22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,966 TL
  • 4,661 TL
  • 163,70 TL
  • 104.736
ISPARTA
OTOMOBİL ÖNCE YAYAYA SONRA ELEKTRİK DİREĞİNE ÇARPTI

OTOMOBİL ÖNCE YAYAYA SONRA ELEKTRİK DİREĞİNE ÇARPTI

ISPARTA'DA FETÖ/PDY SORUŞTURMALARINDA SON DURUM AÇIKLANDI

ISPARTA'DA FETÖ/PDY SORUŞTURMALARINDA SON DURUM AÇIKLANDI

BAŞKAN GÜNAYDIN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR

BAŞKAN GÜNAYDIN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR

SİZİN İÇİN ÖZEL ÇEKİLDİ BİR DE BÖYLE BAKIN

SİZİN İÇİN ÖZEL ÇEKİLDİ BİR DE BÖYLE BAKIN

İngilizce konuşma yarışması

İngilizce konuşma yarışması

Isparta

Süleyman Demirel Üniversitesi Akademik İngilizce Konuşma Topluluğu tarafından düzenlenen SDÜ 1. İngilizce Konuşma Yarışması Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Açılış konuşmalarıyla başlayan yarışmada sözü ilk olarak Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi  Doç. Dr. Beture Mamedova aldı.  Mamedova, yaklaşık bir yıldır Tıp Fakültesi Seminer Odasında haftalık İngilizce konuşma çalıştaylarının düzenlendiğini belirterek bu organizasyonun başkanlığını yapan Doç. Dr. Sulhattin Yaşar’a ve diğer üyelere teşekkür etti. Akademisyenlerin ürettiği bilgi ve teknolojinin paylaşımında, aktarımında yabancı dil konuşma becerisinin etkili olduğunu ve bu grubun SDÜ akademik personelinin İngilizce konuşma kabiliyetlerini artırmaya yönelik katkı sağladığını dile getiren Memedova, konuşmasını İngilizce dilinde yarışacak olan 17 SDÜ’ lü akademisyene başarılar dileyerek tamamladı.

Akademik İngilizce Çalıştay Topluluğu Başkanı ve Yarışma organizatörü Doç. Dr. Sulhattin Yaşar ise “Niçin İngilizce Konuşmak Önemlidir?” başlıklı konuşmasında “Biz akademisyenler üretken insanlarız ve ürettiklerimizi satmamız gerekir;  ürettiklerimizin sosyal katkısı vardır.  Şu an dünyada İngilizce dilinde anlaşabiliyoruz, belki 25 yıl sonra Türkçe dilinde anlaşacağız. Bunun işaretlerini şimdiden görebiliyoruz. Türkçe Olimpiyatları bunu doğrulamaktadır.” dedi.

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu da İngilizce konuşmanın önemli olduğunu ancak İngilizce konuşanların ana dillerini çok iyi bir şekilde konuşmaları gerektiğini vurgulayarak “Akademisyenler yüksek özgüvenle ürettikleri çalışmalarını uluslararası çevrelere yabancı bir dilde aktarabilirler. SDÜ bünyesinde gerçekleştirilen akademik İngilizce konuşma çalıştaylarını önemsiyoruz ve her zaman destekliyoruz. SDÜ’nün başarılı alanlarından birisi de yabancı dillerdeki mükemmeliyetçiliğidir. Hepinizi kutluyorum ve jüri üyesi olarak burada bulunmaktan dolayı da büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından yarışmaya 17 farklı anabilim dalından katılan akademik personel, beş dakikalık konuşmalarını gerçekleştirdiler. Jüri üyelerinin puanlamaları, SDÜ İstatistik uzmanları tarafından analiz edildi. Birbirine oldukça yakın olan puanlardan ilk üç dereceyi alan öğretim üyelerinin isimleri ve aldıkları puanlar şöyle:

1.Prof. Dr. Fatih Gültekin – Tıp Fakültesi (86,4 puan – 100)

2.Yrd.Doç.Dr. Buğlem Ureyen Kaya – Diş Hekimliği Fakültesi (86,00 puan – 100)

3.Prof.Dr. Münire Çakır - Tıp Fakültesi (81,2 puan – 100)

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR