22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,642 TL
  • 5,476 TL
  • 193,15 TL
  • 102.666
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

İngilizce konuşma yarışması

İngilizce konuşma yarışması

Isparta

Süleyman Demirel Üniversitesi Akademik İngilizce Konuşma Topluluğu tarafından düzenlenen SDÜ 1. İngilizce Konuşma Yarışması Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Açılış konuşmalarıyla başlayan yarışmada sözü ilk olarak Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi  Doç. Dr. Beture Mamedova aldı.  Mamedova, yaklaşık bir yıldır Tıp Fakültesi Seminer Odasında haftalık İngilizce konuşma çalıştaylarının düzenlendiğini belirterek bu organizasyonun başkanlığını yapan Doç. Dr. Sulhattin Yaşar’a ve diğer üyelere teşekkür etti. Akademisyenlerin ürettiği bilgi ve teknolojinin paylaşımında, aktarımında yabancı dil konuşma becerisinin etkili olduğunu ve bu grubun SDÜ akademik personelinin İngilizce konuşma kabiliyetlerini artırmaya yönelik katkı sağladığını dile getiren Memedova, konuşmasını İngilizce dilinde yarışacak olan 17 SDÜ’ lü akademisyene başarılar dileyerek tamamladı.

Akademik İngilizce Çalıştay Topluluğu Başkanı ve Yarışma organizatörü Doç. Dr. Sulhattin Yaşar ise “Niçin İngilizce Konuşmak Önemlidir?” başlıklı konuşmasında “Biz akademisyenler üretken insanlarız ve ürettiklerimizi satmamız gerekir;  ürettiklerimizin sosyal katkısı vardır.  Şu an dünyada İngilizce dilinde anlaşabiliyoruz, belki 25 yıl sonra Türkçe dilinde anlaşacağız. Bunun işaretlerini şimdiden görebiliyoruz. Türkçe Olimpiyatları bunu doğrulamaktadır.” dedi.

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu da İngilizce konuşmanın önemli olduğunu ancak İngilizce konuşanların ana dillerini çok iyi bir şekilde konuşmaları gerektiğini vurgulayarak “Akademisyenler yüksek özgüvenle ürettikleri çalışmalarını uluslararası çevrelere yabancı bir dilde aktarabilirler. SDÜ bünyesinde gerçekleştirilen akademik İngilizce konuşma çalıştaylarını önemsiyoruz ve her zaman destekliyoruz. SDÜ’nün başarılı alanlarından birisi de yabancı dillerdeki mükemmeliyetçiliğidir. Hepinizi kutluyorum ve jüri üyesi olarak burada bulunmaktan dolayı da büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından yarışmaya 17 farklı anabilim dalından katılan akademik personel, beş dakikalık konuşmalarını gerçekleştirdiler. Jüri üyelerinin puanlamaları, SDÜ İstatistik uzmanları tarafından analiz edildi. Birbirine oldukça yakın olan puanlardan ilk üç dereceyi alan öğretim üyelerinin isimleri ve aldıkları puanlar şöyle:

1.Prof. Dr. Fatih Gültekin – Tıp Fakültesi (86,4 puan – 100)

2.Yrd.Doç.Dr. Buğlem Ureyen Kaya – Diş Hekimliği Fakültesi (86,00 puan – 100)

3.Prof.Dr. Münire Çakır - Tıp Fakültesi (81,2 puan – 100)

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR