19 Temmuz 2018 Perşembe

  • 4,797 TL
  • 5,587 TL
  • 189,85 TL
  • 92.322
ISPARTA 27°
MEZARLIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

MEZARLIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

KORKUNÇ KAZA! 1 ÖLÜ

KORKUNÇ KAZA! 1 ÖLÜ

ARDİYEYE GİRİP İŞTE BÖYLE YAKALADILAR

ARDİYEYE GİRİP İŞTE BÖYLE YAKALADILAR

ISPARTA'DA KAZA 4 YARALI

ISPARTA'DA KAZA 4 YARALI

İLK İNCELEMEDE BİNLERCE BALIĞIN TELEF OLDUĞU GÖRÜLDÜ

İLK İNCELEMEDE BİNLERCE BALIĞIN TELEF OLDUĞU GÖRÜLDÜ

Isparta

DSİ POMPALARINDAKİ BALIK TELEFLERİNİ ÖNLEMEK İÇİN KURULAN KOMİSYON ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR!...

"DSİ Pompalarında Balık Katliamı!..." , "Levrek Balıkları Artık Bahçelerden Toplanıyor!...", başlıklı haberlerimiz üzerine, Eğirdir Kaymakamı Abdullah Akdaş başkanlığında kurulan Araştırma Komisyonu çalışmalarını sürdürüyor.

SDÜ Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahrettin Küçük, DSİ 18.Bölge Müdürlüğü Su Ürünleri Mühendisi Hüsrev Kalay ve Hidrolog Sadık Akbaş,Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden Su Ürünleri Mühendisi Gül Tuncer ve Hüseyin Erkeş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden Çevre Yük. Müh. Ayşe Budak,Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Su Ürünleri Mühendisi Rahmi Uysal, Eğirdir Merkez Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ayhan Küçükköse, Barla Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Fevzi Ceylan, Beydere Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Adem Toközlü'den oluşan araştırma komisyonu, ilk toplantısını 28 Temmuz Cuma günü yaparken, ilk saha incelemesini de dün gerçekleştirdi.

Dün sabah saatlerinden akşama dek DSİ sulama pompalarında ve bahçelerde inceleme yapan heyetin, pompa çıkışlarında ve bahçelerde, 10 gram - 50 gram arasında, telef olmuş yüzlerce-binlerce levrek balığını tespit ettiği öğrenildi.

Saha incelemesinde yüzlerce,binlerce yavru levrek balığının telef olduğunu yerinde gören Araştırma Komisyonunun yarın akşam Tırtar ve Taşevi DSİ pompalarında inceleme yapacakları, önümüzdeki Cuma günü de DSİ 18. Bölge Müdürlüğünde konu ile ilgili bir toplantı planlandığı ifade edildi.

EĞİRDİR AKIN GAZETESİ - BOMBA 32 HABERİ

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR