27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

İPTAL EDİLEN RUHSATI GÖSTERİYORLAR

Isparta Belediyesi eski Başkanı Hasan Balaman, şehir merkezinde bulunan Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı'nın en son katında bulunan restaurantın Ayazmana bölgesine taşınması nedeniyle alkol ruhsatı verdiğini ve birkaç ay sonra Turizm İşletme Belgesi alındıktan sonra bu ruhsatın iptal edildiğini söyledi. Balaman ayrıca, bu ruhsat zaten Ticaret ve Sanayi Odası'nın işletmesinin mevcut olan ruhsatının devam niteliğindedir dedi.

Isparta

 

MHP Merkez İlçe Başkanı Ramazan Pala’nın kendisi hakkında yaptığı açıklamalara cevap veren Ak Parti’nin Belediye eski Başkanı Hasan Balaman, benim dönemimde hiçbir yere alkol ruhsatı verilmemiştir. MHP Merkez İlçe Başkanı Ramazan Pala, ITSO’ya alkol ruhsatı verdiğime dair açıklamalarda bulundu. Ben ITSO mağdur olmasın diye bu ruhsatı verdim. Ve karşılığında Terminal Camii başta olmak üzere birkaç cami için 50 Bin TL yardım aldık diye konuştu.

 

Balaman açıklamaları ise şu şekilde; “Isparta Ticaret Odası’nın en üst katında bulunan restaurantın Ayazmana bölgesine taşımaları nedeniyle devredilen bir ruhsat söz konusudur. Yani işletme ITSO’nun çatı katından Ayazmana’ya gitmiştir. Bu geçici olarak ITSO’nun mağdur olmaması için verilen ruhsattır. Zaten 1-2 ay sonra ruhsat iptal edilmiştir. Turizm işletme belgesi gelene kadar verilen bir ruhsattır. Bu olayı Hasan Hüseyin Kaçıkoç ve o dönemin Yönetim Kurulu üyeleri de çok iyi bilmektedir. Ticaret Odası o dönemde ruhsat karşılığında ilimizde bulunan Terminal Camii başta olmak üzere birkaç camiye bütçesinden 50 Bin TL yardım etmiştir. Bu olayı Terminal Camisi Dernek Başkanı Hüseyin beyde bilmektedir. 2006 – 2007 yılları arasında verilen bu ruhsatı bugün varmış gibi kamuoyuna açıklamak acizliğin ifadesidir. Yusuf Ziya Günaydın’ın emrinde olan ve BELMAŞ şirketinde çalışan MHP Merkez İlçe Başkanı Ramazan Pala, eline tutuşturulan müsfetteler ile alel acele açıklama yapmaktadır. Yürekleri yetiyorsa ve delikanlı iseler, 2009 yılının 1 Nisan’ın itibaren bu tarihe kadar ne kadar tekel ruhsatı verdiler. Ve alkollü işletme ruhsatı verdiler açıklasınlar.

Bunları açıklamak zorundasınız. Isparta’nın her sokağı alkol satış noktaları haline getirdiniz. Ey Ramazan Pala, o ruhsatlarda kimin imzası var iyi bak. Ayrıca sorduğum soruyu tekrar yineliyorum. Alkol ruhsatları verdiğiniz işletmelerden Günaydın’ın yakınlarından birileri menfaat temin etti mi? Etti ise ne kadar etti? Eğer cevaplamazsınız belgeleri ile birlikte açıklayacağım. Bizim anlımız açık başımız dik. Hiç yüzünüz kızarmadı mı? Eliniz titremedi mi?” diyerek sözlerine son verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR