15 Temmuz 2018 Pazar

  • 4,856 TL
  • 5,671 TL
  • 193,55 TL
  • 89.898
ISPARTA 27°
BALKONDAN ÇÖP ATARKEN DÜŞTÜ

BALKONDAN ÇÖP ATARKEN DÜŞTÜ

EVİNDE ÖLÜ BULUNDU

EVİNDE ÖLÜ BULUNDU

GENÇ YAŞTA İNTİHAR EDEREK YAŞAMINA SON VERDİ

GENÇ YAŞTA İNTİHAR EDEREK YAŞAMINA SON VERDİ

KÖPRÜDE KORKUNÇ KAZA

KÖPRÜDE KORKUNÇ KAZA

ISPARTA’DA 1 MİLYON 650 BİN METREKARE YEŞİL ALAN BULUNUYOR

ISPARTA’DA 1 MİLYON 650 BİN METREKARE YEŞİL ALAN BULUNUYOR

Isparta

Isparta Belediyesi şehre 450 bin gülfidanı dikti. Şehir şu günlerde birbirinden farklı renklerde açan güllerle bezendi. Çeşitli tür ve renklerdeki gül dikiminin bir milyon adede ulaştırılacağı belirtilirken, diğer yandan dikilen güllerin budama ve bakımları gerçekleştiriliyor.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, ‘Isparta gül çeşitlilik merkezi olacak, şehrimiz açık hava müzesini andıracak’ yönündeki talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü, dikim sezonunun ardından şimdi de güllerin budama ve bakım işlerini yürütüyor.
Şehrin her noktasında özellikle bugünlerde birbirinden farklı renklerde açmış güllerle karşılaşmak mümkün. Park ve Bahçeler Müdürlüğü her noktada gül ile ilgili olarak bugüne kadar devam ettirdiği çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yapılan yatırımları ve hizmetleri ise belediyenin 4 başkan yardımcısı birlikte karşılıklı istişare ve Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ın talimatları doğrultusunda devam ettiriyor. Son olarak Belediye Başkan Yardımcıları Akif Aslan, Recep Erdem, Aydın Şanlıtürk ve Halil Gülderen şehrin çeşitli noktalarında devam eden gül budama, bakım ve park üzerine gerçekleşen çalışmaları birlikte yerinde inceledi.
Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Halil Gülderen, SDÜ Kavşağı civarında bulunan orta refüjlerdeki güllerin budama ve ot ayrıştırma işlemleri ile birlikte şehirde bulunan yeşil alanlar ve bu alanlara şu ana kadar yapılan yatırımlarla ilgili olarak bilgiler verdi. Gülderen, “Isparta’mızda bir milyon 650 bin metrekare yeşil alanımız bulunuyor. Bu alanlara asma gül dahil 450 bin adet gül dikimi gerçekleştirdik. 250 bin adet çalı gurubu ve bir milyon adet ağaç diktik. Bugün de SDÜ kavşağımızda Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz burada. Güllerin arasında budama ve ayrıştırılmış otun temizliğini yapmaktayız. Yeşil alanlar üzerindeki faaliyetlerimiz devam etmektedir. Aynı zamanda Antalya yolu üzerinde de şu an ekiplerimiz çalışma gerçekleştirmektedir. Özellikle bu İstanbul yolumuzda, bugüne kadar budama ve ayrıştırmada üçüncü turumuz oluyor. Isparta halkımıza böylesine güzel yeşil alanlar sunmaktan son derece memnunuz” dedi.

Geçmişte Isparta’ya gelen misafir ve turistlerin ‘Isparta gül şehri, ancak gül göremiyoruz’ yönündeki sözlerini hatırlatan Park ve Bahçeler Müdürü Metin Coşkunsu da “Geçmişte güller diyarı Isparta’mıza gelen misafirlerin gül olmadığı yönünde şikayet ve talepleri vardı. Bizde Isparta’mıza bol miktarda gül diktik. Bu diktiğimiz güllerin dikimi ayrı, bakımı ayrı. En zor olanı bu güllerin bakımı. Arkadaşlarımız şu anda budamalarını, ot biçimi ve bakımlarını yapıyorlar. Halkımızdan bir ricamız var. Yaptığımız hizmetlerde bizlere yardımcı olsunlar, bakımlarında yardımcı olsunlar. Bu güllere zarar vermesinler, verenleri uyarsınlar” görüşlerinde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Osman Saglık

22 Temmuz 2017 Cumartesi 23:12

Sayın baskanim,kaldırımlarda rahat yürümek istiyoruz.kaldirimlar işgal edilmiş gibi sanki.

YAŞAA MUSTAFA KEMAL PAŞAA.

21 Temmuz 2017 Cuma 21:54

OYLARIMIZ BAŞKAN YARDIMCILARI MÇP BEL MEC ÜYESİ AKİF ASLANA. HER YERİ O ŞAHIS YEŞERTTİ YİĞİDİ ÖLDÜR HAKKINI YEME ISPARTAM.

M.H.P.

21 Temmuz 2017 Cuma 21:37

SEN Bİ DAHA ADAYLIĞNI KOY SENİN İÇİN BİZ ÖLÜRÜZ YÜKSEK MİMMMAAARRR.....................

ahmet

21 Temmuz 2017 Cuma 16:24

başakanım bide şu wc lere el atsan. mimar sinan cami ve ayazmana parkı wc lerine girmrk mümkün degil. ıspartalı olarak utanç verici mmanzara. bi gece buralarada bi baskın yapsan süper olur..

rezalet

21 Temmuz 2017 Cuma 12:09

Çünurdeki hayvan kokusu rezalet nefes alamıyor uz balkon çıkamıyor uz benzinligin arkasi

hakan

21 Temmuz 2017 Cuma 11:43

Isparta gülü istiyorum, şehir merkezinde hiç kendi gülümüz yok.

BİLGİLENDİRME

21 Temmuz 2017 Cuma 11:00

Bomba32 sitesini takip ettiğim kadarıyla Deri Organize Sanayi Bölgesinden gelen pis koku nedeniyle insanlar ilgili ilgisiz her haberin altına bu şikayeti dile getiriyorlar. Haklılar fakat şikayetlerini yanlış yere dile getiriyorlar. Çünkü, DOSB'nden gelen kokuya belediyenin yapacağı hiç bir şey yok. Çünkü yetkisi yok. DOSB tamamen Valiliğe bağlı. Ispartalıların şikayetlerini valiliğe bildirmeleri gerekiyor.

has

21 Temmuz 2017 Cuma 10:30

iyi sıkmış menfaat menfaat otagardan ne amacı için şu anki yer için diretiyor uygunsuz

Güzel kokuya hasret kalanlar

21 Temmuz 2017 Cuma 10:21

İlimizin Akdeniz'e açılan kapısı olan Sav yolunda da ne zaman iyi kokular alınmaya başlanacak?

BAŞKAN

21 Temmuz 2017 Cuma 09:59

SAYIN BAŞKAN AYAZMANA MESİRELİĞİNE NEDEN İLGİLENMİYORSUNUZ ÖZEL BİR SEBEBİNİZ Mİ VAR ACABA

BAŞKAN YAZANA CEVAP

21 Temmuz 2017 Cuma 13:54

ARKADAŞIM AYAZMANA MESİRELİĞİNDE HUMMALI BİR ÇALIŞMA VAR.SEN BUNU GÖREMİYORSAN BEN NE YAPAYIM.BAK WC.VE HAVUZ YAPILMAYA BAŞLADI.

halikent sakini

21 Temmuz 2017 Cuma 09:58

ispartalilar artik b*k kokusunu yesil alanlarda koklayacak ne guzel

0332

21 Temmuz 2017 Cuma 09:50

B...k kokusundan çiçek kokusu gelmiyor ki dün gece yine rezaletti balkona çıkamıyor insanlar. Sebebp olanları Allah'a havale ediyorum.

-

21 Temmuz 2017 Cuma 09:04

ilkokul yıllarında türkiyenin yüzölçümünü 780 bin olarak öğrettilerdi. ıspartanın yüzölçümü kaç ki.

aPTAL HERİF

21 Temmuz 2017 Cuma 10:57

Madem bilgisiz ve cahilsin bari sus da salaklığın ortaya çıkmasın. Senin 780 bin dediğin şey 780 bin KM kare. Aptal herif. Muhalefet edeceğim diye kendini rezil ediyorsun.

Kaya

21 Temmuz 2017 Cuma 06:46

Gül adı ile özdeşleşen memleketimizi gül kokuları ile bezediğiniz için teşekkür ederiz ama gül kokusu Sav kokusunun önüne geçemiyor ne yazık ki. Lütfen, Sav kokusu için bir an önce kalıcı çözüm istiyoruz.

Filiz Er

20 Temmuz 2017 Perşembe 22:59

Eğirdir yolunda betona yer açmak için onlarca güzelim ağacın katledilmesine ses çıkaran yok !!!

vatandas

20 Temmuz 2017 Perşembe 22:34

SAYIN YUSUF ZIYA GÜNAYDIN BEYEFENDI; YENI EV PROJELERINDE OTOPARK MECBURIYETI GETIRDIGINIZ GIBI ; YAGMUR SUYU DEPOLARINI MECBUR ETMENIZ GEREKIYOR AVRUPA ÜLKELERI GIBI!

burun hakları

20 Temmuz 2017 Perşembe 20:25

başkan bey şu b..k kokusuna da bir çözüm bulsanız. akşamları koklamaktan bıktım burun burunluktan çıktı. bu kokunun gideceği yok yakında burnumu aldıracağım. yada güllere aromamı koydunuz :)

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR