23 Ocak 2018 Salı

  • 3,778 TL
  • 4,632 TL
  • 162,58 TL
  • 117.235
ISPARTA -1°
FETÖ'DAN 1'İ ESKİ KOMİSER OLMAK ÜZERE 3 KİŞİ TUTUKLANDI

FETÖ'DAN 1'İ ESKİ KOMİSER OLMAK ÜZERE 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA İÇİN REKOR HEDEF TAM 420 KM

ISPARTA İÇİN REKOR HEDEF TAM 420 KM

CİNNET GEÇİREN ANNE KIZINI BIÇAKLADI

CİNNET GEÇİREN ANNE KIZINI BIÇAKLADI

5 DAKİKADA OLANLAR OLDU KORKU DOLU ANLAR

5 DAKİKADA OLANLAR OLDU KORKU DOLU ANLAR

ISPARTA'DA 22 YILLIK BİR ACI

ISPARTA'DA 22 YILLIK BİR ACI

Isparta

Dağdan gelen selin yol açtığı felaketin izleri kısa süredesilindi ama kaybedilen 74 canın acısı hala yüreklerde tazeliğini korumaya devamediyor.

74 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin yıl dönümünde yaşamını yitirenler için yakınları gözyaşı dökerken, ölenler için bugün mevlüt okutulup hatmi şerif indirilecek. Dağdan gelen selin yol açtığı felaketin izleri kısa sürede silindi ama kaybedilen 74 canın acısı hala yüreklerde tazeliğini korumaya devam ediyor.

 

Bilindiği gibi Senirkent 13 Temmuz 1995 günü meydana gelensel felaketi ile sarsılmıştı. 74 vatandaşımızın yaşamını kaybettiği bu acıolayın ardından tam 22 yıl geçti. Dağdan gelen selin yol açtığı felaketin izleri kısa sürede giderilmeye çalışıldı. Ancak felakette kaybedilen 74 kişinin acısı ise hala dün gibi tazeliğini koruyor.

 

Senirkent’te bir daha böylesi felaketlerin yaşanmaması için gerekli önlemler alındı ve selin geldiği dağlık alan kısa sürede ağaçlandırıldı ve hayvan otlatmaya kapatıldı. Devlet, felaket sonrası Senirkent’in tahrip olan

alt yapısını yeniden inşa etti ve ilçede bu felaketin yaraları kısa sürede sarıldı.

 

YÜZLERCE EV HASAR GÖRDÜ…

 

Senirkent’te 13 Temmuz 1995 tarihinde saat 20.10'da Kapı Dağına yağan yağmurun önüne kattığı çamur ilçe merkezine akması sonucu büyük bir sel felaketi meydana gelmişti.

 

74 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bu olay sonunda 209 ev oturulamaz hale gelirken, Devlet tüm imkanları seferber ederek gerekli yatırımları süratle başlatmış ve bunun sonucunda felaketin açtığı zararlar giderilmişti.

 

Senirkent Belediye Başkanı Erol Civele koğlu, felaketin ardından 22 yıl geçmesine rağmen acı olayın üzüntüsünü hala yaşadıkların belirterek, felakette yaşamını yitiren 74 hemşehrilerini asla unutmadıklarını belirtti.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR