22 Mayıs 2019 Çarşamba

  • 6,097 TL
  • 6,810 TL
  • 249,93 TL
  • 84.118
ISPARTA
CAMİDEN PARALARI BÖYLE ÇALDI

CAMİDEN PARALARI BÖYLE ÇALDI

CAMİDEKİ KASADAN PARA ÇALAN HIRSIZ TUTUKLANDI

CAMİDEKİ KASADAN PARA ÇALAN HIRSIZ TUTUKLANDI

MİLYONLARCA ÖĞRENCİYİ İLGİLENDİREN AÇIKLAMA

MİLYONLARCA ÖĞRENCİYİ İLGİLENDİREN AÇIKLAMA

İLK KADIN YARDIMCI GÖREVİNE BAŞLADI

İLK KADIN YARDIMCI GÖREVİNE BAŞLADI

ISPARTA'DA O BİNALARI YIKACAĞIZ

ISPARTA'DA O BİNALARI YIKACAĞIZ

Isparta

ISPARTA Valisi Ömer Seymenoğlu, kent merkezinde bulunan metruk binaların uyuşturucu bağımlılarının sıklıkla kullandığı yerler olduğunu belirterek, bu tür yapıları ortadan kaldırmak zorundayız. Bina sahipleriyle konuşacağız onları da ikna ederek ve gerekli kanunu uygulayarak bu binaları yıkacağız dedi.

Vali Ömer Seymenoğlu başkanlığında merkez mahalle ve köy muhtarlarının katıldığı bir toplantı düzenlendi. Toplantıda muhtarlardan talep ve önerileri alınırken aynı zamanda Vali Seymenoğlu tarafından gündemde olan bazı konularla ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Uyuşturucu bağımlılığı ve telefon dolandırıcılığı ile ilgili uyarlarda bulunan Vali Seymenoğlu, bu konularda muhtarların ve vatandaşların duyarlı olmalarını söyleyerek, herhangi bir şüpheli durumda vakit kaybetmeden Emniyet ve Jandarma birimleriyle irtibata geçilmesini istedi.

Açıklamasında metruk binalar konusuna da değinen Vali Seymenoğlu, “Metruk binalar uyuşturucu bağımlılarının sıklıkla kullandığı, geceyi geçirdikleri yerler. O yüzden bunlarla mücadele etmek ve bu tür yapıları ortadan kaldırmak zorundayız. Bina sahipleriyle konuşacağız onları da ikna ederek ve gerekli kanunu uygulayarak bu binaları yıkacağız. Çünkü şehirlerde bu tür binalar suç işlenen yerler haline dönüşüyor.” dedi.

"GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞALIM”

Açıklamasında son olarak muhtarlardan gerçek anlamda ihtiyaç sahibi vatandaşların iyi tespit edilmesini isteyen Vali Seymenoğlu, “En azından gerçek ihtiyaç sahiplerine daha sık yardım yapma imkânına ulaşmış oluruz. İşini takip edemeyen ihtiyaç sahiplerine veya sizlere ulaşma imkânı olmayan vatandaşlarımıza öncülük ederek onlara yardımcı olalım.” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Savlı Oduncu

05 Aralık 2018 Çarşamba 08:54

SAV KASABASINA POLİS KARAKOLU KURULSUN- SAV KASABASINDA MAHALLE BEKÇİLERİ GÖREVLENDİRİLSİN-SAV KASABASI MAHALLE MUHTARLARI HALK VE EMNİYET GÜÇLERİ TARAFINDAN DESTEKLENSİN VE ESKİ HUZURLU GÜNLERİMİZE DÖNMEMİZ İÇİN EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞILSIN.

Ertuğrul

04 Aralık 2018 Salı 20:12

3194 sayılı imar kanunun 35. ve 40. md göre tehlike arz eden metruk binalar,acilen yıkılır,bu konuda içişleri bakanlığının genelgesi de mevcut,lakin belediye ye bu konuyu yazdım,evlere şenlik bir cevap ile bizim öyle bir görevimiz yok dediler,şehir uyuşturucuların yuvası haline gelmiş,terkedilmiş kullanılmayan binadan geçilmiyor,belediye heykel yapmakla meşgul..

Nermin Çeltikçi

04 Aralık 2018 Salı 19:06

Sayın Valim, mahallelerin asayişi için polis devriyeleri yeterli olmuyor, sürekli 155i aramaktan yıldık Hızırbeydeki Kulepark civarında. Sürekli duracak mahalle bekçisi görevlendirin ya da emniyete söyleyin polis işini düzgün yapsın lütfen

ÖMER SALLANTIOĞULLARI

04 Aralık 2018 Salı 16:53

sayın valim öncelıkle hoş geldınız atıl durumdaki ev sahıpleri ile muhtarlar tamır veya yıkımı konusunda konuştukları zaman ya vereseler var yada kata vercez diye yıktırmak isremiyorlar buralara balici ve tinerciler geldiği zaman mahalleli polısı arıyor onlarda polısı arabasının ışığından kaçıyorlar ne yapalım buna nasıl çözüm olur sizce efendim

bilir kişi

04 Aralık 2018 Salı 16:49

ADAM GİBİ ADAM YA ISPARTAYA GELMİŞ GEÇMİŞ EN SAĞLAM VALİ

Rüzgarın oğlu poyraz

04 Aralık 2018 Salı 16:36

Şu uyuşturucu baronları kim'ise. (Dvlet'in Yetkilileri) bu baronların Acilen Kökünü Kazısa'da? Geleceğimiz olan Geçlerimiz'de kurtulsa.? Her gün hayatı cehennem olann Gözü yaşlı Aileler'de kurtulsuun. Bu uyuşturucu illet'i Girip virüsü gibi giderek yayılıyor. İvedik'le çare.

Ayşe

04 Aralık 2018 Salı 16:08

Sayın valim şu arıtma kokusuna bir an önce çözüm bulursanız çok memnun olacağız

vatandaş kemal

04 Aralık 2018 Salı 13:22

iskender mahallesinde emekli kadastrocuya ait ev yıkılmak üzere muhtar hiç ilgilemiyor mahalllenin orta göbeğinde hurdacılar pislik içerisinde sayın valim sizi gönülden destekliyorum

ıspartalı

04 Aralık 2018 Salı 12:48

muhtarlar mahalle sakinleriyle daha alakadar olması lazım gerekirse sokak sokak gezerek ihtiyaç sahiplerini tespit edecek bildirecek belediyeye gerçek fakir ayağınıza gelmez siz onları bulun ve yardım edin

36 numaraya çözüm

04 Aralık 2018 Salı 12:33

sayın valim şehirin sorunlarına el atmışken ulaşıma da bi çözüm bulsanız.bizler işe gidiş gelişlerde 36 nolu akkent otobüsünü kullanıyoruz.sabah 7.30 dan itibaren gerek halı sarayı durağından gerekse subay lojmanları durağından bu otobüse binmek imkansız.hem şehir hastanesine gidenler hem de eğitim kompleksi ve akkentteki sağlık meslek lisesi öğrencileri de bu hattı kullandığı için sabah saatlerinde bütün otobüsler dolu geldiği için durağa bile uğramadan devam edip gidiyo.dönüşte de aynı durum

ss uu

04 Aralık 2018 Salı 11:53

şu istasyonun altındaki fetö yurdunu yıkmazsanız daha coook genç bu bataklığa düşecek. içinden hergün sesler geliyor.

fert

04 Aralık 2018 Salı 11:42

sayın valim. ısparta şehir hastanesi önündeki trafik sıkışıklığına bir çözüm lütfen. özellikle mesai çıkışında şehir hastanesinden özkanlar kavşağına kadar olan bölgedeki trafik sorununa bir çözüm rica ediyoruz.

yedişehitler mahallesi

04 Aralık 2018 Salı 11:38

Sayın valim yedişehitler mahallesindeki gazino türü alkollü mekanlarıda şehirdışına gönderirseniz çok ama çok hayır duası alacaksınız.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR