22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,577 TL
  • 5,390 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

ISPARTA'DA TAKSİCİLERİN MUTLU GÜNÜ

ISPARTA'DA TAKSİCİLERİN MUTLU GÜNÜ

Isparta

ISPARTA'da ÖTV muafiyeti sonrası yenilenen 90 ticari taksi törenle hizmete alındı.

Hükümetin ticari araçlarda ÖTV muafiyeti uygulaması ile Isparta'da yenilenen taksiler görücüye çıktı. Isparta Şoförler ve Otomobilciler Odası, yenilenen sıfır kilometre 90 taksi için Hükümet Meydanı'nda toplu tanıtım ve hizmete giriş töreni düzenlendi. Vali Şehmus Günaydın ile ÖTV muafiyeti uygulamasının 2019'a kadar uzatılmasında önemli rolü olan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç'in katılımıyla düzenlenen törende yeni taksiler düğün arabası gibi süslendi, dua okundu ve kurban kesildi.

Isparta'nın ilk taksilerinden nostaljik Murat 124 taksi de yeni taksilerin tanıtım töreninde 'yorgun taksi' olarak sergilendi. Vali Günaydın ile Milletvekili Bilgiç, Murat 124 ve yeni bir taksiyle 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda tur attı.

Şoförler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Isparta Şoförler Odası Başkanı Ahmet Tural, ÖTV muafiyetiyle ilgili, "Şoför camiası olarak yaşı geçmiş, ekonomik ömrünü doldurmuş ticari araçlarını değiştirmek isteyen ancak fiyatların yüksekliği sebebiyle bir türlü yenileme yapamayan esnafımız için yerinde bir karar olmuştur. Yurt dışında imrenerek baktığımız taksiler artık ülkemizde de hizmet verecek. Araçlarımız yeni ve bakımlı olduğu için can güvenliğimiz daha fazla olacaktır. Yeni taksiler ülkemiz imajına olumlu katkı sağlayacaktır. Bir şehre gelen misafir ilk taksiciyle karşılaşır. Taksici şehrin aynasıdır. Camia olarak diyoruz ki bir yerden bir yere değil, her yerden her yere ulaşımda biz varız" dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

kelile ve dimme

28 Mayıs 2017 Pazar 04:38

Evet, ülkede tüm sorunlarımızı halledip,sıra taksilere gelmişti. Mük****l icraat

başkan

28 Mayıs 2017 Pazar 20:09

2019 a kadar yola devam ne oldu dar gelirli evsizlere toki emekli derneklerine kayıt olanlara ısparta merkez de toki yapılacaktı referandumdan evet,i de aldınız hani verilen sözler,lütfen ülkedeki dar gelirli evsiz emeklilerin sorununu hallettiniz sıra taksi yemi geldi artık verdiğiniz sözü tutup evsizlere ev yuva kur

Çok beklersin ötv!!

27 Mayıs 2017 Cumartesi 18:53

Delikanlılarsa eger, hani o çok sevdıklerı varandaşlarını düşünuyosa eger bırılerı, o ötv olayını kaldırırlar! Yat alırken ve o yata aldığın benzını alırken ötv yok ama 35 bınlık arabayı 100 bıne satarken ohh ne ala!! Kerızmıyız bız! Ne o taksılerınıze bınerız, ne de sacma salak fıyatlardan satılan arabalarınızı alırız! Tuketmıycez! Hadı buyrun!

Excited!

27 Mayıs 2017 Cumartesi 13:38

Tam bır ortadoğu!

Kafa

27 Mayıs 2017 Cumartesi 04:03

Ya yemin ediyorum 2gündür aynı süsleme yapılmış taksileri gördükçe hanisülasyon görüyorum sanmıştım ulan her ara sokaktan aynı araç karşıma çıkıyor filan meger ötv içinmiş bunca kendimi sorgulama

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR