25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,718 TL
  • 5,504 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

İLİM ŞEHRİ ISPARTA DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

SDÜ Türkçe topluluğunun konferansına katılmak için Isparta'ya gelen doğu Türkistan kültür ve dayanışma derneği başkanı seyit TümTürk ilim şehri Isparta derneği başkanı Memduh Oğuz'u da ziyaret etti.

Isparta

  Ziyarette konuşan TümTürk iki yıl önce yine bir konferans için geldiğim Isparta’da Memduh Oğuz beyi vali olarak ziyaret etmiştik. Şimdi yine Isparta’ya hizmet ettiğini görmekten mutlu oldum” dedi.   

 

SDÜ Türkçe topluluğu yönetimi ile birlikte ilim şehri derneğini başkanı Memduh Oğuz’u ziyaret eden dünya Uygur kongresi genel başkan yardımcısı ve doğu Türkistan kültür ve dayanışma derneği başkanı seyit Tüm Türk “2 yıl önce başka bir konferans için geldiğimiz Isparta’da Memduh Oğuz beyi vali olarak ziyaret etmiştik. Kendisinin o zaman bizde bıraktığı intiba nedeniyle gelir gelmez yine ziyaret etmek istedik. Kendisinin emekli olduğunu fakat Isparta’ya hizmet etmeye devam ettiğini öğrendik. Gerçekten çok güzel bir davranış bu nedenle ilim şehri Isparta derneğine bir ziyaret gerçekleştirdik” diye konuştu.

 

Doğu Türkistan’da yaşananlara da değinen seyit Tüm Türk “doğu Türkistan Türklerin asli yurdu. 1949 yılından beri çin işgali altında, Türklere yönelik asimilasyon çalışmalarının ve katliamların yaşandığı bir coğrafya. Ama esas üzücü olan bu yaşananlara karşılık Türkiye cumhuriyeti ile çin devleti arasındaki ekonomik ve siyasi ilişkilerin giderek artması” dedi. 

 

İlim şehri Isparta derneği başkanı Memduh Oğuz ise “Büyük Atatürk’ün söylediği yurtta barış dünyada barış çok önemli bir şey ama barışı isterken diğer yandan soydaşlarımıza bir zulüm yapılması da kabul edilemez. Eğer bir yerde kargaşa, sıkıntı, insan haysiyetine sığmayan bir durum varsa bu yanlıştır. Biz ilim şehri Isparta derneği olarak her şeyin başına ilimi koyuyoruz. İlimde hedef bilmediğini öğrenmektir. Sayın TümTürk ve arkadaşları da bu bilme görevine hizmet ediyorlar. Bu anlamda bir birlikteliğimiz var” dedi.  

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR