29 Eylül 2020 Salı

ISPARTA
ISPARTA'NIN O KÖYÜNDE ÖNLEMLER ÜST DÜZEYDE

ISPARTA'NIN O KÖYÜNDE ÖNLEMLER ÜST DÜZEYDE

YUSUF TETİK HAYATINI KAYBETTİ

YUSUF TETİK HAYATINI KAYBETTİ

MAHKEME HAK ETTİĞİ CEZAYI VERDİ

MAHKEME HAK ETTİĞİ CEZAYI VERDİ

ISPARTA VALİLİĞİ'NDEN ÇARPICI KORONAVİRÜS KARARI

ISPARTA VALİLİĞİ'NDEN ÇARPICI KORONAVİRÜS KARARI

ISPARTA'DA OKULLARA 400 PERSONEL ALINACAK

ISPARTA'DA OKULLARA 400 PERSONEL ALINACAK

Isparta

İŞ-KUR ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğince Toplum Yararına Program kapsamında 9 ay süreli 400 kişilik personel alınacak.
Açıklamada: İl Müdürlüğümüz ile Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda öğrencilerin daha güvenli bir ortamda eğitim almalarını sağlamak amacıyla Toplum Yararına Program kapsamında 400 kişilik 9 ay süreli, 01 Eylül 2020 - 31 Mayıs 2021 tarihleri arasında çalıştırılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı  Resmi Okullarda Çevre Düzenlenmesi, Bakım Onarım ve Temizlik İşleri Yapılması konulu program düzenlenecektir.
Programa başvuru yapmak  isteyen kişilerin, Covid-19 salgını nedeniyle İl Müdürlüğümüze gelmeden, 11 Ağustos 2020 – 15 Ağustos 2020 tarihleri arasında, www.iskur.gov.tre-şube veya ALO-170 iletişim hattı üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. 
TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI
a)  Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmemiş olmaları ve isteğe bağlı sigortalılık hariç 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamalarını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.
b)  18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.
c)  Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.
d)  Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder.Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

İşçi

12 Ağustos 2020 Çarşamba 09:18

Yaş sınırı yok kardeş TYP'lerde, 18-65

Eylül 1e cevap

12 Ağustos 2020 Çarşamba 09:09

Yaş sınırı 18 daha ne istiyorsun bu kadar da kötüleme olmaz ki :)

İşsiz

12 Ağustos 2020 Çarşamba 08:55

En önemli şeyi yazmamışsınız arkadaşlar, salgın nedeni ile başvurular İŞKUR'un internet sitesinden veya 170 numaralı hattından yapılıyor.

Eylül 1

11 Ağustos 2020 Salı 19:56

Her zaman olduğu gibi yine yaş sınırı koyarlar. Ama oy zamanı geldiği zaman bu sefer farklı olacak

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR