29 Eylül 2020 Salı

ISPARTA
ISPARTA'NIN O KÖYÜNDE ÖNLEMLER ÜST DÜZEYDE

ISPARTA'NIN O KÖYÜNDE ÖNLEMLER ÜST DÜZEYDE

YUSUF TETİK HAYATINI KAYBETTİ

YUSUF TETİK HAYATINI KAYBETTİ

MAHKEME HAK ETTİĞİ CEZAYI VERDİ

MAHKEME HAK ETTİĞİ CEZAYI VERDİ

ISPARTA VALİLİĞİ'NDEN ÇARPICI KORONAVİRÜS KARARI

ISPARTA VALİLİĞİ'NDEN ÇARPICI KORONAVİRÜS KARARI

ISPARTA’DA DÜĞÜNLERE DENETİM

ISPARTA’DA DÜĞÜNLERE DENETİM

Isparta

Kovid-19 salgınıyla yaşantımıza giren kontrollü sosyal hayat tedbirlerine uyulup uyulmadığı “Sağlık İçin Hepimiz İçin” özdeyişiyle denetleniyor. Perşembe günü başlayan kontrollü sosyal hayat denetimleri Isparta’da 300 kişilik ekiple il merkezi ve ilçelerde devam ediyor. Kamu çalışanları ve STK temsilcilerinden oluşturulan ekiplerce gece saatlerine kadar süren denetimler; iş yerleri, lokantalar, toplu taşıma araçları, taksiler, kahvehaneler, alışveriş alanları, pazar yerleri, kafeler, berberler gibi bir çok alanda gerçekleşiyor.

Kontrollü sosyal hayat denetimleri nişan/düğün gibi eğlencelerin yapıldığı salon ve açık alanları da kapsıyor. Isparta Valiliği ekipleri gece boyunca şehir merkezinde faaliyet gösteren nişan/düğün gibi organizasyonların yapıldığı işletmeleri gezerek işletme sahiplerinin alınan tedbirlere uyup uymadığını kontrol ettiler. Bulaşıcılığı çok yüksek olan Koronavirüsün yayılım hızının düşürülmesi için Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunca yayınlanan kontrollü sosyal hayat tedbirlerine uyulup uyulmadığını denetleyen ekipler işletme sahiplerine bilgilendirmede bulundular. Ateş ölçümü, maske, sosyal mesafe ve hijyen önlemlerini yerinde gözlemleyen ekipler kurallara uyulması konusunda azami özen gösterilmesini de istediler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Emreli

09 Ağustos 2020 Pazar 12:16

Yaw birakin allah askina. Emre bahallesi kecici ekmek firini yaninda bir cenaze yada dugun tarzi birsey var. Kalabaliktan geilmiyor. Siz yeri belli olan dugunlerde gezin durun.

Seyyah

08 Ağustos 2020 Cumartesi 21:36

Ekipler kontrol öncesi isyerlerine biz geliyoruz diye haber veriyormuş doğru mu acaba. Bizler çekip göndersek dikkate alırlar mı

DENİZHAN GÜRORDU

08 Ağustos 2020 Cumartesi 19:34

GEÇİN BU GÖSTERMELİK HABERLERİ KÖYLERDE HİÇ BİR KURALA UYULMUYOR HERKES BİLDİĞİNİ OKUYOR JANDARMA YETİŞEMİYOR.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR