24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,782 TL
  • 5,619 TL
  • 199,47 TL
  • 101.762
ISPARTA 18°
HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

İŞ DÜNYASI SEÇİM İLE İLGİLİ NE DÜŞÜNÜYOR?

MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Selim Mustafa Özkutlu, Türkiye'nin ihtiyacının huzur, güven ve istikrar olduğuna vurgu yaparak; iş dünyasının 1 Kasım öncesi değerlendirmelerini dile getirdi.

Isparta

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İstanbul’da Genel Başkan, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve Şube Başkanlarının katılımı ile Başkanlar toplantısı gerçekleştirdi. MÜSİAD Isparta Şube Başkanı Selim Mustafa Özkutlu’nun da konuşma yaptığı toplantıda; Terör, Ekonomi ve yaklaşan 1 Kasım seçimleri değerlendirildi. Toplantı sonucunda tarihe not edilecek önemli tespitler ve öneriler içeren bir bildiri yayınlandı. Başkan Özkutlu, o bildiriyi, Isparta kamuoyuyla paylaştı;

Bildiride şu ifadelere yer verildi.

Ülkemiz, zor bir dönemden geçiyor. Terör, korkunç yüzüyle sahnede. Kirli senaryolarla, Sosyal, Ekonomik ve Siyasal istikrarsızlık amaçlanıyor.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, sivil, asker, güvenlik görevlisi ayrımı yapmaksızın rahmet diliyor, yaralılara şifa, yakınlarına sabır diliyoruz.

Terörün, iyisi, kötüsü, haklısı, haksızı, ideolojisi,milleti, dini, mazereti olamaz, tümüne karşıyız. Kimden geldiği, kime karşı yapıldığı önemli değildir. Hayatını kaybedenlerin kimliği değil, insan olmaları önemlidir. Düzenli toplumun unsurlarından en önemlisi, devletin, vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamasıdır. Devlet, bunu sağlamak için, etkili tedbirleri,zamanında almakla yükümlüdür. Devlet, Terörle Mücadeleyi kesintisiz sürdürürken, vatandaşa da şefkatle yaklaşmalıdır.

Teröre sebep olanlar ve sebep verenlerle ilgili, güvenlik ve adli takip neticelendirilerek, gereken ceza ve yaptırımlar mutlaka sağlanmalıdır. Teröre tepki göstermek, hem hak, hem görevimizdir. Bu tepkinin,terörle ilgisi olmayan vatandaşlarımıza veya kurumlara yöneltilmesi ise,toplumsal barışı zedeler. 12 Eylül öncesinde, daha kanlı bilançolarla başettik. 28 Şubat'ta daha ağır sosyal travmaların altından kalktık. 27 Nisan'da daha ağır siyasal krizleri atlattık. 5 Nisan ve 21 Şubat'ta, çok ağır Döviz Maliyetlerini ödeyerek ayakta kalmayı başardık.

Bugünlerdeki bilançonun ağırlığı da bizi üzüyor ama,geçmişteki fırtınaları nasıl atlattıysak, bu günleri de atlatacağız. Son 2 yılda, 4. defa seçime gitmemize rağmen, 1 aydır, seçim hükümetiyle yönetilmemize rağmen, ekonomimiz, küçük hasarların dışında, hala sağlam şekilde ayakta. Birilerini şaşırtarak, büyüyoruz. Ancak, Ekonomi, aynı zamanda,Beklenti Yönetimidir. Ekonomimize yön veren Yetkililerimiz, susmayıp,Ekonominin gerçeklerini, güven telkin edici bir üslupla, çokça ve yüksek sesle anlatmalıdır.

Terörün zarar verdiği bir alan da ekonomidir. Doğu ve Güneydoğu'da ticaretin büyük yara alması, bölgedeki vatandaşımızı makus bir talihe hapsetmektedir.Çok önemli 5 ay geride kaldı. Milletimiz, 1 Kasım'da olgunlukla ve çoğunlukla oyunu kullanmalı, sandıktan çıkacak iradeyede saygı duymalıdır. Devlet ise, sandık güvenliğini sağlamalıdır. Siyasetin, 7 Haziran'dan sonra, uzlaşmaz görüntü veren tavrını doğru bulmuyoruz. Siyaset,ülkeyi yönetme ve çözüm sanatıdır.

Siyasette popülist yaklaşımları da doğru bulmuyoruz.Zamanında yapılacak doğru teşvik ve desteklerle, popülizm birbirine karıştırılmamalıdır. Millete söylenen Hedef ve Vaatler gerçekçi olmalıdır. Gün,birbirimizi suçlama değil, birlik olma günüdür. İhtiyacımız, Huzur, Güven vePozitif İstikrardır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

deniz

22 Ekim 2015 Perşembe 14:07

15 üyesi olan dandik dernek bile açıklama yapar oldu memlekette bi siz biliyosunuz istikrarı

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR