20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

ISPARTA DA SİYASET KULİSLERİ ISINIYOR

ISPARTA DA SİYASET KULİSLERİ ISINIYOR

Isparta

Isparta eski Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu'nun CHP'den, MerkezValisi hemşehrimiz Nuri Okutan'ın da MHP'den aday gösterileceği iddia ediliyor.

 

 

Haziran-2015'de yapılacak milletvekilliği genel seçimlerineadım adım yaklaşılırken aday adayı ya da aday olacak kişiler de konuşulmayabaşladı. Siyasi kulislerde partilerde öne çıkan isimler birinci gündem maddesihaline geldi.

 

Parti içi kongre sürecinin işletildiği AK Parti'demilletvekilli aday adayı sayısının 30'u geçmesi bekleniyor. Mevcutmilletvekillerinin yanı sıra, eski milletvekilleri ile daha önce şansınıdeneyen bir çok kişinin adaylık vizesini almak için siyasi arenaya çıkacağıkesin. AK Parti'de İl Başkanı Osman Zabun'un izleyeceği tutum da çok önemli.Zabun, milletvekili adayı olmayı düşünüyorsa il başkanlığına veda etmekdurumunda kalacak.

 

Milliyetçi Hareket Partisi'nde ise parti tabanı vemilletvekili aday adayı olacak partililer ön seçim için bastırıyor. Ön seçimolması ve delegelerin iradesi ile çıkan sonucun Genel Merkez tarafındanuygulanması isteniyor. MHP'de Yusuf Ziya Günaydın'ın aday olup olmayacağı damerak konusu. Günaydın'ın bu yöndeki sorulara 'Genel Başkanımız ne derse oolur' şeklinde cevap verdiği öğrenildi. İl Başkanı İsa Yalçın'ın da ismimilletvekili adayı olacak kişiler arasında geçiyor.

 

Ancak MHP'de sürpriz isimler de konuşulmaya başlandı. Ülkücükökene sahip Merkez Valisi Nuri Okutan'ın MHP'den Isparta Milletvekili adayıolacağı siyasi kulislerin en önemli gündem maddesi. Siirt, Sakarya, Trabzon veŞanlıurfa valisi olarak görev yapan Merkez Valisi hemşehrimiz Nuri Okutan'ınismi önümüzdeki süreçte daha çok konuşulacağa benziyor.

 

Bir milletvekiline sahip Cumhuriyet Halk Partisi'nde isegüçlü bir isim gündeme geldi. 9 yıl boyunca Isparta Valiliği yapan, Demirelailesine yakınlığı ile bilinen Merkez Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu'nun CHP'denIsparta Milletvekili adayı gösterileceği iddia edildi. Gazetemiz muhabiri HilmiÖzdemir'in telefon aracılığıyla görüştüğü Merkez Valisi ve TED ÜniversitesiMütevelli Heyet Başkan Vekili Ertuğrul Dokuzoğlu, "ne adayım, ne de adaydeğilim" diyerek açık kapı bıraktı. CHP'de İl Başkanı Vedat Şenol'un önseçim olması durumunda milletvekili aday adayı olacağı bildirildi. CHP'demilletvekili aday adayı olarak ilk ortaya çıkan isim işadamı Sedat Kocaer oldu.Partililer ve parti yönetimi kevcut Milletvekili Ali Haydar Öner'in ise adaygösterilmeyeceğine kesin gözüyle bakıyor.

 

M. Ertuğrul

 

Dokuzoğlu kimdir?

 

         M. ErtuğrulDokuzoğlu 1955 yılında Gölcük Değirmendere’de doğdu. 1973 yılında TED AnkaraKolejinden, 1979 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu.

 

            İçişleriBakanlığı’nda Kızılcahamam, Eynesil, Gazipaşa, Başkale Kaymakamlıklarıgörevlerinde bulunduktan sonra, Mülkiye Baş Müfettişliği sonrasında Isparta veAntalya Valisi olarak görev yaptı. Halen Merkez Valisi olan Dokuzoğlu,  evli ve bir çocuk babası.

 

Nuri Okutan kimdir?

 

            Eski adıGönen Köy Enstitüsü olan şimdiki adıyla Gönen Anadolu Öğretmen Lisesi' ni bitirdi.Ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü'ndenmezun oldu. Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde,Yönetim-Organizasyon alanında Yüksek Lisans yaptı. Taşova Kaymakam Vekilliği,Harmancık, Bahçesaray, Narman, Kelkit Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığıbünyesinde Şube Müdürlüğü, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı, Siirt,Sakarya Valilikleri yaptı. 7 Mart 2007 tarihinde Trabzon Valiliğine atandı.İçişleri Bakanlığının 10 Haziran 2009 tarihli 10030 numaralı yazısı ve BakanlarKurulunun 11 Haziran 2009 tarihli kararıyla Şanlıurfa Valiliği görevine atandı.

 

         1989-1990yıllarında bir yıl süre ile İngiltere`de Canterbury ve Margate kentlerindemesleki konularda bilgi, görgü ve dil eğitimi aldı. 1986 yılında İçişleriBakanlığınca açılan bir ay süreli planlama yönetimi kursuna katıldı. Yine 1986yılında 6 ay süre ile planlama uzmanlığı yaptıktan sonra Bitlis Kaymakamadaylığı, Amasya-Taşova Kaymakam vekilliği, Bursa-Harmancık, Van-Bahçesaray,Erzurum-Narman, Gümüşhane-Kelkit ilçelerinde Kaymakamlık görevlerinde bulundu.İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde 1996 yılındaŞube Müdürü ve Daire Başkanı olarak görev yaptı. 1997 tarihinden 17.08.1999tarihine kadar Personel Genel Müdürlüğü Daire başkanı olarak görev yaptı. 1999tarihinden 11.08.2000 tarihine kadar Personel Genel Müdürlüğü Genel MüdürYardımcılığı görevini yaptı.

 

         Son olarakŞanlıurfa'da vallilik görevinde bulunan Okutan 17 Ağustos 2011 tarihinde ResmîGazetede yayımlanan bakanlar kurulu kararıyla merkez valiliğine atandı.

 

         Sakaryailinde eğitime yaptığı katkılar nedeniyle 2006 yılında Vehbi Koç Ödülü'ne layıkgörüldü. Evli ve 3 çocuk babası.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Kemalettin

24 Aralık 2014 Çarşamba 19:38

Ispartaya en iyi hizmeti emekçinin,askeri ücretlinin,çiftçinin Esnafın halinden anlayan ve ziyaret eden Sedat kocaer olur.Memleket sevdalısı

Aslan ısparta

24 Aralık 2014 Çarşamba 19:33

Kardeşim ne bu yaş takıntınız.2.emekliliginiz geldi evinizde oturun.milletin elini sıkacak bu milletin karşısında Düğme ilikleyecek vekil istiyoruz.genç istiyoruz genç

ferat aydın

16 Aralık 2014 Salı 18:12

Nuri Okutan Isparta halkı için iyi bir milletvekili olur.Ben chp liyim ama, mhp adayı olacak Nuri Okutan ı yıllardır tanırım. Bu dürüst insanın değerni bilin sevgili Ispartalılar.

CHP

15 Kasım 2014 Cumartesi 14:45

CHP den RAMAZAN GÜL olursa partide bir heyecan bir hareket getireceği inancını taşıyorum. Daha önceden tecrübesi de var. Halkın içinden biri halkla kucaklaşan halkın sevdiği bir kişi. Yolu açık olsun.

CHP

15 Kasım 2014 Cumartesi 14:45

CHP den RAMAZAN GÜL olursa partide bir heyecan bir hareket getireceği inancını taşıyorum. Daha önceden tecrübesi de var. Halkın içinden biri halkla kucaklaşan halkın sevdiği bir kişi. Yolu açık olsun.

KİMDİR

15 Kasım 2014 Cumartesi 14:44

ıspartalı olmayan dokuzoğlu nerede ve kaç yılında doğduğu yazılarak tanıtılıyorda ısparta egirdir doğumlu ıspartanın yetiştirdiği vali niye ıspartalı diye tanıtılmıyor habercilik tarafsız basın ve medya olamadınız vesselam

NERELİDİR

14 Kasım 2014 Cuma 19:51

Bir kişiyi kamuoyuna tanıtırken Kimdir diye başlık attıktan sonra o kişinin önce nerede doğduğu kaç yılında doğduğu yazılarak tanıtılmaya başlanır Nuri Okutan ın tanıtıldığı gibi değil tamam mı bomba 32

bende gözünden tanıdım, bunlar vali

14 Kasım 2014 Cuma 17:28

Ey Vatandaş; seni de gözünden tanıyorlar, bu kaçıncı seçim, kaçıncı aldanışın. İlk değil son hiç değil. önümüzdeki seçimlerde yine bu tayyibanlara oy vermek için zaten kendi kendini kandıran insanlarımız maalesef pek çok. gitti gitti memleket diye çok döğüneceksin, nafile vermişsin birkere, bari bir kereden bişey olmaz deyipte ortalık malı olan bayanların durumuna düşmeyim. kime oy verdiniz? sonrasında da takipleyin. Basurunuz varsa acılı çiğ köfteyi niye yediniz? Ya yedikten sonra çıkarırken..?

Spartaküs

14 Kasım 2014 Cuma 17:14

Bu haberi yapan paramı alıyor bu adamlardan. CHP önseçim yapıp aday belirlemezse sıfır milletvekili çıkarır. Demedi demeyin !...

Barış

14 Kasım 2014 Cuma 14:52

Nedir kardeşim bu valilerden çektiğimiz.Ispartada adam kalmadımı.Ben bir CHP li olarak Ispartalı aday haricinde kimseye oy vermeyeceğim.Bir örneğini görüyoruz işte Sn.ÖNER kendi memleketinde geziyor ancak.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR