23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,756 TL
  • 5,596 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA HALK EĞİTİMİ VE AKŞAM SANAT OKULU MÜDÜRLÜĞÜNDEN BÜYÜK BAŞARI

ISPARTA HALK EĞİTİMİ VE AKŞAM SANAT OKULU MÜDÜRLÜĞÜNDEN BÜYÜK BAŞARI

Isparta

Kamuoyunda dershaneler yasası olarak bilinen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 12.03.2014 tarihinde yayınlanan 6528 sayılı kanun ile dershanelerin kapatılmasının ardından bir üst öğrenime hazırlık kurslarının Destekleme ve Yetiştirme Kursları adı altında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda ücretsiz olarak açılmasına karar verilmişti.

     Bu kapsamda liseden mezun olarak herhangi bir yüksek öğrenim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerin üniversiteye hazırlık kurslarının açılması görevi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine verildi.

İl merkezimizde 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında ücretsiz olarak ilk defa açılan kurslarda YGS aşamasında 120 öğrenci LYS aşamasında 40 öğrenci kurslara düzenli olarak devam etmiştir.Geçtiğimiz günlerde açıklanan yerleştirme sonuçlarına göre Isparta Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından açılan YGS kurslarına katılan öğrencilerimiz içersine 2 öğrenci Tıp Fakültesine yerleşmiştir.

Ayrıca Kursa katılan öğrencilerin yerleştiği üniversite ve bölümlerden bazıları; İTÜ İnşaat Mühendisliği, MAKÜ Veterinerlik, MAKÜ Mimarlık, SDÜ Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği, SDÜ Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği, İnönü Üni. Elektrik Ve Elektronik Mühendisliği, Gazi Üni.  Bilgisayar Ve Öğretim Tek.  Öğretmenliği, Afyon Kocatepe Üni.  Bilgisayar Öğretmenliği,SDÜ İşletme, SDÜ Muhasebe Ve Finansman, SDÜ Muhasebe, SDÜ Bankacılık Ve Sigortacılık, SDÜ İş Sağlığı Ve Güvenliği, SDÜ Bilgisayar Programcılığı, SDÜ Tıbbi Laboratuvar Teknikerliği, SDÜ Harita Ve Kadastro Nişantaşı Üni.  İnşaat Teknikerliği, SDÜ Fizik Tedavi Reh.  ,SDÜ Ziraat Fakültesi, SDÜ Tarımsal Teknoloji(Ziraat Fakültesi)

Önümüzdeki yıl açılacak kurslara katılmak isteyen mezun durumdaki öğrencilerin Eylül ayı içersinde Isparta Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekiyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Turkceci

18 Ağustos 2016 Perşembe 06:56

Adam gibi adamdir Ihsan abi. Elestirirken Allah in oldugunu unutmayin. Tebtikler abi.

AK PARİLİ

17 Ağustos 2016 Çarşamba 20:28

İhsaaaaaan,İhsaaaaaan. Büyük adamsın vesselam.

a

17 Ağustos 2016 Çarşamba 20:15

hadi ordan pis fetöcü

İDARECİ

17 Ağustos 2016 Çarşamba 16:54

Kurs işi takip işi doğru öğretmenle doğru kaynakla yapılan tüm kurslar hedefe ulaşır.Halk eğitim ekibini tebrik eder emeği geçenlerden Allah cc razı olsun.

Bu kadar

17 Ağustos 2016 Çarşamba 16:19

Yillarca milletin paralarini somurduler. Yok dersane yok etud.Devletimiz üzerine duseni yapmıştır ve yapmaya da devam edecektir.

Furkan

17 Ağustos 2016 Çarşamba 16:06

Kursları ve öğrencileri takibiyle fark yaratan, Kaynak eksikliğini bahane olarak kabul etmeyen yaklaşımıyla örnek bir idareci Tüm Halk Eğitim ÇAlışanlarını ve Müdür Beyi Tebrik ederiz.

Ahmet yaşar

17 Ağustos 2016 Çarşamba 15:54

Peeeh...Yürü be Arıcı kim tutar seni

Tebrikler

17 Ağustos 2016 Çarşamba 15:35

Tebrikler İhsan Hocam. Bize Devletin okullarının yatacağini bir kez daha ıspatladınız.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR