23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,846 TL
  • 5,678 TL
  • 200,52 TL
  • 102.092
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA FETÖ/PDY DAVASINDA KARAR ÇARŞAMBA AÇIKLANACAK

ISPARTA'DA FETÖ/PDY DAVASINDA KARAR ÇARŞAMBA AÇIKLANACAK

Isparta

Isparta'da görülen 129 sanıklı 48 tutuklu FETÖ-PDY ilişkin davada Bylock kullandığı gerekçesiyle tutuklu bulunan eski Isparta Valisi Memduh Oğuz hakkında gönderilen raporda, programın kendisini savunan avukat oğlu  Fatih Oğuz tarafından yüklendiği, eklenen isimler arasında FETÖ'nün firari sanığı Adil Öksüz'ün de bulunduğu belirtildi.

Isparta’da FETÖ/PDY davasında aralarında eski Vali Memduh Oğuz, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) eski Rektörü Hasan İbicioğlu, bazı eski rektör yardımcılarının da bulunduğu 48’i tutuklu 129 sanığın yargılanmasına devam edildi. Isparta Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma sanık sayısının fazlalığı nedeniyle adli konferans salonunda yapıldı.Akşehir Cezaevi’nde bulunan tutuklu eski Isparta Valisi Memduh Oğuz, ileİzmir’e nakledilen tutuklu sanık Osman Demirhan ve Cabir Doğan, duruşmaya SEGBİS aracılığıyla katıldı.

Eklenen isimler arasında Adil Öksüz de var

Davanın bugünkü duruşmasında mahkeme heyeti, örgüt üyelerinin kendi aralarında kullandıkları kriptolu mesajlaşma programı olan bylock programı ile ilgili KOM'dan gelen çözümlemeli tespit tutanaklarına ilişkin sanıklara soru yöneltti.Tespit tutanaklarına göre, bylock kullandığı gerekçesiyle tutuklu bulunan Eski Isparta Valisi Memduh Oğuz'un hattına programın, bu davada kendisini savunan ve yurt dışında olduğu belirlenen avukat oğlu Fatih Oğuz tarafından  'fth' kullanıcı adıyla yüklendiği, programa eklenen isimler arasında, darbe girişimini yönettiği ve Hava Kuvvetleri imamı olduğu öne sürülen FETÖ'nün firari sanığı Adil Öksüz'ün de bulunduğu ortaya çıktı. 

'Yükleyipyüklemediğini bilmiyorum'

Tutuklu sanık Memduh Oğuz, mahkemenin gerçeğin ortaya çıkması için büyük gayret gösterdiğini vebütün ayrıntıların ortaya çıktığını belirterek, programın yüklendiği belirtilen ADSL hattının bulunduğu ikamette 2003 yılına kadar oturduğunu daha sonra bu evde oğlu Fatih Oğuz'un oturmaya başladığını söyledi. Oğuz, daha ilk duruşmada,bylcok kullanmadığını  belirttiğini, programın oğlu tarafından yüklenip yüklenmediğini bilmediğini söyledi.

'Devlet sırrı mahiyetinde'

Mahkeme heyetinin Adil Öksüz'ü tanıyor musunuz sorusuna Oğuz, "70 yaşındayım hayatımda hiç görmedim" cevabı verirken, oğlunun savunmalara neden gelmediğine ilişkin soruya da "Fatih Oğuz'un konusu devlet sırrı mahiyetinde, o yüzden konuşmayacağım" yanıtını verdi.  Duruşma da bylock raporları gelen diğer sanıklar da suçlamaları reddetti.

Karar aşamasınagelindi

Bylock tespit tutanakları ve sanıklara ilişkin bazı beyanların okunmasının ardından iddia makamı bir önceki duruşmada sanıklar için istenen cezalara ilişkin verilen mütalaasını yineledi.  Mahkeme heyeti de,sanıklara yeterli söz hakkı tanındığını, tüm yazılı ve sözlü delillerin mahkemede tartışıldığını, Cumhuriyet Savcısı'nın mütalaasını verdiğini,delillerin yeterli olduğunu belirterek sanıkların taleplerinin reddine karar verdi.  

Duruşma, sanıkların savunmalarının alınmasıyla devam etti.     

 

  

 

 

  

  

 

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

***

15 Ağustos 2017 Salı 14:32

K.H.K.Eski genel sekreteri ve cemaatin yani parelelin altın ! çocuğu bu vali ile olan muhabbetini birileri sorgulasınartık.

Kadir delibasan

14 Ağustos 2017 Pazartesi 23:08

İktidar partisinden ispartada hiç fetocu yok mu?Bunlarla güle oynaya gezip tozanlar nerde ?

GÜLDEN KILIÇDAROĞLU

14 Ağustos 2017 Pazartesi 18:20

VALİLİĞİ SÜRESİNCE GÖRDÜĞÜMÜZ TEK ÇEY AK PARTİLİ VEKİLLERLE KÖY BUCAK DÜĞÜN AÇILIŞ GEZDİ EN SONDA CÜBBELİNİN KIZINA NİKAH ŞAHİTİ OLDU EMEKKLLİ OLDU ISPARTALI BİR GRUP ANKARAYA KADAR UGURLADI BUNU BİLMİYORLARMIYDI RENGİNİ SEN BİR VALİSİN SİYASETÇİLERLE NASIL GEZERSİN ŞİMDİDE MASUMUMUM OĞLUM YAPMIŞ VS....HERKES BİLİYOR CEMAAT İLİŞKİNİ SENİN HERKES...DİN DEVLET İŞLERİNİ ÇORBA ETTİNİZ BE.....ATATÜRK YOLUNDAN SAPTINIZ LAYIGINIZI BULDUNUZ..

Osman

14 Ağustos 2017 Pazartesi 17:34

Her duruşmada vali Oğuz'un suçsuzluğu bir daha ortaya çıkıyor. Kurunun yanında yaş da yanıyor bazen. Ama yan gelip yatan asıl fetöcülere şimdi sıra geliyor.

Cesur Gabakçı

14 Ağustos 2017 Pazartesi 16:04

Ya kuzenim yazmış ya :) :)

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR