18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
ISPARTA 13°
ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA DA KAYIT DIŞI MÜCADELE

ISPARTA DA KAYIT DIŞI MÜCADELE

Isparta

Kayıt dışı istihdamın önlenmesi kapsamında başlatılan İş Dünyası Kayıtsız Kalmıyor Projesi kapsamında ödül töreni düzenlendi. Düzenlenen törende kayıt dışı istihdamın Türkiye için kanayan yara olduğu vurgulandı. Daha sonra proje destekçilere ödül verildi. Törende konuşan Vali Günaydın, kayıt dışı istihdamla mücadeleye dikkat çekti.

 

İş hayatın kayıt dışılığın önlenmesi noktasında başlatılan İş Dünyası Kayıtsız Kalmıyor Projesi kapsamında önceki gün akşam Süleyman Demirel Kongre Sarayı ve Iyaşpark Düğün Salonu’nda bir ödül töreni düzenlendi.Düzenlenen törene Vali Şehmus Günaydın, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin İlkerÇarıkçı, MAKÜ Rektörü ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkan Vekili Ahmet Tural, ITSO Meclis Başkanı Osman Şahlan ve Başkan Vekili Metin Çelik, daire müdürleri, çok sivil toplum kuruluşları yöneticileri ile çok sayıda iş adamı katıldı.

 

Törende ilk olarak Proje Koordinatörü Adem Korkmaz bir konuşma yaptı. Korkmaz konuşmasında, proje kapsamında yapılan tanıtım faaliyetleri sıraladı.

 

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nın kayıt dışı istihdamlamücadele konusunda önemli çalışmalarının olduğunu belirten ITSO Başkan VekiliMetin Çelik ise, “Bu tür projelerle Türkiye ve Isparta ekonomisinin daha iyiyerlere geleceğine inanıyoruz” dedi.

 

Kentlerdeki üniversitelerin 3 temel misyonunun olduğunu ifade eden SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin İlker Çarıkçı da,  üç misyon içerisinde en önemlisinin toplumsal katkı misyonu olduğunu söyledi.

 

Vali Şehmus Günaydın da iş hayatındaki kayıtlılığa dikkatçekerek, kayıt dışı istihdamla mücadelenin önemine vurgu yaptı.

 

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Vali Şehmus Günaydın, SGK İl Müdürü Hüseyin İnceçam, İl Defterdarı Nazım Kaya, Isparta Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Zafer Büyük nohutçu,  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkan Vekili Ahmet Tural, İŞKUR İl Müdür Vekili Gürsel Öksüz, KOSGEB İl Müdürü Yurdun Yıldırım, İl Müftüsü Galip Akın, projeye yaptıkları katkılarından dolayı ödüllerini aldı.

 

Ödül töreni sonrası katılımcılara yemek ikram edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR