25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,745 TL
  • 5,574 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Belediyenin ihale fesih sürecindeki kararlı tutumu, yüklenici firma üzerinde etkili oldu. İlk etapta göstermelik olarak inşaata başlayan Kadıahmetoğulları, şantiyedeki işçi sayısını 150'ye çıkardı, inşaatın bitiş tarihini açıkladı.

Isparta

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın Ticaret ve Kültür Merkezi inşaatını savsaklıyan yüklenici firma Kadıahmetoğulları'na yönelik resti işe yaradı. İnşaat çalışmalarını uzun süredir devam ettirmeyen yüklenici firmaya 'ihale sözleşmesinin tek taraflı olarak fesh edileceği' yönündeki tebligat ve sonrasında atılan adımlar etkili oldu. 26 Ağustos 2015 tarihine kadar verilen sürenin son gününde 20-30 işçiyle ITKM inşaatına göstermelik olarak başlayan Kadıahmetoğulları, işin ciddiyetini anlayınca şantiyedeki işçi sayısını artırdı.

 

Isparta Belediyesi yönetiminin ITKM'nin ihale sözleşmesinin feshi işlemlerinin başlatılması için Antalya'da avukatlık yapan emekli hakim ile diyaloga geçmesi Kadıahmetoğulları'nı harekete geçirdi. Belediyenin bu konudaki ciddiyetini gören yüklenici firma 26 Ağustos 2015 tarihinde göstermelik olarak başlattığı inşaat çalışmalarını hızlandırdı. ITKM'de geri kalan işler için şu anda 150 işçiyle çalışan Kadıahmetoğulları'nın Kurban Bayramı sonrasında 500 işçiyle yarım kalan işleri tamamlayacağı bildirildi.

 

Isparta Belediyesi yetkililerinin ITKM inşaatını her günde netlediği, yüklenici firma adına çalışan işçi sayısını belirleyip tutanaklara işlediği öğrenildi. Şantiye müdürünün Belediye yöneticilerine Kurban Bayramı'ndan sonra 400-500 işçiye kadar çıkıp, 31.12.2015 tarihine kadar Ticaret ve Kültür Merkezi inşaatını tamamlayacağı yönünde taahütte bulunduğu edinilen bilgiler arasında.

 

Yarı açık AVM modelinde inşa edilen Ticaret ve Kültür Merkezi ihalesi 2006 yılında yapılmış, 30 Mart 2009 tarihinde tamamlanması planlanmıştı.Proje, ihale sözleşmesi yapıldıktan sonra 2 kez Hasan Balaman döneminde, 1 kezde  Yusuf Ziya Günaydın döneminde proje tadilatı (zeyilname) uğradı. ITKM yüklenicisi şimdi küçük olan dükkanları büyük boyuta çekmek için 4.kez imar tadilatı talebi var. Isparta Belediyesi'nin ITKM'de Günaydın döneminde alınan 43 dükkanı ile cami, sosyal ve kültürel tesisleri bulunuyor. 2000 araçlık otoparkın ise ortak kullanım malı mı yoksa Isparta Belediyesi'nin malı mı olacağını zaman gösterecek. Hasan Balaman, belediye başkanlığı döneminde 'otopark Isparta Belediyesi'nin malı' diye açıklamalarda bulunmuştu. ITKM, 500 bağımsız alandan oluşuyor.

Kaynak : Akdeniz 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

MEHMET BOYACI

10 Eylül 2015 Perşembe 21:22

anlamadan yorum yapma bilet gişesigibi dükkan vermiş mütayıt ama firmalar büyük istiyor başkanın mücadelesi bu

Gözünüz

10 Eylül 2015 Perşembe 20:35

Firma ile belediye arasında yapılan sözleşmede açık açık yazmış. 2000 araçlık otopark belediyenin diye. Dikkat edilsin bir anda zyilname adı altında otoparklar kadıahmet oğullarına geçebilir. Şimdilerde böyle bir hazırlık var

Kadıköylü

10 Eylül 2015 Perşembe 11:26

Oyalama -boyalama..30 yıl sürecek bir HUKUK süreci başlayacağı iddiaları ortada.. Çünkü şahısların dükkanları tapudaki ölçülerinin azaltılarak yeni dükkanların sayısının artırıldığı iddiası var..KADIKÖYLÜ

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR