24 Haziran 2018 Pazar

  • 4,679 TL
  • 5,454 TL
  • 190,62 TL
  • 95.852
ISPARTA 25°
ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

İLKLERİN ÖNCÜSÜ ÖNGÖRDEN İLGİNÇ TEKLİF

Turizm Yatırımcısı Sami Öngör,işadamlarına Isparta'nın uçak sorununu çözecek çok önemli bir çağrıda bulundu...

Isparta

Turizm Yatırımcısı Sami Öngör, işadamlarına Isparta'nın uçak sorununu çözecek çok önemli bir çağrıda bulundu. Güçlerimizi birleştirelim en azından kış sezonu için uçak kiralayalım, haftada 5 gün doğru saatlerde İstanbul'a sefer yapalım.

 

KENDİ SORUNUNU KENDİN ÇÖZ ISPARTA

 
Hava Yollarının rantabıl olmadığı gerekçesiyle uğramadı, özel hava yoluşirketlerinin de Kasım-2007 kazası sonrasında tercih etmediği Isparta Süleyman Demirel Havaalanı'nda İstanbul seferinin yapılamıyor olmaması hem gidip-gelenler için hem de şehir ekonomisi açısından sıkıntılara neden oluyor. Barida Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Sami Öngör'ün ortaya attığı öneri, Isparta’nın bu sorununa kolaylıkla çözüm bulanabilecek mantık ve kolaylıkta.

 

YASAL ZEMİNİ VAR ALAN HİZMETE HAZIR

 

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'nda 250-300 kişi ve altındakiuçakların iniş ve kalkışında herhangi bir engel bulunmuyor. İniş-kalkış vepark masrafları yok denecek kadar az. Yer hizmetleri ve diğer hizmetler her zaman için hazır durumda. Turizm acenteleri üzerinden uçak kiralanması, ruhsatlı bir firma üzerinden uçuş gerçekle gerçekleştirilmesi ve tarifeli sefer için koltuk satışı yapmak yasal açıdan mümkün.

 

THY ve sivil havacılık şirketlerinin rantabıl olmadığı gerekçesiyle tercih etmediği Süleyman Demirel Havalimanı'nda uzun zamandır tarifeli sefer yapılamıyor. Kasım 2007'da Atlas Jet uçağının yaptığı talihsiz kaza sonrasında sivil havacılık şirketlerinin uğramadığı, THY'nin de rantabıl bulmadığı için seferlerini sonlandırdığı Isparta’da havayolu ulaşımının olmaması her açıdan sıkıntı yaratıyor. İstanbul'a gidip-gelecekler ile ekonomik anlamda yaşanan problemin çözümü için mantıklı ve uygulanabilir bir öneri Gündeme geldi.

 

SAMİ ÖNGÖR'DEN MUHTEŞEM TEKLİF

 
50 milyon TL'lik yatırımla Isparta’nın ilk ve tek 5 yıldızlı otelini inşa edenSami Öngör, kış sezonunda iç turizm hareketliliğinin sağlanması gerektiğini söyledi. Isparta’ya gelen-giden sayısının artırılması, dolayısıyla ekonomik büyümenin sağlanması gerektiğini belirten Öngör.İstanbul Isparta arası uçak seferlerinin olmazsa olmaz unsur olduğunu kaydetti.Süleyman Demirel Havaalanı'nın bu yönde değerlendirilememesinden yakman Öngör,soruna kentin kendi içerisinde çözüm bulabileceği mantıklıve uygulanabilir bir öneride bulundu. Bu fikrini payşalan Öngör, "işadamları olarak bir araya gelelim. Güçlerimizi birleştirdim en azından kış sezonu için3-4 aylığını uçak kiralayalım. Doğru zamanlarda, doğru günlerde haftada 5gün Isparta-İstanbul arası sefer düzenleyelim. Bu seferler doğru zamanlarda olursa ilgi olacaktır. Bu para cebimizden de çıkmayacak.Koltuk satarak, uçağın kira parasını da çıkarabileceğimizi düşünüyorum.Bu maliyetin üzerinden tek başıma kalkamam. Isparta’nın işadamları olarak bir araya gelmeliyiz, küçük birikimlerden büyük bir kaynak oluşturup,

masaya oturmalıyız. Ben bu konuda üzerime*düşeni her zaman yapmaya hazırım" diye konuştu.

 

YASAL AÇIDAN MÜMKÜN

Sami Öngör'ün önerisinden yola çıkarak yaptığı araştırmada, uçak kiralama, sefer düzenleme hatta yolcu bileti satma konusunda herhangi bir engel olmadığı ortaya çıktı. Halihazırda uçak kiralama, yurt dışından turist getirmek için havayolu hizmeti sunan turizm acenteleri, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğün'den ruhsatlı havacılık şirketleri aracılığıyla bu ticarifaaliyeti yürütebiliyor.

 

HAVAALANI HERAN HİZMETE HAZIR

 

Yasal zeminler içerisinde uçak kiralama ve hava yolu seferi yapılması durumunda Isparta Havaalanı'nın büyük bir avantajı bulunuyor. Isparta Havaalanı'nda iniş-kalkış ve park hizmetler için bedava denecek düzey desem bol iki bir ücretle veriliyor. Yer hizmetleri ve diğer havayolu hizmetleri de her zaman yapılabilecek durumda. Her an iniş yapacak uçağa yer hizmetleri ve diğer hizmetler komple verilebilecek durumda hazır bekletiliyor. Hizmet gündüz olduğu gibi gecenin herhangi bir saatinde devrile biliyor. Kayı  Tour gibi tanınmış firmaların dışında Isparta’da ismi duyulmamış bir çok şirket uçak kiralama, sefer düzenleme hizmetlerini verdiği öğrenildi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR