10 Ağustos 2020 Pazartesi

ISPARTA
HER YENİ DOĞAN BEBEĞE 130 TON BETON DÜŞÜYOR

HER YENİ DOĞAN BEBEĞE 130 TON BETON DÜŞÜYOR

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNE YENİ BİNA

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNE YENİ BİNA

NİTELİKLİ DOĞAL KORUMA ALANI İLAN EDİLDİ

NİTELİKLİ DOĞAL KORUMA ALANI İLAN EDİLDİ

ÜZÜM PAZARI RESTORASYONU BAŞLIYOR

ÜZÜM PAZARI RESTORASYONU BAŞLIYOR

İNSAN KAÇAKÇILARINA DARBE

İNSAN KAÇAKÇILARINA DARBE

Isparta

Aralarında Isparta'nın da bulnuduğu 12 ilde insan kaçakçılarına yönelik operasyon düzenlendi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, TIR ve kamyon kasalarında Avrupa ülkelerine insan kaçırmaya çalışan suç örgütüne yönelik 12 ili kapsayan bir operasyon düzenledi. Yapılan baskınlarda 43’ü İstanbul’da olmak üzere, Tekirdağ’da, Balıkesir, Bursa, Edirne, Isparta, Manisa, Muğla, Malatya, Nevşehir, Rize ve Trabzon’dan 61 suç örgütü üyesi gözaltına alındı. İnsan kaçakçılığı şüphelileri Jandarmadaki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi. Şüphelilerden 43’ü tutuklandı, 18 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele ekipleri ihbarı değerlendirerek, 3 ay süren teknik ve fiziki takip sonucunda, örgüt yöneticisi M.B.’nin bütün bağlantıları ortaya çıkarıldı. M.B’nin yurt dışı bağlantılı ve örgütlü olarak göçmen kaçakçılığı yapan bir şebekeyi yönettiğini tespit etti.

HEDEFLER TEK TEK BELİRLENDİ

Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele ekipleri belirledikleri hedefleri gece gündüz takibe başladı. Şüphelilerin hareketlerini ve sevk güzergâhlarını kontrol altına alan ekipler, düzenlenen 17 ayrı operasyonla insan kaçakçılığında kullanılan 23 araç, ruhsatsız silah ile örgüt üyelerinin kullandığı çok sayıda telefona el konuldu. Yapılan operasyonlarla yasadışı yollardan Türkiye’ye giriş yapmış çok sayıda göçmenin sınır dışı edilmesi sağlandı. Şebekenin yurtdışından bağlantılı oldukları şahısların yakalanması için de uluslararası kapsamda çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

TUNÇ -ELİ

28 Temmuz 2020 Salı 21:56

yoooooooooooooook ISPARTALI YAPMAZ İNANMAM. HAYDİ ANDINIZI OKUYUN. RABBİM SİZİ BİLDİĞİ ĞİBİ YAPSIN 2 yüzlüler

Vatandaş

28 Temmuz 2020 Salı 16:26

Demek ondan Isparta göçmen kaynıyor

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR