18 Haziran 2018 Pazartesi

  • 4,744 TL
  • 5,499 TL
  • 194,15 TL
  • 94.541
ISPARTA 21°
BU DİREK TEHLİKE SAÇIYOR

BU DİREK TEHLİKE SAÇIYOR

KORKUNÇ KAZADA CAN VERDİLER

KORKUNÇ KAZADA CAN VERDİLER

BU KAVŞAĞA BİR ÇÖZÜM BULUNMALI

BU KAVŞAĞA BİR ÇÖZÜM BULUNMALI

KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ OLDU

KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ OLDU

ISPARTA'DA İMAMIN GÖREV AŞKI

ISPARTA'DA İMAMIN GÖREV AŞKI

Isparta

SÜTÇÜLER’de yaşanan trafik kazasının ardından haber sitelerinde yanlış fotoğraf kullanınca ortaya bu kadarına da pes artık dedirtecek hikaye çıktı. Aksu Sofular’da yaşayan Uğur Öcal, yanlışlıkla ölümlü kaza haberinde fotoğrafının kullanılmasının ardından yaşananları anlattı. Herkesin kendisini öldü bildiğine dikkat çeken Öcal, hatta köy imamının abisini sela vermek için aradığını söyledi. Uğur Öcal’ı resmen ölmeden mezara koyacaklardı.

Önceki gün Sütçüler’de bir kamyon şoförünün öldüğü haberinin ardından bazı haber sitelerinde aynı isimli başka birinin fotoğrafının kullanılması az daha büyük bir infiale yol açıyordu.

Ölen kamyon şoförüyle aynı isim ve soyada sahip olan Aksu Sofular’lı Uğur Öcal, “Ben ölmedim isim benzerliği yüzünden facebook’tan benim fotoğrafımı kullanmışlar. Haberi öğrenen 75 yaşında ki annem az daha kalp krizi geçiriyordu. Köy’ün imamı kardeşimi sela vermek için aramış” dedi.

Sütçüler’de geçtiğimiz hafta sonu meydana gelen kazada hayatını kaybeden kamyon şoförüyle aynı ismi paylaşan Uğur Öcal 33 yaşında isim benzerliği yüzünden zor günler geçiriyor. Sosyal medya da ve haber sitelerinde yanlış kişinin fotoğrafı paylaşıldı. Olaylar birbirine karıştı. Az daha bir aile yok oluyordu. Mağduriyetini anlatan Uğur Öcal; “ Bu şekilde ciddiyetsizlik olmaz. Rahmetli kamyon şoförüyle aynı ismi paylaştığım için Facebook’uma girerek benim fotoğrafımı almışlar ve beni öldü diye girmişler. Ailem perişan oldu. 75 yaşında ki annem kalp krizi geçiriyordu son anda kurtuldu. Ben Aksu Sofular Köyü nüfusuna kayıtlıyım. Mobilya sektöründe işçiyim. Sütçüler’de son zamanlara hiç bulunmadım.  Bu tür haberleri yaparken herkesin dikkatli olması lazım. Bu haberler yüzünden aile olarak büyük sıkıntıya düştük. Herkes beni öldü biliyor. Telefonlarım ve ailemin telefonları susmuyor. Evimize taziyeye kadar geldiler. Herkese yaşadığımı anlatmaktan bıktım. Köy’ün imamı dahi sela vermek için kardeşimi aramış.  Evli ve 2 çocuk babasıyım.Eşimle birlikte haberi öğrenince birbirimize baktık kaldık. Şok içerisinde ne yapacağımızı bilemedik. “

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Metin Korkmaz

28 Aralık 2016 Çarşamba 23:59

Sayin yazi isleri müdürüKoskoca haber metninden baslik olarak ISPARTA'DA İMAMIN GÖREV AŞKI basligini kullanmak çok başarılı bir habercilik anlayışı ortaya koymuş. Memlekete sizin gibi adamlar lazım. Tebrikler..

Aaaa

27 Aralık 2016 Salı 15:00

Ne alaka kardeşim

haberci

27 Aralık 2016 Salı 13:19

ıspartadaki ajans sistemi böyle işliyor yalan yanlış haber yapan site cok antalya yolunda yolcu otobusu kaza yaptı cok sayıda olu var deniliyor .aslı bi sahısa araba carpmıs oda yaralanmıs olaya bak sansasyonel haber yakalıdık hadi hep biirlikte paylaşalım haberciler biraz dikkatli olsun

Cesur Gabakçı

27 Aralık 2016 Salı 12:45

Ulen Ali ne adamsın ya :D

Fatih

27 Aralık 2016 Salı 12:43

Haberin başlığına bak. İmam kardeşim kendi işini yapmak için niyetlenmesi haber , ama sizin yanlış fotoğraf kullanmanız normal... çok komiksiniz çok...

MANŞET

27 Aralık 2016 Salı 12:34

İmam değilim onu söyleyeyim. Ve bu haberleri yayınlayan yetkili her kimse doğan medya grubunu ve sözcü'yü çok takip etmesin. Algı operasyonu yaparak bir yere varmazsınız. Herşeyden sorumlu imammış gibi manşet atmışsınız. size yakışmadı.

habrerci

27 Aralık 2016 Salı 10:58

face****tan bak ismi aynıysa haber yap oh ne ala

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR