23 Nisan 2018 Pazartesi

  • 4,081 TL
  • 5,014 TL
  • 175,11 TL
  • 110.932
ISPARTA 19°
ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ISPARTA'DA GELİNİNE TECAVÜZ EDEN KAYINPEDERE 27 YIL HAPİS

ISPARTA'DA GELİNİNE TECAVÜZ EDEN KAYINPEDERE 27 YIL HAPİS

Isparta

ISPARTA'nın Gelendost İlçesi'nde gelini 35 yaşındaki K.S.'yle zorla cinsel ilişkiye girdiği ve başkalarıyla da birlikte olmaya zorladığı iddiasıyla yargılanan 56 yaşındaki Hasan Hüseyin Sel, 27 yıl 1 ay hapisle cezalandırıldı. Tutuksuz 4 sanık ise beraat etti. Mahkeme heyeti kadının nikahlı eşi hakkında ise 'fuhşa aracılık etmek'ten savcılığa suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

Ağustos 2014'te aile içi şiddetin yaşanmasıyla ortaya çıkan olayda, kayın pederi Hasan Hüseyin Sel'den 8 yıldan bu yana şiddet gördüğünü söyleyen ve zihinsel engelli olduğu belirtilen K.S., polis merkezine giderek şikayetçi oldu. İfadesinde şiddet olayını neden yaşandığı sorulan K.S.,kayın pederinin kendisiyle zorla cinsel ilişkiye girdiğini, başkalarıyla da birlikte olmaya zorladığını iddia etti. Bunun üzerine konu Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletildi. Savcılıktaki ifadesinde de benzer şeyleri anlatan K.S.'nin iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı.

ÇOCUKLARDAN BİRİ BAŞKASININ ÇIKTI

İddiaların doğruluğunu araştırmak için savcılık talimatıyla K.S.'nin o dönem 8 ve 6 yaşındaki çocukları, eşi, kayın pederi Hasan Hüseyin Selve K.S. ile cinsel ilişkiye girdiği iddia edilen 62 yaşındaki İ.T., 63 yaşındaki M.A. ve 5 şüpheliden daha DNA örneği alınarak İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. DNA sonuçlarında çocuklardan küçük olanın, kadının resmi nikahlı eşinden olmadığı belirlendi. Çocuk ile şüphelilerden M.A.'nın DNA'sının uyuştuğu saptandı. Olayın ardından Hasan Hüseyin Sel ile 4 kişi hakkında'nitelikli cinsel saldırı' ve 'fuhşa aracılık etmek' suçlarından dava açıldı.

KARAR DURUŞMASI YAPILDI

Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına tutuklu sanık Hasan Hüseyin Sel ve tutuksuz sanık S.S. katılırken, diğer tutuksuz sanıklar İ.T., İ.Ş. ve M.A. katılmadı. Savcılık mütalaası tekrar edilerek sanıklara söz verildi. Tutuklu sanık Hasan Hüseyin Sel üzerine atılı suçları işlemediğini belirterek, mütalaaya katılmadığını beyan etti. Tutuksuz sanıkların avukatları ise haklarında ceza verilmesine yer olmadığına ilişkin mütalaaya katıldıklarını belirtti.

'YUVAMI BU ADAM DAĞITTI'

İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporda hafif zeka geriliği olan ancak kendisine yapılacak fiili saldırının bilincinde olacak ve karşı koyacak güçte yapıya sahip olduğu belirlenen mağdur K.S., duruşmada kayınpederini kastederek, "Benim yuvamı bu adam dağıttı. Ben o eve bir daha dönsem bu adam beni yine satacak iyi biliyorum. Cezasını çeksin"dedi. Mahkeme heyetinin karar öncesi son sözünü sorduğu sanık Hasan Hüseyin Sel suçsuz olduğunu belirterek, beraat talebini yineledi.

27 YIL HAPİS

Tutuklu sanık Hasan Hüseyin Sel, 'nitelikli cinsel saldırı've 'fuhşa aracılık etmek' suçlarından toplam 27 yıl 1 ay hapis ve günlüğü 20 TL'den 22 bin 500 TL adli para cezasına mahkum edildi. Tutuksuz sanıklar S.S.,İ.T., İ.Ş. ve M.A. ise yeterli ve inandırıcı delil bulunmaması gerekçesiyle beraat etti.

NİKAHLI EŞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Mahkeme heyeti K.S.'nin nikahlı eşi H.S.'nin fuhşa aracılık ettiği kanaatinin oluştuğunu, bu nedenle hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi. Olayın ardından babasının yanında yaşamaya başlayan K.S.'nin, eşine boşanma davası açtığı, ancak ceza davasının sonuçlanması beklendiği için bu davanın ertelendiği belirtildi.

ÇOCUK KORUMAYA ALINDI

Kadının 2 çocuğundan DNA'sı tutuksuz yargılanan şüphelilerden M.A.'ya ait olduğu tespit edilenin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı kurumlar tarafından korumaya alındığı, diğer çocuğun ise annesinin yanında kaldığı kaydedildi.

HABER :Nurettin Arkan/DHA /Yalvaç

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

vatandaş

13 Şubat 2018 Salı 16:27

yinemi yalvaç şaşırmamak lazım eğitim şart

Arda

23 Ocak 2017 Pazartesi 15:32

Bunları asmak lazım Ahlaksız adam

Isparta

21 Ocak 2017 Cumartesi 08:29

Bu namussuz şerefsize aleme ibret bir ceza verilmesi gerekirdi. Verilen ceza yeterli değildir. En azında ağırlaştırılmış müebbet verilmesi lazımdı. Şerefsiz ahlaksız. Senin kızın sayılır. Nasılda kıydın hangi vicdanla bu şerefsizliği yaptın.

Bilinmeyen Gerçek

20 Ocak 2017 Cuma 20:48

Bir yerlerin kapansın pezevengin çocuğu. Haysiyetsiz adam. Yaşından utan. Böyle adamları yapılacak tek birşey var o da milletin ortasında asacaksın ki kimse bir daha yapamayacak.

Naci TATOĞLU

20 Ocak 2017 Cuma 12:19

İnsan hasta olsa herhangir ulaşamadığı yerinin pansuman edilmesi gerekse bile kızı rahatlıkla dini yöndende pansuman edip babasına her hususta yardımcı olabilir ama gelini namehramdır. Yaparım sen benim babamsın dese bile baba yaptırmayıp sağlık kuruluşlarına müracaat eder ve orada yaptırır. Bu deyyus zinakar en ağır ceza verilsin.

Naci TATOĞLU

20 Ocak 2017 Cuma 15:05

Başkalarını dolandırıpta numaradan ayrı yaşayanlar tabiki beğenmez. Ayrıca kızından dayak yiyenler beni takip edenlerde dahil.

Cesaret

20 Ocak 2017 Cuma 11:20

Bu adam idam edilmeli

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR