23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,671 TL
  • 5,504 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

Isparta Ekonomi Kampüsünün temeli atıldı

Başkan Başdeğirmenin seçimlerde verdiği en büyük vaadi ve hayali gerçek oluyor.

Isparta

Ekonomi Kampüsü temel atma töreninin açış konuşmasını Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ITSO) Şükrü Başdeğirmen yaptı. Temeli atılan Ekonomi Kampusunun birlik ve beraberlik göstergesi olduğunu vurgulayan ITSO Başkanı Başdeğirmen, “İnşallah bu yıl sonunda bitimini yapacağız ve sonra hep beraber açacağız. Bu kampus ITSO, BAKA, ITB, Kosgeb, İşkur olacağı çoknitelikli bir binanın temelini atmak için buradayız. Tüm üyelerimizin bir seferde Kalkınma Ajansında, Kırsal Kalkınmada, Ticaret Odasında, Ticaret Borsasındıa, KOSGEP ve İşkurda işlerini görebileceği bir merkez oluyor burası.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Antalya, Isparta ve Burdur’ukapsıyor. Merkezi de Isparta’da bulunuyor. Dönüşümlü olarak valilerimiz bukurumda başkanlık yapmaktadır. Valilerimiz, belediye başkanlarımızın da buradason derece desteğini gördük. Bu binamızın kısa sürede bitip açılışını yapmayı bu nedenle daha çok arzuluyoruz” diye konuştu.

HİSARCIKLIOĞLU : ISPARTA’NIN MARKA DEĞERİNİ ARTIRACAK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ise bu tesisin marka değeri yüksek Isparta’ya daha da değer katacağını söyledi. Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu.

“Bugün hayırlı işler için gülün ve elmanın memleketi Isparta’dayız. Biraz önce üniversitede inşası biten caminin açılışını daha sonra mesleki ve teknik Anadolu lisesinin açılışını gerçekleştirdik. Şimdi de Ticaret ve Sanayi Odamız ve Borsamız ile birlikte Ekonomi Kampüsü temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Isparta marka olmuş bir şehir. Bu markanın üzerine yeni bir marka daha ilave etti. Türkiye’nin en yaşanabilir şehri olmasıyla markalaşmanın en son noktasına geldi. Burada en önemli olan şey birliktebereket vardır. Ispartanın ekonomik göstergeleri zaten bunu gösteriyor.

Burası çok önemli. Her üye geldiği zaman aynı anda işlerinigörüp çıkabilecek. Buranın bir an önce yapılmasını arzuluyorum. Bizde Odalar ve Borsalar Birliği olarak birlikte hareket edilen oda ve borsa binalarına ilave katkı sağlıyoruz. İnşallah bizim de bu çorbada bizim de tuzumuz olsun diye maddi katkı sağlayacağız. Bu nedenle 365 oda ve borsanın 245’i yeni hizmet binasına kavuştular. 120’side yeni hizmet binalarını tamamladılar. İnşallah açılışına da gelmek istiyor hepizini saygıyla selamlıyorum” dedi

Vali Vahdettin Özkan ise bugün bayram gibi bir gün yaşadıklarını ifade ederek “Açılışlar ve temel atmalar yapıyoruz. Güzel şeyler oluyor. Bu klasik bir kamu binası değil. Tek bir sivil toplum kuruluşunun dabinası değil. İlimizin lokomotifi olabilecek bütün faaliyet unsurlarının odaklandığı bir merkez. 2023 vizyonunun altını dolduracak bir merkez burası. Bunedenle çok önemli bir yerin temelini atıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

şahlan

16 Şubat 2016 Salı 15:54

bu şahlanın ne zaman yüzü gülecek acaba mezarda mı ,hep surat hep surat......

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR