27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTA'DA YILANLAR BÜYÜK PANİK YARATTI

ISPARTA'DA YILANLAR BÜYÜK PANİK YARATTI

İSA YALÇIN'DAN İYİ PARTİ'YE ÇOK SERT TEPKİ

İSA YALÇIN'DAN İYİ PARTİ'YE ÇOK SERT TEPKİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

ISPARTA'DA ORTAYA ÇIKTI

Isparta'da özel bir hastanenin başhekimi, televizyonda izlediği haberde Interpol tarafından arandığı belirtilen şüphelinin çalıştığı hastanede yatan kişi olduğu fark etmesi üzerine durumu polise bildirdi. Yoğun bakım ünitesinde bulunan hastanın tedavisi, polis ekiplerinin nezaretinde sürdürülüyor.

Isparta

ABD'de yaşadığı dönemde kurduğu "saadet zinciri"ile bir çok kişiyi dolandırdığı iddia edilen ve 5 yıldır FBI ve Interpol tarafından aranan iş adamı Salih Acarbulut, Burdur'un Bucak ilçesinde rahatsızlanmasının ardından 23 Eylül'de 112 acil servis ekiplerince Isparta'daki özel bir hastaneye kaldırıldı.

Karaciğer ve solunum yetmezliğiyle bilinç bulanıklığı tanısı konulan ve hayati tehlikesi bulunan hasta, yoğun bakım ünitesinde tedavi altınaalındı.

Hastanenin Başhekimi Kumru Aygül, FBI ile Interpol tarafından aranan Salih Acarbulut'un fotoğrafını bir televizyon kanalındaki haberde gördü. Aygül, fotoğraftaki kişinin, çalıştığı hastanenin yoğun bakımında bulunan bir hastası olabileceğinden şüphelendi.

Bunun üzerine hastanın pasaport bilgilerini inceleyen vehaberdeki bilgilerle örtüştüğünü gören Aygül, durumu Isparta EmniyetMüdürlüğüne bildirdi.

İhbar üzerine çalışma başlatan ekipler, araştırmaları sonucunda, hastanedeki kişinin "kara para aklamak" ve"dolandırıcılık" suçlarıyla FBI ve Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Salih Acarbulut olduğunu belirledi.

Hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren ve başında 24 saat polisin beklediği Acarbulut'un, iyileşmesi halinde yapılacak işlemlerinin ardından Interpol'e teslim edilmesi bekleniyor.

"Hastanın adını televizyon kanalından duydum"

Hastane Başhekimi Kumru Aygül, Bucak'tan hastanelerine gelenhastayı tedavi altına aldıklarını söyledi. Hayati tehlikesi bulunan Acarbulut'un adının, televizyonda Interpol tarafından aranan bir suçlu olarak geçtiğini duyduğunu belirten Aygül, hastanın söz konusu kişi olduğunu teyit etmesinin ardından durumu polise bildirdiğini anlattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Garip

19 Ekim 2015 Pazartesi 10:34

İyi halt yemişsin doktor. Sana ne polis işini yapsın kendisi yakalasın. Yaptığın iş mi senin şimdi sana ne be adam

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR