25 Şubat 2021 Perşembe

Bir doktor daha koronavirüse yenildi

Bir doktor daha koronavirüse yenildi

Özgür Oflaz vefat etti

Özgür Oflaz vefat etti

SDÜ TÜRKİYE'NİN İLK BEŞ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA

SDÜ TÜRKİYE'NİN İLK BEŞ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA

PANDEMİNİN YARATTIĞI BU ETKİYE DİKKAT

PANDEMİNİN YARATTIĞI BU ETKİYE DİKKAT

ISPARTA'DA EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE PROJESİ SÜRÜYOR

ISPARTA'DA EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE PROJESİ SÜRÜYOR

Isparta

ISPARTA'DA "En İyi Narkotik Polisi Anne" ve "Narkorehber" projesi kapsamında 84 eğitim faaliyeti gerçekleştir. Toplamda 3579 kişiye eğitim verildi.

Yapılan açıklamada ise; İçişleri Bakanlığımızca başlatılan ve Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde 81 ilde hayata geçirilen “En İyi Narkotik Polisi Anne” ve “Narkorehber” projesi kapsamında; uyuşturucuyla mücadelede farkındalık oluşturma, bilinçlendirme ve vatandaşların sürdürülen mücadeleye aktif  katılımının sağlanması amacıyla, 22 yaş ve üzeri yetişkinlere yönelik olarak; Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Tubim Büro Amirliği görevlilerince,  01.01.2020 – 21.01.2021 tarihleri arasında, eğitim faaliyetlerine pandemiden ötürü uzun süre ara verilmesine rağmen;  Covid-19 tedbirleri kapsamında maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek yüz yüze ve ZOOM Programı üzerinden düzenlenen toplam 84 eğitim faaliyetinde toplam 3579 kişiye eğitim verildi. İl Merkezinde bulunan 69 okulda öğretmen ve velilere yönelik eğitim faaliyeti yapılmış olup; il merkezi ve ilçelerimizde bulanan diğer okullara ilişkin eğitim planlamalarına devam edilmektedir.

Ayrıca yine bu süre içerisinde; Iyaşpark AVM, Centrum Garden AVM, Iyaş Bulvar AVM, SDÜ Uygulama Noktası, Sav Uygulama Noktası ve Gölcük Uygulama Noktasına olmak üzere toplamda 6 Narko-Nokta Standı açılmış, AVM müşterileri ve yolculardan oluşan 652 vatandaşımıza pandemi kurallarına uygun şekilde broşür dağıtımı yapılarak Madde Bağımlılığıyla Mücadele konusunda bilgilendirme yapıldı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Cocuklara anarsistlik ogutleniyor her cepheden

25 Ocak 2021 Pazartesi 15:57

"Sen bana karisamazsin" diyebilen evlatlarin devrinde anne hicbirsey yapamaz hicbir tehlikeye karşı

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR