24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,720 TL
  • 5,543 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 18°
HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

Isparta'ya Ağır Abi Yok Mu?

Ak Parti’de 7 Haziran’daki seçimler için aday listeleri şekillenmeye başladı. Listeler yarın YSK'ya sunulacak.

Isparta

Üst komisyon, adaylık başvurusunda A takımına sürpriz yaptı.

 

Haber7.com’un haberine göre Isparta’da merkezden bir aday gösterilmeyecek. Isparta’dan aday gösterilebileceği belirtilen Süleyman Soylu’nun Trabzon’dan aday gösterileceği iddia edilirken, daha önce ismi Isparta’dan aday gösterilecek şeklinde anılan Ekrem Erdem ise açıklanan isimler arasında yer almadı.

 

İşte haber7.com’da yayımlanan o haber… 7 Haziran'da yapılacak seçimler için aday belirleme çalışmalarını sürdüren AK Parti'de listeler şekilleniyor. Başta bakanlar olmak üzere genel başkan yardımcıları ve danışmanların nereden aday gösterilecekleri belli oldu.

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplanan üst komisyon çalışmalarını yoğunlaştırdı. Komisyon bir taraftan milletvekili adaylarını,diğer taraftan da seçim bölgelerinin koordinatörlerini belirledi. Buna göre;üst komisyonda seçim bölgeleri partinin önde gelen isimleri arasında paylaştırıldı. Kadın adaylara da pozitif ayrımcılığın getirildiği üst komisyonda, kadın adayları seçilebilecek yerlerden ve sıralardan aday gösterilecek.

 

DANIŞMANLAR BÜYÜKŞEHİRLERE

Ancak listeler A takımı için sürpriz niteliği taşıyor.Adaylık başvurusunda büyük çoğunluğu büyükşehirleri tercih eden partinin önde gelen isimleri üst komisyon tarafından 'ağır abi' formülü işletilerek farklı illere dağıtıldı. 2007 yılındaki seçim hassasiyetini de dikkate alan üst komisyon,Başbakan danışmanlarından Ali Sarıkaya'yı İstanbul, Ertan Aydın'ı Ankara, Taha Özhan'ı Malatya, Vedat Bilgin ise Ankara veya İstanbul'dan aday gösterecek.Cumhurbaşkanı danışmanı Aydın Ünal da Ankara'dan listede yer alacak.

 

KOMİSYON CEVDET YILMAZ'DA ZORLANDI

Üst komisyon bakanların nereden aday gösterileceğini belirlerken en fazla Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz konusunda zorluk yaşıyor.Yılmaz, Bingöl, Diyarbakır ve Van üçgeninde paylaşılamıyor ancak Bingöl ihtimali daha ağır basıyor. Eski Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan ise Mersin'den listeye girecek. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Sivas, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam Sakarya, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Denizli, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu İstanbul veya Edirne, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala Erzurum, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Kocaeli, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce İstanbul'dan aday gösterilecek.

 

YILDIRIM'IN YERİNE EROĞLU

İzmir'e eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın yerine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu kaydırılacak. AB Bakanı Volkan Bozkır Antalya'da yer alacak. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise Ordu'dan aday gösterilecek.

 

YASİN AKTAY ANKARA. MUSTAFA ŞENTOP İSTANBUL

Üst komisyon, genel başkan yardımcılarını ise aday listesine seçim bölgelerinden aldı. Süleyman Soylu Trabzon, Mustafa Şentop İstanbul,Abdulhamit Gül ise Gaziantep'te listede yer alacak. Yasin Aktay Ankara, Mehmet Muş İstanbul, Öznur Çalık Malatya, Nureddin Nebati ise İstanbul veya Şanlıurfa'dan aday gösterilecek. Eski İzmir Milletvekili ve AK Parti Sosyal İşler Başkanı Nükhet Hotar ile Orhan Miroğlu da İzmir'den aday gösterilecek.

 

AĞIR ABİ FORMÜLÜ 2011'DE UYGULANDI

Partinin önemli isimlerinin büyükşehirlerde yoğunlaşması'ağır abi' formülüyle aşıldı. Bu yöntemle hem büyükşehirlerdeki yoğunluk azaltılacak hem de diğer şehirlerde bir canlanma sağlanmış olacak. 2011'de de uygulanan yöntemle teşkilat canlanacak. 2011 yılında yapılan genel seçimlerdede AK Parti bazı isimleri seçim bölgeleri dışında farklı illerde aday göstermişti.Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bursa'dan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik BakanıFaruk Çelik Şanlıurfa'dan, eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım İzmir'den, eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik Gaziantep'ten aday gösterilmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

gerçek

06 Nisan 2015 Pazartesi 21:50

ısparta nın içinden çıkmış yetişmiş her platformda ısparta sevdası için koşturan kendi emelleri ve çıkarlarının peşinde olmayan adam lazım bize vekil olarak oda tek isimve birinci sırada UĞUR BÜYÜKÇULCU dur masonlarla fetodan takke tesbih alanlarla işimiz olmaz

KARAVELİ 32

08 Nisan 2015 Çarşamba 23:42

GEÇ OGLUM BAŞKA ADAM YOKMU LEN

hazır liste

06 Nisan 2015 Pazartesi 17:17

1.İsmail Özdemir2.Haydar Kemal Kurt3.Tahir Alan4.Suat Kolukırık

AK PARTİLİ

06 Nisan 2015 Pazartesi 15:44

Ispartanın millet vekili sayısı 4. Bunun hepsini alsa ne yazar. Gerçekçi olalım. şu an gözüken 2 millet vekili. O da kesin değil. Ağır abilerden biri gelse belki 3 olur. Değer mi 3 milletvekili için ağır abiye. Hem bizimkilerde ağırlıkta fena sayılmaz.

basketci

06 Nisan 2015 Pazartesi 15:21

Bana kalırsa en ağır abi GÜLCEMAL olurdu. Tabi eğer amacınız ağır abi ise. Yoksa Bilgiç beyden ağır abi olmaz. O vekil ve bilgiç biri.

Ahmet YÜCEL

06 Nisan 2015 Pazartesi 13:34

MEVCUT VEKİLLER HALA NEYİN PEŞİNDELER HALKIN VEKİLİ OLAMADILAR KİŞİLERİN VEKİLİ OLDULAR. YETMEDİMİ. YETER ARTIK GÖRMEK İSTEMİYORUZ. HATTA ISPARTADA YÜZLERİNİ BİLE GÖRMEK İSTEMİYORUZ,

Ağır Abi

06 Nisan 2015 Pazartesi 10:58

Ispartanın ağır abisi hazır, başkasına hacet yok. Süreyya bey yeniden 1. sırada. Ispartama hayırlı olur inşallah.

cevdet sipahi

06 Nisan 2015 Pazartesi 15:11

eski vekillerin ve halihazırdaki vekillerin başarısını yerel seçimlerde gördük. Merkez dahil 6 belediye ana muhalefete gitti...Isparta'nın yeni yüzlere ve yeni simalara ihtiyacı var.nokta.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR