21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,569 TL
  • 5,372 TL
  • 188,76 TL
  • 102.582
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

İSİM LİSTESİNE ULAŞILDI

İSİM LİSTESİNE ULAŞILDI

Isparta

Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü, FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik titiz bir çalışma yürüttü, görevden uzaklaştırılma süreci kapsamında 600 öğretmenin adı istihbari çalışma için Emniyet'e bildirdi.

15 Temmuz Cuma akşamı gerçekleştirilen terörist darbe girişimi sonrasında kamu, kurum ve kuruluşlarında terör örgütü FETÖ/PYD'ye yönelik büyük bir temizlik başlatıldı. Örgütün yaygın olarak teşkilatlandığı eğitim alanında olağanüstü gelişmeler yaşanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın talimatları doğrultusunda il müdürlükleri özel çalışma ekipleri oluşturdu.Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü de ilimizdeki FETÖ ile irtibatlı kamu personeli ve özel öğretim kurumları ile buralarda çalışan Bakanlık onaylı öğretmenlere yönelik çalışmasını tamamladı.

MİLLİ EĞİTİM TEYAKKUZDA

İl Milli Eğitim Müdürü İlyas Can, Milli Eğitim Bakanlığı'nın talimatları doğrultusunda FETÖ ile irtibatlı kamu personeli ve özel öğretim kurumlarına ilişkin titiz bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Kendisinin başkanlığında Milli Eğitim Müdürlüğü'nde oluşturulan özel ekibin, teşkilat bünyesindeki tüm kamu çalışanlarının durumunu değerlendirdiğini anlatan Can, "arkadaşlarımız titiz bir çalışma yaptı.Hala çalışmalarımız devam ediyor. Bakanlığımız ve Valimizin emirleri doğrultusunda FETÖ örgütü ile irtibatlı olduğu şüphesi olan personellerimizi belirledik. Milli Eğitim Bakanlığımız da bir isim listesi gönderdi. Bizim yaptığımız çalışmalar ve Bakanlığımızın yaptığı çalışmalar ile ortaya çıkan isimler Emniyet Müdürlüğümüze bildirildi. Burada yapılacak istihbari çalışmalar sonucunda terör örgütü ile irtibatlı olduğu anlaşılan kamu personeli açığa alınması için Valilik oluruna sunulacak. Sayın Valimizin oluru ile FETÖ ile irtibatlı kamu personelleri açığa alınacak" dedi.

500 ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINABİLİR

Milli Eğitim Müdürü İlyas Can, yapılan çalışmalarda FETÖ ile irtibatlı olduğu tespit edilen öğretmen ve diğer idari personel sayısının 500'e yakın olduğu bilgisini doğruladı. Edinilen bilgiye göre, FETÖ ile irtibatlı olduğu tespit edilen kişilerin 200'ünün Bakanlık tarafından, 300'ünün de Milli Eğitim Müdürlüğü'nde oluşturulan özel ekip tarafından belirlendi.

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINA VE ÖĞRETMENLERİ TOPUN AĞZINDA

Öte yandan Milli Eğitim Müdürü İlyas Can, FETÖ ile irtibatlı özel eğitim kurumları ve okullarla ilgili de çalışma yürütüldüğünü söyledi. Bu konuda atılacak adımlar için Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğü'nün emrinin beklendiğini belirten Can, kurumların, okulların ruhsatının ve burada çalışan öğretmenlerin Milli Eğitim olurlarının iptal edilebileceğini sözlerine ekledi.

LİSTE GÜN İÇİNDE BOMBA32 DE...

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

meltem şükran

22 Temmuz 2016 Cuma 17:36

yaşatmayın bunları

listeyi yükleyin görelim

22 Temmuz 2016 Cuma 17:22

listeyi görelim

son darbe bükücü

22 Temmuz 2016 Cuma 16:44

Devlet okullarındaki paralelcileri biliyoruz,fetullah guleni sonuna kadar savunduklarını biliyoruz.sorulursa isim verir bu halk.

Yetmez

22 Temmuz 2016 Cuma 15:40

Ispartanın bütün okullarında bu hainler. Hala bir araya gelmeye çalışıyorlar. Ispartanın okullarında 1000 den fazla var bunlar. Hele SDÜ de. Hain Numan 800 civarında akademisyen, uzman, asistan, çalışan, çaycılar, bahçeciler ve bilgi işlemciler koymuş. Bunlar buralarda kaldığı müddetçe bu kanser ortadan kalmaz.

Deli Oğlan

22 Temmuz 2016 Cuma 15:36

Fetocu veya Paralel deyince hiç tepki yok. HAŞHAŞİ deyince acayip kızıyorlar :)

Melaike

22 Temmuz 2016 Cuma 13:25

Ne zaman açıklanır fetocularin isimleri

yorumcu

22 Temmuz 2016 Cuma 12:52

iptal yetmez emekli edilmemeli maaşları ksilmeli geçmiş maşları geri alınmalı bunların sınıfta bıraktıkları yada bunların yüksek puan verdikleri öğrenciler kontrol edilmeli,gerekli işlemler yapılmalıdır.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR