23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,754 TL
  • 5,590 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA POLİSİNİN BAŞARISI

Isparta'nın toplum destekli polisini Türkiye'de bir numara yapan en önemli faktör, toplumun ihtiyaçlarına göre hazırlanan projeler. O projeler sayesinde halkın polise olan güveni arttı, suçlarda ciddi oranda azalma görüldü

Isparta
 

ÖRNEK OLDU

Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan projelerin çoğu,  Genel Müdürlük tarafından değerlendirmeye alınırken, Okul Harçlığı Projesi 10 ilde uygulama programına dahil edildi.  TDP Ekipleri geçen yıl,   17 bin 436 işyerini ziyaret etti.  kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının düzenlemiş olduğu 5 bin 721 ayrı toplantıya katıldı. Vatandaşlar dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarına karşı sürekli uyarıldı. 

‘LAF OLSUN DİYE  

PROJE YAPMADIK’

O başarının nasıl geldiğini anlatan Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan,  yaptıkları projelerin laf olsun diye değil, halkın beklentilerine göre hazırlandığını söyledi. Bir örnekle projelerin önemini anlatan Gürkan, Gelendost ilçesinde Toplum Destekli Polislik faaliyetleri kapsamında dolandırıcılık olaylarını sıfıra indirdiklerini kaydetti 

 

Gazeteniz Demokrat, Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü’nün Isparta’ya getirdiği Türkiye Birinciliği başarısının perde arkasını irdeledi.   İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü’nün Isparta’ya getirdiği Türkiye Birinciliği’nin, yapılan suç incelemeleri ve vatandaşın ihtiyacına yönelik yapılan projelerle elde edildiğini söyledi. Gürkan, “Laf olsun diye proje üretmedik. Her proje öncesinde Isparta genelindeki yerel suçlar incelendi.  Çıkan sonuçlara göre değerlendirmeler yapıldı. Tüm projeler bu kapsamda vatandaşın  ihtiyacı doğrultusunda hazırlandı” diye konuştu.  

ORTAK ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ 

Isparta’da üretilen birçok projenin ulusal bazda yankı uyandırdığını ifade eden Gürkan, “ Elde edilen bu başarıda herkesle ortak  çalıştık. Süleyman Demirel Üniversitesi başta olmak üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşları – SivilToplum Kuruluşları ve basınla iç içe çalıştık. Bu sayede Ispartalı vatandaşların desteğini arkamıza aldık ve başarı kaçınılmaz oldu” görüşünü iletti. 

O PROJELER BÜYÜK 

YANKI  UYANDIRDI 

Isparta Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği Gülen Yüzler Projesi, Okulcanlar Projesi ile Geçmişe Sahip Geleceğe Ümit Projesi’nin ulusal boyutta Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirmeye alındığını kaydeden Gürkan, yine TDP Isparta Şubesi’nin ürettiği ‘Bayram Harçlığı Projesi’nin 10 ilde uygulamaya alındığını belirtti. Gürkan il merkezindeki çalışmalarının yanında ilçe müdürlüklerindeki TDP bürolarının da merkeze bağlı olarak yaptığı çalışmalar kapsamında, Gelendost İlçesi’ndeki dolandırıcılık suç oranlarının yaklaşık 3 yılda sıfıra indirildiğini de söyledi.

 

BİRİNCİLİK NASIL GELDİ? 

-TDP, geçen yıl Geçmişe Sahip Geleceğe Ümit – Gönül Köprüsü – TDP E Mail Grubu ve Bayram Harçlığı, ve  Gülen Yüzler projelerini hayata geçirdi. 

-Ekipler, ilde 17 bin 436 işyerini ziyaret etti. Kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının düzenlemiş olduğu 5 bin 721 ayrı toplantıya katıldı. Bu ziyaretler ve toplantılarda vatandaşların şikayetleri dinlendi, çözümler üretildi.

-Mağdur destek programı çerçevesinde de birçok çalışmaya imza atan Toplum Destekli Polislik Şubesi, çeşitli olaylara maruz kalmış ve zarar görmüş olan 655 aileye, intihara teşebbüs mağduru 55 aile ve vefat eden 130 kişinin evine ziyarette bulundu.

-Sorumluluk alanında bulunan mahalle ve sitelerde 2bin 14 toplantı düzenleyen ekipler  bu kapsamda 30 bin 922 vatandaşa  ulaştı.

-Çalışmaların etkin olması açısından, görsel ve yazılı dokümanlara da ağırlık veren TDP, vatandaşları bilgilendirmek amacı ile 204 bin 125 adet  broşür, 11 bin 893 adet kapı etiketi, 9 bin 473 adet afiş, 13 bin 490 mektup, 29 bin 126 tebrik kartı, 780 e – posta ve 2 bin 100 kitap hazırlayıp, dağıtımını sağladı.

-Bütün bunların yanı sıra kendi görevlerini alnının akıyla tamamlayan Isparta Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, diğer kurumları ilgilendiren konularla alakalı olarak bin 706 bildirim yaptı.

 

PAROLA: DAHA KALİTELİ HİZMET

Öte yandan geçtiğimiz Mart ayı sonunda başlatılan Isparta Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü hizmet binasında tadilat çalışmaları tamamlandı.  Açılışın bu hafta içersinde yapılacağı öğrenilirken, şubede oluşturulan dinlenme bölümü, toplantı salonu ile yeni dış cephe de göz dolduruyor. Yapılan yeni düzenlemelerin ardından birçok imkâna kavuşan eski çarşı polis noktası olarak bilinen TDP Şubesi, bundan böyle yeni yüzüyle, Ispartalı vatandaşlara daha kaliteli hizmet vermeyi hedefliyor.

 

ŞAMPİYON POLİSLER 

Emniyet Genel Müdürlüğü çatısı altında her yıl Türkiye’deki 81 İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlükleri arasında yürütülen projelerin; ‘gerçekleştirilebilirliği, toplumsal huzur ve güvene katkısı, güvenlik hizmetlerine olan pozitif etkisi,  bütün ili kapsayarak ulusal seviyede de yürütülebilir olması ve sosyal içeriğinin yanı sıra güvenlik hizmetleri açısından da önleyici hizmet kalitesi de taşıması’ kriterlerinde yapılan değerlendirmeler neticesinde Isparta İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü’nün, şampiyonluk ödülüne layık görülmüştü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR