23 Temmuz 2018 Pazartesi

  • 4,751 TL
  • 5,569 TL
  • 188,71 TL
  • 95.814
ISPARTA 28°
MOTOSİKLETİYLE KANALA UÇTU

MOTOSİKLETİYLE KANALA UÇTU

KAMYONCU ESNAFI İSTEDİ GÜNAYDIN ANINDA YERİNE GETİRDİ

KAMYONCU ESNAFI İSTEDİ GÜNAYDIN ANINDA YERİNE GETİRDİ

KANALİZASYONU AÇMAK İÇİN GİRDİĞİ RÖGARDA FENALAŞTI

KANALİZASYONU AÇMAK İÇİN GİRDİĞİ RÖGARDA FENALAŞTI

MHP AF TASARISI İÇİN KOLLARI SIVADI

MHP AF TASARISI İÇİN KOLLARI SIVADI

ISPARTA'DA 22 YILLIK BİR ACI

ISPARTA'DA 22 YILLIK BİR ACI

Isparta

Dağdan gelen selin yol açtığı felaketin izleri kısa süredesilindi ama kaybedilen 74 canın acısı hala yüreklerde tazeliğini korumaya devamediyor.

74 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin yıl dönümünde yaşamını yitirenler için yakınları gözyaşı dökerken, ölenler için bugün mevlüt okutulup hatmi şerif indirilecek. Dağdan gelen selin yol açtığı felaketin izleri kısa sürede silindi ama kaybedilen 74 canın acısı hala yüreklerde tazeliğini korumaya devam ediyor.

 

Bilindiği gibi Senirkent 13 Temmuz 1995 günü meydana gelensel felaketi ile sarsılmıştı. 74 vatandaşımızın yaşamını kaybettiği bu acıolayın ardından tam 22 yıl geçti. Dağdan gelen selin yol açtığı felaketin izleri kısa sürede giderilmeye çalışıldı. Ancak felakette kaybedilen 74 kişinin acısı ise hala dün gibi tazeliğini koruyor.

 

Senirkent’te bir daha böylesi felaketlerin yaşanmaması için gerekli önlemler alındı ve selin geldiği dağlık alan kısa sürede ağaçlandırıldı ve hayvan otlatmaya kapatıldı. Devlet, felaket sonrası Senirkent’in tahrip olan

alt yapısını yeniden inşa etti ve ilçede bu felaketin yaraları kısa sürede sarıldı.

 

YÜZLERCE EV HASAR GÖRDÜ…

 

Senirkent’te 13 Temmuz 1995 tarihinde saat 20.10'da Kapı Dağına yağan yağmurun önüne kattığı çamur ilçe merkezine akması sonucu büyük bir sel felaketi meydana gelmişti.

 

74 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bu olay sonunda 209 ev oturulamaz hale gelirken, Devlet tüm imkanları seferber ederek gerekli yatırımları süratle başlatmış ve bunun sonucunda felaketin açtığı zararlar giderilmişti.

 

Senirkent Belediye Başkanı Erol Civele koğlu, felaketin ardından 22 yıl geçmesine rağmen acı olayın üzüntüsünü hala yaşadıkların belirterek, felakette yaşamını yitiren 74 hemşehrilerini asla unutmadıklarını belirtti.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR