26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

Isparta'da büyük değişikler olacak !

Isparta’da 1 sene gibi çok kısa bir sürede büyük değişikliklerin olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Isparta

Yazıya bu kadar iddialı bir cümle ile başlamamın sebebi ise, 30 Mart seçimlerinde güven tazeleyen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Sayın Yusuf Ziya Günaydın’ın anlattıkları.

   29 Mart 2009’da, bir dönem ara verdiği Belediye Başkanlığı koltuğunu geriye aldıktan sonra, yaklaşık 2 sene bir önceki dönemin enkazını kaldıran, daha sonra da oluşturduğu makine parkıyla 200 km’yi aşan altyapı ve dayanıklı asfalt çalışmaları gerçekleştiren Günaydın’ın yeni dönem atağı ise modern, çağdaş ve kullanışlı otoparklar.

** BİR ÇIRPIDA 1400 ARAÇLIK OTOPARK

      Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Günaydın’ın asıl mesleği Yüksek Mimarlık ve aynı zamanda ‘şehirci mimar’. Bu bilgi ve birikimini yapacağı yatırımlarda son damlasına kadar kullanan Sayın Günaydın, otopark projesinde de Isparta’yı bir puzzle gibi düşünüp, ‘nerelere otoparklar inşa edilirse şehir trafiği rahatlar?’ sorusuna yanıt bulmuş.

  Bir grup gazeteci arkadaşın kendisini ziyaretinde, heyecanla projelerini anlatan Sayın Günaydın; Mimar Sinan, Cumhuriyet, 6 Mart ve 113 cadde ile Kaymakkapı Meydanı’ndaki ‘otopark’ sorununu ve dolayısıyla trafik çilesini çözmek için kolları sıvadıklarını söyledi. Başkan Günaydın, Sağlık İl Müdürlüğü arkasına 700, 113 cadde üzerine 450 ve belediye önüne de 250 araçlık otopark projelerinin aynı anda başlayıp, en kısa sürede bitirileceğini anlattı.

  Bir çırpıda toplam bin 400 araçlık otoparkı devreye sokacaklarını söyleyen Sayın Günaydın, Sağlık Müdürlüğü arkasında ve Belediye önünde düşünülen otoparkların yer altına, 113 cadde de yapılması düşünülen otoparkın ise asansörlü ve depolama sistemiyle yapılacağını belirtti.

  Başkan Günaydın; “Yeni yapacağımız otoparkların işletmesi için bir birim oluşturacağız. Amacımız para kazanmak değil, halkımıza hizmet etmek. 5 yılda, otopark projelerine 100 ila 150 milyon TL arasında yatırım yapmayı planlıyoruz” dedi. Günaydın’ın bu söylediklerine bakılırsa, Isparta tarihinde görülmemiş bir şekilde otopark yatırımlarına para aktarılacak ve bu sayede ilimizdeki 30 yıllık açık 5 senede kapatılacak.

** ISPARTA’DA TRAFİK SORUNU YOK!

   Isparta’da bir trafik sorunu yok. Komşu ilimiz Antalya’da en yakın yere 1 saatte gidilebildiğini göz önüne alırsak; ilimizde sabah mesai saati girişinde ve akşamüzeri mesai saati çıkışında toplamda 30 dakikalık bir süreçte 5-6 dakikalık yaşanan yoğunluğu trafik sorunu olarak görmemek lazım. İlimizin, özellikle son 10 yıldır en büyük sıkıntısı otoparktır. Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Günaydın’ın, şehrin en kritik noktalarına serpiştirdiği 3 otopark devreye girdiğinde, yol kenarlarına park edilen araçlar ortadan kalkacak ve dolayısıyla keşmekeşlik tarih olacak.

    Burada bir parantez açarak, daha önce gündeme gelmiş ve rafa kaldırılmış bir projeyi de hatırlatmak istiyorum. Hatırlayanlar olacaktır; Belediye Başkanı Sayın Günaydın, Mimar Sinan Caddesi’ni araç trafiğine kapatıp, yaya trafiğine açmayı planlamıştı. Ancak halkın büyük çoğunluğu bu projeyi onaylamadığı için Başkan Günaydın, “Halk ne derse ben onu yaparım” diyerek projeyi rafa kaldırmıştı. Az önce aktardığım 3 dev otopark projesi neticelenip, hizmete girdiğinde eminim ki bu konu tekrar gündeme gelecektir.

     Yazıma, “Isparta’da 1 sene gibi çok kısa bir sürede büyük değişikliklerin olduğunu hep birlikte göreceğiz” cümlesiyle başlamıştım. Bu cümleyi kurmamın birinci sebebi dev otopark yatırımları. Önümüzdeki günlerde; Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Günaydın’ın bir silsile halinde gerçekleştirdiği hizmetlerin Isparta’yı hangi noktadan hangi noktaya getirdiğini anlatmaya çalışacağım. O yazılarım da az önce aktardığım cümlenin ışığında okunursa ne demek istediğimiz daha net ortaya çıkacaktır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ÇİĞDEM KÖKMEN

29 Mayıs 2014 Perşembe 11:12

SAĞOLSUN YUSUF ZİYA KENDİ KIZININ PROJESINI ONAYLASIN ZATEN GÜLİSTANIN DAKI EVELERIN DAHA YIKILMAMASINI TEK SABEBİ YUSUF ZİYA ALLAH BUYUK ELBET SONU HÜZÜN OLUR ONCA INSANIN AHINI ALIYOR

bozaci sirsci

29 Mayıs 2014 Perşembe 10:16

bu haber icin bozaci ve siraci dersek herhalde yeter

Atmayalım

28 Mayıs 2014 Çarşamba 23:24

150 milyon liraya 50000 araçlık otopark olur.benden söylemesi.zaten ısparta belediyesinin bütçesi o kadar 1 yıllık.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR