13 Temmuz 2020 Pazartesi

ISPARTA
ITKM AÇILIYOR

ITKM AÇILIYOR

BABA OĞUL KORONAVİRÜSTEN HAYATINI KAYBETTİ

BABA OĞUL KORONAVİRÜSTEN HAYATINI KAYBETTİ

İŞTE MHP'NİN YENİ YÖNETİMİ

İŞTE MHP'NİN YENİ YÖNETİMİ

ÇÖP KONTEYNERİNDE ÖLÜ BULUNDU

ÇÖP KONTEYNERİNDE ÖLÜ BULUNDU

ISPARTA BELEDİYESİ İLE ISUBÜ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

ISPARTA BELEDİYESİ İLE ISUBÜ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Isparta

Isparta Belediyesi ile Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) arasında üniversite bünyesindeki önlisans/lisans programlarına kayıtlı öğrencilerin, bir dönemlik eğitimlerini Isparta Belediyesinde İşyeri Eğitimi Uygulamaları yaparak daha iyi yetiştirilmelerini esas alan protokol imzalandı. Protokole Isparta Belediyesi adına Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ISUBÜ adına da Rektör Prof. Dr. İbrahim Diler imza koydu.

Isparta Belediyesinde gerçekleştirilen protokol imza töreni ile ISUBÜ öğrencileri işyeri eğitimlerini, son sınıfın güz yarıyılında veya bahar yarıyılında gerçekleştirebilecek.

İmzalanan protokolden dolayı duyduğu mutluluğunu dile getiren ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, “Öğrenci arkadaşlarımızın son sınıflarında bir dönem kendi alanları ile ilgili bir işyerinde tam zamanlı çalışma esasına dayalıdır. Bu kapsamda Isparta Belediyemizde çeşitli iş kollarında öğrenci arkadaşlarımız 6 ay boyunca tam zamanlı olarak iş eğitimi alacaklar” dedi.

 

İşyeri odaklı eğitim anlayışında sanayicilerin yıllardan bu yana beklentisinin de bu şekilde olduğunu dile getiren Prof. Dr. Diler, “Öğrenci arkadaşlarımız artık sadece teorik eğitimleri ile yetinmeyecek, okul hayatlarında son sınıfta kendi alanlarında bir işyerine giderek hayata atılmadan önce iş eğitimi yapabilecekler. Şu anda geldiğimiz noktada okuttuğumuz öğrencilerimizin yüzde 60 düzeyinde iş eğitimi aldıkları işyerlerinde beraber çalışma teklifi aldılar. Hayata istihdam edilerek başladılar, bizlerde bundan dolayı mutluluk duymaktayız. Başkanımıza bu güzel kadirşinaslığı ve Isparta’mıza hizmet anlamındaki güzel işbirliği anlaşması için üniversitem adına kalbi teşekkürlerimizi ifade etmek istiyorum. Her şey Isparta’mız için” görüşlerinde bulundu.

Bu tür çalışmaların diğer illerden, diğer ülkelerden farklılığa götürecek çalışmalar olduğunu kaydeden Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, “İşyeri eğitimi en önem vermemiz gereken konulardan birisi. Bir öğrencimiz hem meslek liselerinde hem daha sonra lisans ve ön lisanslarında bu işyeri eğitimlerini alarak kendilerini daha iyi yetiştirebildiklerine inananlardan biriyim. Çocuklarımız aldıkları eğitimle teorik bilgileri sizler sayesinde güzel alıyorlar, pratik alanda eğitimlerini almaları da bize düşüyor. Gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmekte bizim vazifemiz oluyor. Böyle bir vazifenin bize düşmesinden dolayı da son derece memnunum. Bugün ISUBÜ, ismi üzerinde uygulamalı. Bu bizim önemsediğimiz bir isim. Sizler sayesinde de bu uygulamayı en güzel yere getireceğiz. Amacımız memleketimize hizmet edecek gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirebilmektir. Bu protokolü imzalamaktan bende çok mutlu ve memnun oldum. Memleketimiz için hayırlı olduğuna inandığım bir çalışmadır. Amacımız, üniversitemizin ismine yakışır bir şekilde bizlerde katkı sağlayarak sonucu ortaya koymaktır. Sizlere teşekkür ediyorum, öğrencilerimize de başarılar diliyorum” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Senget

29 Haziran 2020 Pazartesi 13:46

Tebrikler Sayın başkan ve Sayın rektör

yollar

29 Haziran 2020 Pazartesi 08:33

asfaltlanan yollar için bilbortlara ilan vermişsiniz bilmem kaç metrekare diye unutmayın ki yollar kilometre ile ölçülür. mümkünse kilometre cinsinden verinde hiç bir iş yapmadığınızı herkes öğrensin..

Gabacalı

28 Haziran 2020 Pazar 19:35

Başkan öğrenci lehine olsun diye dilere destek vermiş ama sayın başkan dilerle bir araya gelmen anca senin performansını düşürür.

Aydın

28 Haziran 2020 Pazar 16:17

Başkan kalp kırmayı sever, keşke başkan olmasaydin be abi

Oğuz

28 Haziran 2020 Pazar 15:22

Sadece şov amaçlı bir imza.Uygulanma imkan ve ihtimali yok.

İşci

28 Haziran 2020 Pazar 14:26

Başkanım bu mesajı umarım okursunuz hani işten çıkarmak yasaktı 3 ay oldu geri dönüş yapmadılar ben aradım kendine iş bul dediler bana işsizlik parası alacaksın demişlerdi oysa beni işten çıkarmışlar tazmit alamıyorum yardım parası diye imza atmıştım iş aramaya gidiyorum 1200 maaş veriyorlar nasıl bir adalet bu işsizlik diz boyu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR