18 Eylül 2019 Çarşamba

  • 5,691 TL
  • 6,295 TL
  • 275,60 TL
  • 100.870
ISPARTA
ISPARTA'DA İSYAN ETTİREN GÖRÜNTÜ

ISPARTA'DA İSYAN ETTİREN GÖRÜNTÜ

OTOMOBİL KAMYONA ARKADAN ÇARPTI

OTOMOBİL KAMYONA ARKADAN ÇARPTI

 EREN BEBEK YOĞUN BAKIM HEMŞİRELERE EMANET

EREN BEBEK YOĞUN BAKIM HEMŞİRELERE EMANET

TAKLA ATARAK TERS DÖNDÜ

TAKLA ATARAK TERS DÖNDÜ

ISPARTA’DA İŞ İMKANI BULACAKLAR

ISPARTA’DA İŞ İMKANI BULACAKLAR

Isparta

Isparta'da kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlara 50 bin TL'ye, eski hükümlü vatandaşlara ise 38 bin 370 TL'ye kadar hibe desteği verilecek.

Çalışma ve İş Kurumu (İşkur) İl Müdürlüğü, hibe desteğinden faydalanmak isteyen engelli vatandaşların 14 Haziran 2019 tarihi mesai bitimine kadar projelerini teslim etmeleri gerektiğini açıkladı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Kurumumuzca kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlarımıza 50 bin TL'ye kadar, eski hükümlü vatandaşlarımıza ise 38 bin 370 TL'ye kadar Hibe Desteği verilmektedir. Hibe desteğinden faydalanabilmek için hazırlanacak projelerin İl Müdürlüğümüze veya Hizmet Merkezlerimize süresi içinde teslim edilmesi gerekmektedir. Proje başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin, en az yüzde 40 oranında engelli sağlık kurulu raporuna sahip olması (çalışabilir durumda) veya Kurumumuza eski hükümlü olarak kaydı olması, emekli olmamaları, KOSGEB onaylı girişimcilik belgesine sahip olmaları, icra borcu olmaması (yapılandırılmış durumda olan borçlar hariç), iş kuracağı alanda son 1 yıl içerisinde vergi mükellefiyet kaydı olmaması, hali hazırda üzerinde işyeri kaydı olmaması, ikamet ettikleri il içinde uygulanmak üzere proje sunmaları, kurulacak iş ile ilgili mevzuatta yer alan (var ise) zorunlu belgelere sahip olmaları, engelli bireyler için vasi atanmamış olması gerekmektedir. Başvurular sonunda başarılı bulunan projelere engelliler için 50 bin TL'ye kadar karşılıksız hibe verilerek engellilerin kendiişlerinin patronu olmasını sağlanmaktadır. Engellilerin tarım ve hayvancılık ile ilgili projelerine ise 44 bin TL'ye kadar hibe desteği verilmektedir. Eski hükümlülere ise brüt asgari ücretin 15 katına (38 bin 370 TL) kadar hibe desteği verilebilecektir.

Engelliler için verilecek destek; kuruluş işlemleri (ruhsat, sigorta, resmi onaylar vb.), işletme gideri (su, elektrik, ısınma, kira vb.) ve demirbaş desteği içermektedir. Eski hükümlüler için ise sadece demirbaş desteği verilmektedir. Destekler fatura/satış belgesi karşılığında ödenmektedir. 2019/2 dönemi için son proje teslim tarihi 14 Haziran 2019 günü mesai bitimidir" denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

sanki babasının malını hibe ediyor

24 Mayıs 2019 Cuma 10:23

Hibe desdek hibe desdek. kimin parasını kime hibe ediyor bilmiyorum.ben çalışıyorum devlete vergi veriyorum.devlet benden aldığını çalışmayana hibe veriyor.benim hakkım nere gidiyor. kul hakkı diyenler.tüyü bitmedik yetimin hakkı diyenler.iki elim yakanızda olacak huzur u mahşerde.bay devlet

kk

23 Mayıs 2019 Perşembe 19:44

zaten bu yasa var ne diye bir daha haber yapıyorsunuzz

Olmaz!!!

23 Mayıs 2019 Perşembe 15:54

Hibe almak için hüküm mü giymek lazım?

ıspartalı

23 Mayıs 2019 Perşembe 15:09

bunların ödenekleri yüzünden , çalışanların ve küçük esnafın üstüne aşırı yük bindi,arık bağkurlar bile ödenemiyor?

Cesars

23 Mayıs 2019 Perşembe 10:21

Bu hükümet suyunu çıkardı normal insana iş buldun işyeri açtırdın gerisi eksik kaldı 4 yıl sürmez bu hükümet seneye seçim kesin gibi

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR