02 Temmuz 2020 Perşembe

ISPARTA
KİRAZ ÜRETİCİLERİ İLE BULUŞTULAR

KİRAZ ÜRETİCİLERİ İLE BULUŞTULAR

SÜREYYA SADİ BİLGİÇ GÖREVİNE DEVAM EDECEK

SÜREYYA SADİ BİLGİÇ GÖREVİNE DEVAM EDECEK

KÖYÜN GEÇİM KAYNAĞI OLDU

KÖYÜN GEÇİM KAYNAĞI OLDU

RANDEVU SİSTEMİ UYGULANACAK

RANDEVU SİSTEMİ UYGULANACAK

İNTERNETTEN ALIVERİŞ YAPARKEN DİKKAT EDİN

İNTERNETTEN ALIVERİŞ YAPARKEN DİKKAT EDİN

Isparta

İkinci el eşya alım-satımı yapan siteler üzerinden sahte hesaplar açıp, aralarında Isparta'nın da bulunduğu toplam 23 ilde, 62 kişiyi yaklaşık 70 bin lira dolandıran karı-koca, yakalandı.

İddiaya göre, Volkan D. (34) ve eşi Emel D. (25), ikinci el eşya satışı yapan siteler üzerinden sahte hesap oluşturup, ana kucağı, puset, bebek bezleri gibi malzemeleri satışa çıkardı. Özellikle yeni bebek sahibi olan kişileri seçen çift, farklı kişiler adına çıkartılmış GSM hatları üzerinden çok sayıda kişiyle irtibata geçti. Satışa sundukları malzemeleri en az bin lira üzerinden siteye koyup, sıfır ürün olduğunu ve garantisinin devam ettiğini, kullanmadan satmak istediğini belirten çift, satacağı ürünler üzerinden anlaştığı ücreti, sahte isimli GSM hatlarına havale şeklinde alıcılardan göndermelerini istedi. Çift, alıcıların gönderdiği paraları ATM’lerden çektikten sonra ürünü göndermeyip, bunun yerine cinsel içerikli fotoğraflar gönderdi. Şüpheli karı-koca ayrıca, dolandırdıkları kişilerin kimlik bilgileri ile başka kişileri de aynı yöntemle dolandırdı. Şüphelilerin mesajlarında, dolandırılan kişilerin kendilerini şikayet edeceklerini söylemeleri üzerine, “Beni polis yakalayamaz, nereye şikayet ederseniz edin" diye yazdığı ortaya çıktı.

Yapılan şikayetler üzerine Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı ile ortak yürütülen çalışmalar kapsamında, 2 aylık teknik takip sonucu 6’sı Eskişehir’de olmak üzere, Ankara, İstanbul, Kahramanmaraş, Kayseri, İzmir, Hakkari, Erzurum, Samsun, Gaziantep, Giresun, Isparta, Bursa, Antalya, Denizli, Aydın, Muğla, Kocaeli, Iğdır, Kütahya, Trabzon, Rize ve Van’da gerçekleşen toplam 23 ilde, 62 faili meçhul dolandırıcılık olayının şüphelilerinin Volkan D. ve eşi Emel D. olduğu tespit edildi. İstanbul’da oldukları belirlenen şüpheliler, dün Eskişehir ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan ortak operasyon sonucunda yakalanarak, Eskişehir’e getirildi. Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Volkan D. ile eşi Emel D. daha sonra Sivrihisar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Şüphelilerin emniyetteki sorgularının devam ettiği öğrenildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

VATANDAŞIN BİRİ

14 Ocak 2020 Salı 01:00

üç kadın eve geliyor altınlarını okuyalım çogalsın allah için buna nasıl inanıyorlar yahu kadınlar okuyorlar yürütüyorlar biz gidece kadar sakın bunu açma diyorlar açtığında altında yok gelenlerde bikahve yapalım deyip kadını uyutuyorlar hayır tanımadığın insanların evinde işi ne ondan sonra umre param kefen param zaten var paran neyini çogaltacaksınki hayret bişey intermet olmasada güpegündüz evde dolandırılıyorlar bu kadarda olmaz yani

VATANDAŞIN BİRİ

13 Ocak 2020 Pazartesi 00:38

vatandaş kabir azabından koruyor birde yanmaz serin kefenmiş :) :) valla cüppeli satıyor deve sidiğini bile şişeleyip satacak aptal varsa o terliği giydinmi peygamber rüyana gelecek miş :) :) misvak satıyor cüppeli şarlatanı peygamberin dişini fırcaladığı agaçtanmış tee yarappim talebe yetişemiyorlarmış fetönün sümüklü mendili bile satışta :) salagımız çokkk onun için dolandırıcılara hiç kızmıyorum bakkala ekmek almaya bile yollamayacagım o salak tosuna bile para kaptırdılar ha ha

Doğrular

12 Ocak 2020 Pazar 10:10

Türkiye'de ne kadar kanı bozuk Adam var bı bitmedi gitti git çalış namusunla helal para kazan bu kadar zormu ama yok hep üçkağıt hep hile Allah ıslah etsin... Hile ile kazandığınız para hayır getirmez!!!

Vatandaş

11 Ocak 2020 Cumartesi 21:57

Dolandırıcılara dikkat edin bir de radyonun birinde yayın yapan biri vardı "iso yayında" diye programı vardı bu adam her gittiği yerde sahte isimle dj lik yaparak güvenini kazandığı milletten para tırtıklayıp kaçıyor ıspartaya da uğradı kaçtı şimdi nereyi kandırıyor kim bilir.

Vatandaş

11 Ocak 2020 Cumartesi 21:27

Gidin kabir azabından koruyan kefen, sırat köprüsünden geçebilen terlik satanları örnek alın Jet Fadıl bile dönüp dönüp silkeliyor hala müşterisi var. Çağa ayak uydurun :)

Atabeyli

11 Ocak 2020 Cumartesi 14:46

Ortalik hırsız ve dolandırıcılardan geçilmiyor

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR