23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,777 TL
  • 5,631 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

İŞÇİLER BİZİMLE DEĞİL TAŞERON FİRMA İLE SORUN YAŞIYOR

İşadamı Mesut Şener tarafından inşaatına başlanan ve içinde konuttan AVM'ye kadar birçok aktivitenin bulunduğu Centrum Garden Yaşam Merkezi projesinde çalışan işçilerin bazı iddialarına Mesut Şener cevap verdi.

Isparta

 

 

Bünyesinde Hilton, AVM ve konut bulunan büyük proje hedeflenen süreden önce bitirilecek. AVM 1 yıl, konutlar ve otel en geç iki yılda içinde tamamlanacak

 

İşadamı Mesut Şener tarafından başlatılan Centrum Garden Yaşam Merkezi inşaatı bütün hızıyla sürüyor. İnşaatta çalışan demir işçilerinin taşeron firma ile yaşadıkları sorun iş adamı Mesut Şener’in devreye girmesi ile çözüldü. Büyük yatırım hedeflenin süreden önce bitirilecek. AVM’nin bir yıl, konut ve otelin ise en geç 2 yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

Son gelişmelerle ilgili olarak iş adamı Mesut Şener dün bir basın toplantısı düzenledi. Şener, inşaatın bütün hızıyla sürdüğünü belirterek, Isparta’da ilki gerçekleştireceklerini ve yeni bir yaşam merkezi oluşturacaklarını söyledi. Şener açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

 

 “Centrum Garden Yaşam Merkezi inşaatında çalışan demir işçileriyle alakalı problem anlatılıyor. Burada sorunun merkezinde şahsımın adı geçtiğinden bu konuya açıklık getirmek gereğini hissettim. Salı günü inşaatımızda çalışan taşeron firmanın demir ekibi bir anlaşmazlık yaşıyor.

 

Bu anlaşmazlıkta aralarında itişmelerde yaşanıyor. Bunun haberini aldık sabah saatlerinde ve hemen müdahale ettik. Akabinde gerek taşeronun yetkilileriyle, gerek işçilerin temsilcileriyle biz bir araya geldik. Onları uzlaştırdık ve uzlaşmanın neticesinde akşamüzeri saatlerinde işçilerin taşerondan alacakları miktarı tarafımızca ödedik. İbranameleri alındı ve akşamüstü saatlerinde de şantiyemizden uğurlandılar.

 

Mesele bundan ibaret aslında problem dün akşamüzeri saatlerinde çözüldü. Bu işçi kardeşlerimiz başka bir yerde çalışmak üzere şantiyemizden ayrıldılar. Aralarında yüklenici firma ve taşeron firma işçilerin arasında ücret miktarı konusunda uyuşmazlık oluşmuş işçiler daha fazla ücret talebindeler, taşeron firma anlaştıkları rakamın daha düşük olduğunu ifade ediyor. Bu durumda daha fazla bu işçilerle devam edebilme imkânı olmadığını ısrarla taşeron firma beyan etti bize bunun üzerine biz her iki tarafı uzlaştırdık ve bu uzlaşmanın neticesinde de ikna oldular işçi kardeşlerimiz paralarını aldılar ve ayrıldılar.

 

Konuyla ilgili haberin çıkması üzerine inşaatın yürümediği, durdurulduğu yönünde bir takım problemler olduğuna dair yanlış haberlerde ortaya çıktı. Böyle bir şey söz konusu değildir. Şu anda Centrum Garden Yaşam Merkezi inşaatı kalıpçı ekibiyle, yeni demirci ekibiyle hızlı bir şekilde sayısı 60’a yaklaşan işçimizle çalışmaktadırlar. Ayrıca işçilerin sigortaları ile ilgili bir konuyu da açıklığa kavuşturmak isterim ki kesinlikle sigortasız çalışan işçimiz yoktur. Tüm inşaat çalışan işçilerimizin sigortası mevcuttur. Bizim ana firmanın güvencesi altındadırlar.

 

Centrum Garden Yaşam Merkezi şuanda temel seviyesinde ve temel üstü kalıpları kurulmaktadır. Hedefimiz daha önce açıkladığımız gibi 2014’ün ilk çeyreğinde alış veriş merkezini bitirmek olmak ve alış veriş merkezini açmak. Kaba inşaatın geri kalan kısmını da o tarihe kadar tamamlamayı hedefliyoruz.

 

Konutlarımızın ve otelin tamamlanması da 2015’in ilk çeyreğinde de tamamen bitirip hizmete açmayı hedefliyoruz. Şuanda inşaat programımız itibariyle de hedeflerimize yakın seyrediyoruz. Şuanda herhangi bir gecikme söz konusu değil hızla devam ediyoruz. Konut satışlarımız devam ediyor. Halkımızın teveccüh gösterdiği projemize ilgi oldukça yüksek. Bizlerde çok memnun bir şekilde işimize devam ediyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR