19 Nisan 2021 Pazartesi

TBMM Başkanvekili Bilgiç, Şarkikaraağaç'ta

TBMM Başkanvekili Bilgiç, Şarkikaraağaç'ta

İlk 3 boyutlu ameliyat yapıldı

İlk 3 boyutlu ameliyat yapıldı

Emniyetten maske cezası uyarısı

Emniyetten maske cezası uyarısı

Aşılar ziyan oluyor

Aşılar ziyan oluyor

Isparta'da siber suçlarla mücadelede etkin çalışma

ISPARTA Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından "Bilinçli ve Güvenli İnternet’ kullanımı hakkında kente vatandaşların yoğun olduğu bölgelere bilgilendirici broşürler asıldı.

Isparta

İçişleri Bakanlığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ortak projesi "SİBERAY" projesi hayata geçirildi. Bu kapsamda Isparta Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından siber ile ilgili suçların önlenmesi, en aza indirgenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme amacıyla çeşitli faaliyetler yapılıyor. 

Proje kapsamında hazırlanan görsel ile broşürler kentte otobüs duraklarına, banka ATM kenarlarına, otopark girişlerine ve kentte vatandaşların yoğun olduğu bölgelere asılıyor.

SİBERAY PROJESİ NEDİR?

Siber suçlarla mücadele başlatılan bir projedir. Projenin adı ise Siberay. Hedef, farkındalık oluşturarak siber suçları işlenmeden önlemek. Böylece özellikle çocuk ve gençlerin sanal ortamdaki tehlikelerden korunması amaçlanıyor. İnternet ve sosyal medya kullanımı her geçen gün artıyor. Siber ortamda işlenen suçların oranı da yükseliyor. Özellikle, çocuklar ve gençler risk altında. İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü; siber suçlarla mücadele için Siberay projesini hayata geçirdi.

Siber Suçlarla Mücadele ekipleri, güvenli internet için sanal ortamı 7 gün 24 saat tarıyor. İnternet dolandırıcıları ve kara propaganda üreticileri tek tek tespit ediliyor. Siber zorbalara gecikmeden müdahale ediliyor.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Komutan Logar bi cisim yaklaşıyor

25 Şubat 2021 Perşembe 23:53

Allah vatanımızı koruyan bekleyen bütün güvenlik güçlerine güç kuvvet ve işlerinde başırı versin

Dolandırılan kamil

25 Şubat 2021 Perşembe 21:08

Torunu 20 lira istese vermez , internetten tanıştığı sahte kadın profiline tarla satıp para gönderir. Çöp tenekesine para bırakan da var , internette çiftlik oyunu oynayıp dolandırılanda. Valla acımayacan ohh olsun. Mehmet aydın beye ( tosuncuk ) selamlar bu arada

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR