24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 171,86 TL
  • 116.603
ISPARTA
KORKUNÇ KAZA 1 ÖLÜ 2 AĞIR YARALI

KORKUNÇ KAZA 1 ÖLÜ 2 AĞIR YARALI

GENEL BAŞKANDAN BİLGİÇ İTİRAFI

GENEL BAŞKANDAN BİLGİÇ İTİRAFI

ISPARTA'DAKİ O KAZADA 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

ISPARTA'DAKİ O KAZADA 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

ISPARTA’YA YAPILAN YATIRIMLAR

ISPARTA’YA YAPILAN YATIRIMLAR

ISPARTA'DA BUNU DA GÖRDÜK !

ISPARTA'DA BUNU DA GÖRDÜK !

Isparta

Sahte polis yakayı ele verdi 

Isparta’da alışık olmadığımız bir dolandırıcılık olayı daha yaşandı. Isparta’da iş yerinde çalışan bir kişinin, kendisini telefonla arayan ve polis olduğunu söyleyen şahsın, söylediği kişiye 200 lira vermesi ile dolandırıcılık olayı gerçekleşti. Dolandırıcılar, Isparta’da bu kez otobüs yazıhanesine hedef aldı. Köy Garajı içerisinde bir yazıhanede çalışan E.Ö.'yü arayan ve kendini Gelendost ilçesinde görev yapan polis memuru olarak tanıtan şüpheli, E.Ö'ye bir süre sonra işyerine kardeşinin geleceğini ve bir zarf getireceğini söyledi.

 

Ve elindeki zarfı Gelendost ilçesine kendisine göndermesini ayrıca gelen kişiye de 200 lira para vermesini istedi. Şüphelinin telefonu kapatmasından sonra iş yerine gelen kişi, kendisini memurunun kardeşi olarak tanıttı ve getirdiği zarfı teslim etti. Ardından 200 lira alan şüpheli, daha sonra olay yerinden ayrıldı. Açtığı zarfta sahte 500 Euro olduğunu gören E.Ö,dolandırıldığını anladı ve polise başvurdu.

 

İş yerindeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, söz konusu zarfı getiren kişinin çok sayıda sabıkası olan T.T.olduğunu belirledi. Polis şimdi o dolandırıcının peşine düştü. Emniyet ise Ispartalılara, "Sizleri telefonla arayarak kendilerini polis, asker ve ya savcı olarak tanıtan ve sizden para, altın isteyen şahıslara inanmayın” uyarısı yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

örs

01 Aralık 2015 Salı 14:49

gercek polise bile inanmam çünkü içlerinde ne adamlar birde adam olmayanlar var o sahıs anladı kendini 40 ay hiç yoktan ne yaptı

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR