19 Haziran 2018 Salı

  • 4,710 TL
  • 5,480 TL
  • 195,00 TL
  • 93.043
ISPARTA 21°
EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

EĞİRDİR DEN ACI HABER

EĞİRDİR DEN ACI HABER

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA'DA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ!

ISPARTA'DA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ!

Isparta

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği hain darbe girişiminini birinciyıl dönümünde Isparta Şehitliğinde tören düzenlendi.

Düzenlenen törene Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Garnizon Komutanı Albay Cüneyt Arıkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim okunan törende Vali Günaydın ve beraberindekiler şehit kabirlerine karanfil bıraktı.

Günaydın,burada gazetecilere yaptığı açıklamada, hain terör örgütü FETÖ'nün giriştiği darbe girişiminin ardından defalarca "Bu büyük milleti, tarih boyunca kim yenmeye çalıştıysa, bunu beceremedi. Bundan sonrada girişilecek her türlü haingirişim bu milletin asil milletleri tarafından bertaraf edilecektir."ifadelerini kullandı.

Hain darbe girişiminde ve terörle mücadelede hayatını kaybeden tüm şehitleri rahmetle andıklarını dile getiren Günaydın, şöyle konuştu:

"Bu büyük millete uzanan eller mutlaka kırılacaktır. Bundan sonra da bu güzel vatanımızın üzerinde hesabı olanlar bunu iyi bilsinler, iyi anlasınlar ki hiçbir zorluk bu millete diz çöktüremeyecektir. Çünkü bu millet Çanakkale ruhu ileher türlü güçlüğü yenecek azim ve kararlılıktadır. İnşallah 15 Temmuz'dan sonra vatandaşlarımız birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu anlamışlardır.Bu millet bir ve beraber olduktan sonra hiçbir güç bu milleti yenemeyecektir."

15Temmuz akşamı vatandaşları meydana davet eden Günaydın, "Hep beraber olalım ve bu ülke üzerinde hesabı olanlara açık bir şekilde 'Bu büyük millet birdir,bütündür ve tarihin her tür döneminde olduğu gibi bundan sonra da her türlü zorluğu yenecektir.' mesajını verelim." diye konuştu.

Vali Günaydın, FETÖ soruşturmalarına yönelik olarak da tüm kurumlarda arınma sürecinin devam ettiğini, her soruşturmanın titizlikle sürdürüldüğünü ifade etti.

Törende katılımcılara üzerinde 15 Temmuz darbe girişiminde vatandaşların verdiği mücadeleyi anlatan görsellerin olduğu kutuda gül lokumu ve gül suyu ikram edildi.

 
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR