20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

Isparta Hacıları Mahsur Kaldı

Isparta Hacıları Mahsur Kaldı

Isparta

Hac farızasını yerine getirmek için özel bir seyahat şirketi organizasyonuyla 19 Ağustos’ta Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan kalkan uçakla kutsal topraklara giden 86 kişilik hac kafilesi, Mekke’de mahsur kaldı.

 

Sebebi, hacıların bavullarını taşıyacak servis araçlarının geç gelmesi oldu.

 

Hac kafilesindeki bayanlardan sorumlu olarak Diyanet tarafından görevlendirilen vaiz Asiye İncekara, yaşanan sorunu Isparta’daki kocasına aktardı. Mustafa İncekara, hac kafilesinin iki gündür Mekke’de otelde mahsur kaldığını Türkiye’ye dönemediklerini söyledi.

 

Eşiyle telefon aracılığıyla sürekli iletişim halinde olan İncekara, sorunun aşılamadığını iletti. İncekara “ Hacıların bavullarını taşıyacak servis geç gönderilince, Suudi yetkililer havalimanına gitmelerine izin vermemiş. Şu anda orada mahsur durumdalar. Ne olacakları belirsiz. Oradaki insanlar endişeli. Şu anda otelde bekliyorlar. Ne derece doğru bilmiyorum ama aldığımız duyumlara göre otel yetkililerinin hacıları otelden çıkaracağına dair iddialar var” dedi.

 

Türkiye’ye dönebilmek için Mekke’den Cidde’ye gidilmesi oradaki pasaport işlemlerinin ardından uçağa binilmesi gerektiğini söyleyen İncekara, “ Bunun için 5-6 saat önceden otelden ayrılmaları gerekiyordu. Uçak saat 06:30’da Antalya’ya inecek şekilde geliyor. Isparta hacılarını taşıyacak servis araçları gece yarısı 03:00’te geliyor.Bu nedenle uçak kaçırılmış.Sorunun çözümü için TÜRSAB yetkililerinin devrede olduğunu öğrendik. Ama nezaman çözüleceğine dair bilgimiz yok” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

HACI AHMET

02 Ekim 2015 Cuma 09:29

HACCA GİDECEKLERİN ŞİRKET TERCİHLERİNİ İYİ YAPMALARI GEREKİYOR BU PUAN TURUN İLK OLAYI DEĞİL ISPARTANIN DAHA KÖKLÜ DAHA GÜVENİLİR ŞİRKETLERİNİN OLDUGU UNUTULMAMALI DAHA DA ÖNEMLİSİ ISPARTALININ UCUZA YÖNELİP ALDANMAMASI LAZIM.

Mahsurmuş

01 Ekim 2015 Perşembe 19:51

Mescidi haram da kılınan bir namaz başka mescid lerde kılınan namazdan 100.000 defa daha faziletlidir HADİS MAHSUR KALANLARA NE MUTLU

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR