20 Ocak 2018 Cumartesi

  • 3,810 TL
  • 4,657 TL
  • 163,00 TL
  • 115.147
ISPARTA
İŞTE EN GÜZEL UZLAŞMA BURADA

İŞTE EN GÜZEL UZLAŞMA BURADA

VE KÖTÜ KOKU SORUNU BİTİYOR

VE KÖTÜ KOKU SORUNU BİTİYOR

ISPARTA'YA YHT İÇİN ÖNEMLİ ADIM

ISPARTA'YA YHT İÇİN ÖNEMLİ ADIM

ISPARTA'DA FUHUŞ OPERASYONU

ISPARTA'DA FUHUŞ OPERASYONU

ISPARTA'DA SAHTE PEYGAMBER ALARMI!

Geçtiğimiz günlerde Sav Kasabası’nda yaşanan olayın ardından Diyanet Sen Şube Başkanı Osman Akçil açıklamalarda bulundu. Ayrıca İl Müftülüğü Sav Belediye Düğün Salonu’nda vatandaşları bir araya getirerek toplantı yaptı.

Isparta

ISPARTA’NIN Sav Kasabası’nda kendisini peygamber olarak tanıtan İskender Evrenesoğlu isimli şahsa bağlı olan grup dün Belediye Salonu’nda program gerçekleştirdi. Sav Belediyesi’nden izin alarak program gerçekleştiren grup programa çoğunlukla bayanlar katıldı.  İlahi ve semazen grubu gösterisi ile başlayan programda dua yapılırken, programın sonunda katılımcılara sahte peygamber olarak bilinen ve MİHR Vakfı kurucusu ve başkanı olan İskender Erol Evrenosoğlu’nun müstear ismi ‘İmam İskender Ali Mihr’ ismi ile yayınladığı Kur’anı Kerim Türkçe meali dağıtıldı. Meal dağıtımında İskender Erol Evrenosoğlu’na bağlı olduğu ileri sürülen grup üyesi erkek ve bayanların de el öptürmesi de dikkat çekti.

Diyanet Sen Şube Başkanı Osman Akçil, bir mehdi veya peygamber edasıyla ortaya çıkarak çeşitli ilçe, köy ve kasabalarda toplantılar yaparak insanları etkilemeye kalkanlara karşı uyardı. Akçil, "Diyanet – Sen Isparta Şubesi olarak; zaman zamanyüce dinimiz İslamiyet’i saptıran bir takım kişileri ortaya çıktığı görülmektedir. Bu nedenle böylesine önemli bir konuda halkımız bu hususta dikkatli olmaya ve bu tür kişilere inanmamaları konusunda uyarıyoruz.

İslam Dini’nin yeryüzüne gelmiş en kutsal dindir. Yücedinimiz İslam, dünya üzerinde milyonlarca Müslüman’ı kapsamaktadır.İslamiyet’te bir lider vardır o da Allah (c.c.)’dır. Dinimizde Allah tarafından14 asır önce dinimizi yaymaları için peygamberler gelmiştir. Bu konuda son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizdir. Hz. Muhammed’den sonra kesinlikle peygamber yoktur ve olmayacaktır.

Dinimizde durum böyle iken, son zamanlarda ortaya çıkan bazı kişiler ve taraftarları bir mehdi veya peygamber edasıyla ortaya çıkarak çeşitli ilçe, köy ve kasabalarda toplantılar yaparak din kisvesi altında kendilerini peygamber olarak tanıtmakta ve dinle alakası olmayan neşriyatlar dağıtmaktadırlar. Böyle olayların Aksu ilçemizde, merkezde ise Sav Kasabası ve Kuleönü Kasabasında yaşandığı duyumunu aldık.

Diyanet – Sen Isparta Şubesi olarak halkımızı bu son derece önemli konuda uyarmak istiyoruz. Böyle şahıslara sakın inanmayın ve böyle toplantılara da asla iştirak etmeyin. Böyle bir durum Allah (c.c.)’a şirk koşmak olacağından, vatandaşlarımız da bu tür toplantılara katılarak bu günaha ortak olmasın. Bu son derece önemli bir konudur. Vatandaşlarımızı bir kez daha uyarıyoruz" dedi.

Olayın ardından ise İl Müftülüğü tarafından vatandaşlartekrar bir araya getirilerek, bu tür kişilere güven duyulmamasını anlattı

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Huldiye Nur

13 Haziran 2016 Pazartesi 08:57

Bu kıymetli zaman parçasında Ramazan ayında bu yorumu okuyan herkesin kalben Allah'a ulaşması ve Hacet namazı kılarak mürşidini Allah'tan sormasını dileriz. Eğer dinler iseniz göreceksiniz ki sadece hiçbir yerde anlatılamayan sadece KURAN hakikatlerini anlatma yetmez yaşatmaktadır!!!!

Huldiye Nur

13 Haziran 2016 Pazartesi 08:55

O konferansa gidenler dinlediler ki ASLA peygamberlik iddiası söz konusu değil!.Lütfen iftira atmak yerine bir kere önyargısız dinleyin!!! Ve Hacet Namazı kılarak Allah'a SORUN YÛNUS-7:İnnellezîne lâ yercûne likâenâ ve radû bil hayâtid dunyâ vatmeennû bihâ vellezîne hum an âyâtinâ gâfilûn(gâfilûne).Muhakkak ki onlar, Bize ulaşmayı (hayatta iken ruhlarını Allah’a ulaştırmayı) dilemezler. Dünya hayatından razı olmuşlardır ve onunla doyuma ulaşmışlardır ve onlar âyetlerimizden gâfil olanlardır.

mümin

03 Haziran 2016 Cuma 09:04

Bir de benim olduğum yere gelsinler de göreyim, geldiklerine doğduklarına pişman ederim o namussuzları... Adamın biri de tutmuş o namussuz herifi savunuyor. Adam amerikada kaç kişinin canını yaktı

murat

02 Haziran 2016 Perşembe 02:11

Aslını bilmediğiniz bir haberin peşine düşmeyin. Çünkü bu iftira haberden sorumlusunuz.17/İSRÂ-36: Ve lâ takfu mâ leyse leke bihî ilm(ilmun), innes sem’a vel basara vel fuâde kullu ulâike kâne anhu mes’ûlâ(mes’ûlen). Ve (hakkında) ilmin olmayan bir şeyin ardına düşme (karışma) (açıklamaya çalışma)! Muhakkak ki işitme, görme ve idrak, onların hepsi, ondan (takfu'dan) mesul (sorumlu) oldu (mesuldürler).16/NAH

ayşe

31 Mayıs 2016 Salı 11:46

kıyamet alametlerinde buda vardı sahte peygamber hava değişikliği ve herkez sadece kendini düşüneceği konusunda haydi hayırlısı

serdar

31 Mayıs 2016 Salı 10:39

hz hamza yı şehit eden VAHŞİ sahte peygambere ne yapmıştı

tekın kazak

31 Mayıs 2016 Salı 10:17

sen kimsin deli mal sığır

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR