28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,708 TL
  • 5,511 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

Isparta'da Açık Var! Tam 73 Kişi

Isparta'da Açık Var! Tam 73 Kişi

Isparta

l Müftüsü Galip Akın, Isparta'da bulunan 686 Camiye karşılık Müftülük bünyesinde 617 İmam görev yaptığını belirterek; "73 Camimizde İmam yok" dedi.

 

Eskiden, İmamı olmayan camilerin imam sorununu 'Vekil İmam'ile çöze bildiklerini ancak, artık bunu sadece İmamı askere giden veya uzun süreli görevli olarak yurt dışına giden Camiler için yapabildiklerini ifade eden İl Müftüsü Galip Akın, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada;"İlimizde İsparta Şehir Merkezinde 138'i şehir merkezi ve 52'si merkeze bağlı köy ve kasabalarda olmak üzere 190 Camimiz bulunmaktadır. İl genelindeki Cami sayımız ise 686'dır. Bunun yanı sıra; Merkezde 96 olmak üzere il genelinde 358 Kur'an Kursumuz bulunmaktadır. Bu Kurslarda 238'i kadrolu, 116'sı geçici olmak üzere toplam 354 Kur'an Kursu Öğreticisi görev almaktadır" dedi.

 

73 CAMİMİZDE İMAM YOK

imamsız Cami konusunda da bilgi veren Müftü Akın; "İl genelinde 23ü Sütçüler ilçemiz ve bu ilçemize bağlı köy ve kasabalar olmak üzere toplam 73 Camimizde imam - Hatip bulunmamaktadır. Eskiden, imamı olmayan camilere Vekil İmam verebiliyorduk. Ancak, son yıllarda bu uygulama kaldırıldı.Sadece, İmamı askere giden veya İmamı uzun süreli yurt dışına görevli olarak giden Camilere Vekil imam verebiliyoruz" şeklinde konuştu.

 

"111 İMAM ÜNİVERSİTE MEZUNU"

Isparta'da görev yapan imam -Hatiplerin tahsil durumları konusunda da açıklama yapan Müftü Akın; "Müftülüğümüz bünyesinde merkez ilçede görev yapan İmam -Hatiplerin 32'si Lisans mezunu, 2'si Lisansüstü mezun,77'si önlisans mezunu, 15'i imam - Hatip Lisesi mezunu ve 2'si de Lise mezunudur" açıklamasında bulundu.

 

İl Müftüsü Galip Akın, İl Müftülüğü bünyesinde genel toplamda bin 259'u dolu. 108'i boş olmak üzere toplam bin 365 kadro bulunduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

muhsin

26 Kasım 2015 Perşembe 09:30

Sayın müftüm! önce çevrenize dikkat etmeniz lazım yanı başınızda personel müdürü halit bey herkılığa giren, yalakalık,yiyicilikle,kişilerin parasına göre hareket eden daha önce müftülükte çalışan bir bayan vardı adı bütün imamlarda saklı onunla belaltı muhabbete kadar giden samimiyetleri herkezin bilgisi dahilindedir.ıspartadan gitmemek için neler yaptığını herkez biliyor sendikanın müft. kuklacılığı yapan birisidir.koltuğu için her türlü yanlışa başvuran birisidir.Yanınızdakiler bize sizi daha

Ahmwt

16 Nisan 2015 Perşembe 12:27

Ispartanın en merkez camisi yatsı namazı akabinde vitr kılındıktan sonra adamlar camiyi hemen kapatıyor. Hatta sonradan gelip de uzun koridorda namaz kılanın başında bekleyip adam selamı verdi mi hemen girişteki 2 metrekarelik yere geçmesini söylüyorlar çünkü uzun koridoru da kapatıyorlar.Namazı sevdirmesi gerekenler neredeyse nefret ettirecekler

Ramiz

15 Nisan 2015 Çarşamba 22:14

Arkadaşların dedikleri doğru, bazı hocalar hepsi değil ama yaklaşık yüzde 70 i başka işlerde çalışıyor. çalışmalarına hiç kimse bir şey diyemez, çalışmaktanda zarar gelmez ama amaaaaa bazı hocaların asıl görevlerini yerine getir****i insanları sinirlendiriyor, örneğin ibadet yapılan yerleri temizlemiyorlar, ben imamım temizlikçimiyim müftülük temizliğini yaptırsın, belediye yapsın gibi hareketlerde bulunuyorlar. Kardeşim imamsan görevli olduğun yerin temizliğii yapac

VATANDAŞ

15 Nisan 2015 Çarşamba 19:43

SAYIN MÜFTÜ VE İDARESİNDE ÇALIŞAN İMAMLARIN ALDIKLARI MAAŞLARDA ZERRE KADAR KUL HAKKI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSA ARKADAŞIN SÖYLEDİĞİ GİBİ GÖZÜ DOYMAYAN YASALARA AYKIRI OLARAK EK İŞ YAPAN İMAMLARI TESPİT EDİP İŞLEM YAPSIN.CENAB-I ALLAH'A GERÇEKTEN İNANIYORSA...HODRİ MEYDAN

Mehmet kurt

15 Nisan 2015 Çarşamba 18:42

galip bey acık var diyorsunuzda, 5 vakit hatta bazıları günde iki vakit namaz kıldırıp geri kalan zamanlarda eczanede calışan , cafecilik yapan galericilik yapan emlakçılık yapan kişileri önce bir gercek mesleklerini yaptırın .. İmamın görevi sadece namaz kıldırmakmıdır ?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR