20 Nisan 2018 Cuma

  • 4,040 TL
  • 4,986 TL
  • 174,81 TL
  • 111.794
ISPARTA 11°
ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

ISPARTA’YA BOMBA PROJELER

ISPARTA’YA BOMBA PROJELER

Isparta

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Yeni Isparta Projesini ilk kez Basın Kulübünde açıkladı

Isparta Belediyesi 2017 yılına bomba projelerle girdi. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın imarı sil baştan değiştiriyor. Kentin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine büyük değişiklik olacak.

Isparta’nın Kanal 32 ekranlarında ilgiyle izlenen Basın Kulübü programı, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı konuk etti. Gazeteciler Mehmet Erçakır ve Soner Toros’un hazırlayıp sunduğu programda Yeni Isparta Projesinin detayları ilk kez açıklandı.

KENTSEL TASARIM

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Isparta’nın kenar mahalleleri olarak bilinen Emre, Gülcü, Hisar, Sülübey ve Karaağaç Mahallesinde çok büyük dönüşüm çalışması yapılacak. Belediye Başkanı Günaydın, bu 5 mahallede içerisinde doğal su havuzları, yeşil alanlar, sosyal donatı alanları ile güvenli ve konforlu konutların yer alacağı yeni bir yaşam alanı oluşturacaklarını açıkladı. 5 mahalle ile ilgili gerekli imar düzenlemesi yapıldığını kaydeden Başkan Günaydın, müteahhitlik sektörüne çağrıda bulunarak“Gelin bu mahallelerde kentsel dönüşüme başlayın. Yasal hiçbir sorun yok.Belediye olarak bu büyük dönüşümün alt yapısını hazırladık” diye konuştu.

DEVASA FUAR ALANI GELİYOR

Öte yandan Kolçelik Kavşağı ile Çünür Mahallesi arasında alan 6 km’lik bölgede ise yeni şehir oluşturulacak.Yıllardır Isparta gündeminde fuar alanı olarak bilinen bu bölgede belediye çok kapsamlı projelendirme çalışması yaptı. Sadece 110 bin metre karelik alanına şehir meydanı kurulacak proje içerisinde Isparta şehir merkezinden görülebilecek devasa bir kule ile belediye hizmet binası, milli kütüphane,opera ve sanat merkezi de olacak.

VE ISPARTA GELİŞİM ALANI PROJESİ

Yeni Isparta Projesi’nin üçüncü ayağını ise Fatih, Zafer ve Muzaffer Türkeş Mahallelerinde yapılacak çalışmalar kapsıyor. Bu üç mahallede de kentsel dönüşüm uygulanacak. Deregümü köyüne sınır olan bölgeler de yeni imar düzenlemesi yapıldı. Düzenleme kapsamında uzun zamandır inşaat sektörünün arsa temini konusunda yaşadığı sıkıntıda giderilmiş olacak.

YENİ SANAYİ BÖLGESİ YAPILACAK

Isparta’da eski ve yeni olmak üzere iki sanayi bölgesi bulunuyor. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın,modern şehircilik adına şehre yeni bir sanayi bölgesi daha kazandıracaklarını açıkladı. Yeni Sanayi Sitesi olarak bilinen Gül Petek Sanayinin hemen altında ikinci bir sanayi alanı oluşturuluyor. Başkan Günaydın, “Burada göğü kıskanmıyoruz. Esnaflarımız istediği şekilde iş yerlerini inşa edebilecekler.Biz belediye olarak bunun da alt yapısını hazırlıyoruz. 30 metre genişliğinde yolları olan bir sanayi bölgesi. Neden 30 metre derseniz büyük tırların manevra yapabileceği şekilde bir proje çizdi. Esnaflarımızı burada kümelenmiş olarak görmek istiyoruz. Keresteciler bir yerde, tamirciler başka bir yerde şeklinde”dedi.

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ispartaya birdaha gelmiyecek kardeşim

07 Şubat 2017 Salı 22:09

Isparta ya lanet okuyan.Şükür etki büyüklerimiz sdü gibi okullar yapmış açmış,sende tercihini yapmışsın...Hayat her yerde ucuz mu geçinmek kira vs herşey ateş pahası..Bunu bir şehre ve onun bld bik nına bağlamak yanlış sanırım .Size kokaylıklar ve başarılar diliyorum .Ayrıca ailenizle vede çalışarak öğreminize devam etmenizde takdire değer.Sağlıcakla kalın

Ispartayageldiğimgünelanetolsun

07 Şubat 2017 Salı 18:39

Evet keyfimden gelmedim malesef okulum bitince bir daha uğramamak üzere kaçacam buradan. Allah bir daha yolumu düşürmesin. Cafede takılmıyorum hem okuyorum hem çalışıyorum üstelik evliyim aile geçindiriyorum bu şehir çok pahalı Allah kimseyi bu şehirde ev sahiplerinin apartçıların eline düşürmesin.

Ispartaya zorlamı geldin

07 Şubat 2017 Salı 18:30

Ispartaya geldiğine pişman olan zatı muhterem..Çok pişmansan geldiğin yere dönebilirsin zorla tutan yok seni.Şehirlere operada lazom sinemada.Şayet sdü de okuyorsan gitmiyiver cafelere gezmelere tozmalara...Devam Bşk nım devam.

32

07 Şubat 2017 Salı 18:06

Kentsel dönüşüm projeleri itinayla cizilir, Müteahitmi arıyorsunuz... Yer altı trenine ne oldu....))))))))))))

Ispartayageldiğimgünelanetolsun

07 Şubat 2017 Salı 17:56

Başlayacam operanıza sanat merkezinize kıytırık eve 700 lra kira veriyoruz, satın almaya kalkasan piyasa 250 bin lira bunlara çözüm bul başkaaaaaan bunlara çözüm bul cebimizde para kalsın da gidelim operaya

Tv proğramı

07 Şubat 2017 Salı 16:28

Mühendis Hakan lar.Başkanımızın projeleri için laf atmalara ...yok efendim Allah bir dese inanmamalarına ..bu tip sözlere gerrk yok ..Takdir edilecekki daha çok hizmet alalım .Buradan Günaydın Bşk nımada tşk ediyorum.Hizmete devam.

gül sanayı

07 Şubat 2017 Salı 15:58

sayın başkanımıza teşekkür daha ne yapacak zamanla olur anketlerı ısparta yapmıyor türkıye genelınde anket

Hakan

07 Şubat 2017 Salı 13:33

Sayın başkanın dediği bir tek Allah birdir sözüne inanırım onu da kendim emin olduğum için, onun haricinde her söylediği benim için şüpheli; zira 3 dönemdir seçim öncesi vaatlerine bakın seçim öncesi kapı kapı gezen kadın kolları üyelerinin ellerinde broşür olarak dağıttıkları vaatlere bakın. ne kadarı gerçekleşti? O kadınların emeklerine de yazık Yusuz Ziya Günaydın'a güvenip insanlara boş vaat tanıttılar.

GMB

07 Şubat 2017 Salı 13:23

Önce Gülistan ve Bağlar Mahallesini Bir Halletsinde Sonra Bir Düşünelim Mahallenin ...... etti. Kimi 12 Kat Kimi 8 Kat kendi imkanları ile yapmak isteyene ise 4 kat

Mühendis

07 Şubat 2017 Salı 13:17

Değişime senden başlasak?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR