teklif aşamasına geçilmişti.

Sıla Danışmanlık firması Ankara’da Dr. İhsan Şahin’e ait, Ankara’da özel Fizik Tedavi merkezi var ve bugüne kadar, Medikal Park ile ortak olarak Elazığ Hastanesi , Bursa Hastanesi , Yozgat Hastanesi ve Türkiye’yenin pek çok yerinde yapılacak Fizik Tedavi Hastaneleri ihalelerini aldı. Ortaklığın diğer üyesi Rönesans İnşaat AŞ sahibi Erman Ilıcak , Türkiye’nin 20 zengini arasında yer alıyor, yatırımlarının önemli bölümü Rusya’da  ve Türkiye’de Optimum alışveriş merkezlerini yapmakla ünlü. Hastane kampüsü içerisinde de bilindiği üzere 55.000 m2 ticari alan arazisi de ihaleyi alan firmaya verilecek ve 25 yıl boyunca işletecek. Rönesans Holding aynı zamanda hem Türkiye’de hem Rusya’da , Acıbadem Hastaneleri sahibi Mehmet Ali Aydınlar ile ortak sağlık ve konut projeleri üzerinde çalışıyor.

Türkiye’nin en sevilen saygın başarılı işadamlarından Hamdi Akın’ın başkanı olduğu ve hastane ihalesi sürecinde Isparta kamuoyunda da adından çok sözedilen Akfen Holding İnşaat AŞ ise başta Medine Havalimanı olmak üzere, İstanbul, Ankara, İzmir ve yurtdışında pek çok havalimanı inşa eden işleten TAV Havalimanları İnşaat AŞ’nin , Novotel’lerin , İbis Otelleri’nin de sahiplerinden. Akfen Holding Türkiye’de başta hizmet , enerji sektörleri olmak üzere 120 şirketi ile 35.000 kişiye iş sağlıyor.

Bu gelişme de olsa artık ihalenin kimde kalacağı Cuma günü açık eksiltme sonucu belli olacak. İhaleyi alan firma 2 senede hastaneyi anahtar teslimi inşa edecek, 25 yıl boyunca işletecek ve en az 1000 kişiye iş sağlayacak, 25 yıl sonunda hastaneyi Sağlık Bakanlığı’na devredecek.

ISPARTANIN 7 24 KESİNTİSİZ ANLIK TEK HABER SİTESİNDESİNİZ
BOMBA 32 Yİ TAKİP EDİN HABERDEN ÖNCE SİZİN HABERİNİZ OLSUN

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR