03 Nisan 2020 Cuma

ISPARTA
ISPARTA İÇİN YENİ KARARLAR ALINDI

ISPARTA İÇİN YENİ KARARLAR ALINDI

PAZAR YERLERİ İÇİN YENİ KARAR

PAZAR YERLERİ İÇİN YENİ KARAR

İNFAZ DÜZENLEMESİNDE ÇALIŞMA TAMAMLANDI

İNFAZ DÜZENLEMESİNDE ÇALIŞMA TAMAMLANDI

ISPARTA'DA ATEŞ ÖLÇME UYGULAMASI BAŞLADI

ISPARTA'DA ATEŞ ÖLÇME UYGULAMASI BAŞLADI

ISPARTA’DA SAĞLIK ÇALIŞANLARI TOPLU TAŞIMADAN ÜCRETSİZ FAYDALANACAK

ISPARTA’DA SAĞLIK ÇALIŞANLARI TOPLU TAŞIMADAN ÜCRETSİZ FAYDALANACAK

Isparta

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Özel Halk Otobüsleri ile yaptığı görüşmeler sonrasında içerisinden geçtiğimiz şu zor günlerde büyük bir özveri ile insan sağlığı noktasında can siperhane görev yapan yaklaşık 9200 sağlık çalışanın toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanacağını duyurdu. Başdeğirmen, “Tüm sağlıkçılarımıza buradan çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, şehirde görev yapan 9200 sağlık personelinin Özel Halk Otobüslerinden ücretsiz faydalanabileceğini söyledi. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, beraberinde İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya ve Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Faruk Daşdöner ile birlikte ortak açıklamada bulundu.

Korona Virüsün Çin’in Vuhan kentinde 12 Aralık 2019’da ortaya çıktığını dünya ülkelerine yayıldığını ve son olarak da Türkiye’de bu virüsün görüldüğünü söyleyen Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bu virüs ile ilgili olarak ciddi bir mücadele içerisinde olduklarını belirtti.

Bu mücadelenin amacının ülkede yaşayan vatandaşların virüsten hızlı bir şekilde kurtulması olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Hepimizin bu mücadelenin içerisinde fedakârca olma zorunluluğumuz vardır. Bizler belediye olarak üzerimize düşen görevi yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Sağlık Müdürlüğümüz ve sağlık personelimiz gecesini gündüzüne katarak bu hizmette en önde. İnsanlarımızın sağlıklı bir şekilde bu süreci atlatabilmesi için ellerinden gelen tüm gayreti gösteriyorlar. Hiç uyumadan fedakârca yapılan bu mücadele bizleri son derece memnun ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve bu konuya olan hassasiyeti ayrıca Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın fedakarca mücadelesi hepimizce bilinen bir gerçek. Bizlerde şehirlerimizde vazifelerimizi yerine getirmek için mücadelemizi veriyoruz” dedi.

Bugünden itibaren yeni bir uygulamaya geçtiklerini dile getiren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Halk Otobüsleri Kooperatifimiz bizlerin her türlü çalışmalarına destek veriyor. Özel bir firma olmasına rağmen her zaman bizlerle işbirliği içerisinde onlarda görevlerini yerine getirmek üzere çabalarını ortaya koyuyorlar.

Sağlıkçılarımızın verdiği emeğin karşılığında kooperatif başkanımız ve yöneticilerinin almış olduğu kararlar bugünden itibaren geçerli. Tüm sağlık personelimizin ücretsiz taşıma kararlı alındı. Bu kararı vatandaşlarımızla paylaşmaktan son derece memnunuz.

Belki çok fazla bir şey değil ancak fedakarca çalışan sağlıkçılarımıza yapabileceğimiz küçük bir hediye olarak düşünüyoruz. Tüm sağlıkçılarımıza buradan çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Kooperatif başkanımızdan ve yönetiminden de böyle bir çalışmada bizlere destek verdiği için onlara da çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Isparta sağlık camiasına verilen destekten dolayı teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya da, “Isparta ulusalda Sağlık Bakanlığımızın aldığı tüm kararları titizlikle, Sayın Valimizin koordinasyonunda uygulamaktadır. Belediyemizin ve halk otobüsleri kooperatifimizin verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Isparta’da 9200’ün üzerinde kamu, özel, üniversite, eczane, kliniklerde çalışan sağlık personeli olduğunu söyleyen Karakaya, “Bunların hepsi sağlık ordusunun bir neferi.  Biz hiçbirisini ayrım yapmıyoruz. Şu an politikalarımız, Sağlık Bakanlığımızın politikalarıyla eşdeğer olarak Isparta’da bire bir uygulanıyor. Bu haberde tüm sağlıkçılarımızı mutlu edecektir.

Belediye ile çalışmamız sadece bu aşamada değil, halka açık olan yerlerde, hastanelerimizde, hastanemizin önüne kurulan çadırda, dezenfeksiyon alanlarında, halka ulaşmamızda, evde sağlık hizmetlerimizde çalışmalarımızda ortak işbirliğimiz devam ediyor. Bunun için de Sayın Belediye Başkanımıza, sağlığa, sağlıkçıya, sağlık hizmetine verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum” görüşlerinde bulundu.

Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Faruk Daşdöner de, kooperatif olarak bu süreçte Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatlarıyla Korona Virüsün ülkemizde görülmediği tarihlerde halk otobüslerinin dezenfekte edildiğini ve bunun da sürdürüldüğünü dile getirdi.

Halk Otobüsleri olarak can siperhane görev yapan sağlık personelinin emeklerini görmezden gelemeyeceklerini ifade eden Daşdöner, “Sayın Belediye Başkanımızın da tavsiyeleriyle sağlık personellerimizin bu süreçte her zaman morallerinin ve motivasyonlarının yüksek olması noktasında bizlerin de karınca kararınca yaptığımız görüşmelerde böyle bir uygulamaya gittik. Tüm devlet, özel hastanelerimizde çalışan personellerimiz idarenin kendilerine vermiş oldukları personel kimlik kartlarıyla tüm araçlarımızdan faydalanabilirler” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Jardell

27 Mart 2020 Cuma 21:03

Reis verdi emiri Isparta belediyesi değil bizim otobusculer belediye verse misliyle alır parasını

yigit

26 Mart 2020 Perşembe 14:56

özelde çalışan sağlıkçılar,eczanelerdeki tüm çalışanlar....Bunların tümü de yararlandırılmalı.Bu işin özeli devleti olmaz.Olursa şova girer....Olağanüstü bir durum söz konusu....Lütfen duyarlı olalım ve tüm sağlıkla ilgili olan çalışanlara uygulayalım.

Özel hastane çalışanı

25 Mart 2020 Çarşamba 13:12

Karar aldık mı aldık kim ne halt edıyosa etsin mantalitesi ile olmaz kardeşim ben özel hast calısıyorum ve hala ücretli biniyorum neden cünkü halk otobüsleri koop diyo ki il sağlıktan kart gerekiyo özel hastanelerde böyle bi kart yok arkadaş hadi onlar bişi bilmiyo il sağlık müdürlüğünü aradım bişi bilmiyor belediyeyi aradım bişi bilmiyolar acil bi karar oldugu icin konuya vakıf deılız araştıralım diyolar madem ne diye göz boyamak icin bu kararı alıyosunuz dünden beri hala para verip biniyorum

reisçi

25 Mart 2020 Çarşamba 10:20

aferin ekrem başkan ve mansur başkan ı örnek al

Sağlıksız Sağlıkçı

25 Mart 2020 Çarşamba 08:12

Hani nerde ücretsiz sabah 7.30'da 9 nolu hattın şoförü ücretsiz değil diyerek aldı ücret aldı. Madem öyle bir kural koyuyorsunuz şoförlerinize de söz geçirin!!!

Dünyadan bi haber

25 Mart 2020 Çarşamba 01:38

Bâşkan dünyadan bir haber adamlar günde 25 bin zarar ediyoruz diyor başkan bedava diyor ilk önce şu yoldaki otoparkları ücretsiz yap

EVDE ÇALIŞ

25 Mart 2020 Çarşamba 00:29

SAYIN BAŞKANIM GEÇ KALMADAN BELEDİYE ÇALIŞANLARI İLE İLGİLİ GEREKLİ ÖNLEMLERİ ACİL OLARAK ALMAMIZ GEREKİYOR GEÇ KALINIRSA SONUÇ ÇOK KÖTÜ OLUR

Yazıklar olsun inşallah

25 Mart 2020 Çarşamba 00:20

Bence bu Şükrü beyin projesi degildir kim vesile olduysa Allah razı olsunPeki siz Koskoca Isparta BELEDİYESİ olarak ne yaptınız işiniz güçünüz şov yazıklar olsun size mutlaka bi daha ki seçimde görüşürüz

Vatandaş

24 Mart 2020 Salı 22:52

Başkanım dürüst ve cesur bir insansıntebrikler lâkin belediyenin sağlık işleri bölümüne alınan son erkek personelleri araştırma yapın sonra başınız ağrımasın

Kurtuluş

24 Mart 2020 Salı 19:50

Şu günlerde yol kenarı otopark parası alıyorsunuz ya helal olsun size her şeyi bırakın çalışan çocuklara yazık.Sürekli para alıp veriyorlar ve yüzlerce insanla muhatap oluyorlar

Esnaf

24 Mart 2020 Salı 19:36

Başkanım halk otobüs ücretli binişleri iptal edin kartla binsin ler şöförlere yazık parada virüs daha fazla onlarada yazık biran önce ilgilenirseniz sevinirim Başkanım

Devrimci Hacı

24 Mart 2020 Salı 19:26

Bedeva olmasin Sn.Baskan şoförleriniz kızar sonra

Sağlıkçı

24 Mart 2020 Salı 19:14

Sayın Başkanım teşekkür ederiz otoparklar da ücretsiz olabilirse seviniriz

Sagl8k calisani

24 Mart 2020 Salı 19:07

Teşekkür ederiz

Başkanımızı Seviyoruz

24 Mart 2020 Salı 19:04

Başkanım şimdi tam sırası. İnsanımız öğrenmeye ve bazı davranışları kazanmaya açık halde şuan. Lütfen yerlere tükürmesinler.Bugün salı pazarında birkaç kişiye rastladım yere tüküre. Biri de sümkürüp direğe elini sildi. Müslüman olarak bu hareketleri terk etmeliler.Ortak kulanım alanı kul hakkıdır tükürmek yere çöp sümüklü mendil atmak.

Vatandas

24 Mart 2020 Salı 19:04

YANLIS YAPIYORSUNUZ ,DEVLET ZATEN MADDI DESTEK VERIYOR,O KADAR iSSIZ KALAN FAKiR INSAN VAR ONLARA YARDIM ETSENIzE,YAZIK COK YAZIK AMA ZATEN HAK ETTIGIMIZI YASIYORUZ...

Esnaf

24 Mart 2020 Salı 17:57

Halk otobüsleri mevcut durumda zaten mazot parasını ödeyemiyor iflas ettiler yakında tümden otobüsler iptal olur

Adalet

24 Mart 2020 Salı 17:40

Sayın başkanım yaptığınız çalışmalardan dolayı çok teşekkür yalnız belediyede işler aksamayacak şekilde idari izin verilebilir genelgede açık bir şekilde beyan edilmiş yetkili başkan yardımcıları bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekir evde kalın deniyor ama personel riskli bir ortamda çalışıyor bunun hesabını kim verecek yetkililere bir şey iletemiyoruz herkes üzgün ve suskun Cumhurbaşkanımız evleri arayıp evde kalın diyor en azından nöbetleşe sisteminin getirilmesi gerekir

Sağlıkçı

24 Mart 2020 Salı 17:29

Çarşıya git ordan evine git diyeceksiniz. 1 otobüs dolusu insan yetmez 2 otobüs dolusu insanla biraraya gelirseniz virüs bulaşması daha kesin olur mu diyeceksiniz?

Sağlıkçı

24 Mart 2020 Salı 17:26

Mahalle otobüslerini iptal ediyorsunuz. Ücretsiz faydalanabilirler diyorsunuz. Yeni nesil dalga geçme modeli bu mu Başkanım?

KADİM MEDENİYET

24 Mart 2020 Salı 17:19

PEKİ KAÇ YIL GEÇERLİ BİR KARAR.YOKSA ZATEN KİMSE TOPLU TAŞIMAYA BİNMİYOR.EĞER SÜREKLİ YADA EN AZ 2 YIL İSE ALKIŞLARRRRRRRRRRR......

ECZANE TEK.

24 Mart 2020 Salı 17:19

Isparta Eczane Teknisyenler adına her iki değerli Başkanlarımaza yapmış oldukları anlamlı uygulamadan dolayı Çok Teşekkür ederiz.

Sağlıkçı

24 Mart 2020 Salı 17:08

Teşekkürler başkan

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR