visitor analyticsvisitor analytics
26 Temmuz 2017 Çarşamba 11:31

İL ÖZEL İDAREDEN O İDDİALARA CEVAP !

İL ÖZEL İDAREDEN O İDDİALARA CEVAP !
12 Haziran 2017 Pazartesi 18:34

İL ÖZEL İDAREDEN O İDDİALARA CEVAP !

Mülkiyeti İl Özel İdaresine kayıtlı Çünür Mahallesinde bulunan Botanik Parkının da bulunduğu alanın bir kısmında Yüksek Öğretim Yurduyapımı amacıyla, Isparta Belediye Başkanlığına yaptığımız başvuru ile ilgili olarak Isparta Belediye yetkililerince yerel medya aracılığıyla "botanik parkın yok edilmesi uygun bulunmamıştır" gibi açıklamalar yapıldığı görülmektedir.

 

Mülkiyet iİl Özel İdaresine ait olup Çünür Mahallesinde bulunan 249.118,35 m²'lik alanda imar planında Botanik Parkı vasıflı arsamızın Yüksek Öğretim Yurdu yapımı amacıyla, fiilen Botanik Parkı olarak kullanılan kısmının ayrılarak,hali hazırda kullanılmayan yaklaşık 172.385 m² yüz ölçümlü kısmının Kamu Yararı da gözetilerek “Sosyal Tesis Alanı” vasfına dönüştürülmesi amacıyla, 13.12.2016 tarih ve 16576 sayılı yazımızla Isparta Belediye Başkanlığına başvuru yapılmıştır. Ancak bu başvuru öncesinde Sayın Belediye Başkanı ile konu hakkında detaylı bir görüşme yapılmış ve talebimiz Sayın Belediye Başkanı tarafından uygun görülmüştür. Bunun üzerine söz konusu talep yazılı olarak belediyeye iletilmiştir. Isparta Belediye Meclisi 10.03.2017 tarih ve 55 sayılı kararıyla söz konusu talebimizin bir kısmını kabul ederek 46.000 m²'lik alanda sosyal tesis alanı olarak düzenlenmesine karar vermiştir. Bunun üzerine Isparta ilindeki yükseköğrenim yurduna olan ihtiyacı da dikkate alarak anılan kararın yeniden görüşülmesi talep edilmiştir.

 Yukarıda ifade edildiği üzere Isparta Belediye Başkanınca yerel medya aracılığıyla idaremize karşı, ağaç düşmanlığı ve mevcut botanik parkının yok edilmesi gibi ithamlar yapıldığı görülmektedir. Öncelikle Botanik Parkı üzerinden yapılan açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Botanik Parkının yok edilmesi gibi bir teklifimiz bulunmamaktadır. Zira Isparta Belediye Başkanlığına yaptığımız başvuru ekinde yer alan İmar Planı Değişikliği taslağında görüleceği üzere fiilen Botanik Parkı olarak kullanılan yaklaşık 75.000 m²'lik bir alan olduğu gibi bırakılmış ve herhangi bir değişiklik talep edilmemiştir. İdarenin talebi tamamen Botanik Parkı dışında kalan boş alanla ilgilidir. Tahsis değişikliği talep ettiğimiz alanın bir kısmında bulunan ve Belediye yetkililerince bahsedilen ağaçların bir tanesi dahi kesilmeyecektir. İl Özel İdaresi olarak böyle bir planlamamız bulunmamaktadır.

  İlimiz Süleyman Demirel Üniversitesinde 80.000 civarında öğrenci eğitim görmekte olup, bu öğrencilerin ciddi bir yurt ihtiyacı bulunmaktadır. Gündemde olan 2.Üniversitenin de kurulması ile daha da artacak öğrenci sayısı karşısında yurt imkânlarının yetersiz kalacağı, binlerce öğrencinin mağdur olacağı, yine yurt bulamadığı için kayıt yaptırmayan veya donduran öğrenciler nedeniyle ilimizin ekonomik olarak çok ciddi kayıpları olacağı ortadadır. Ayrıca gelişi güzel ve  mevzuata uygun olmayan, sağlıksız koşullarda yapılan apart işletmeciliği konusunda Ispartalı vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz tarafından bir çok şikayetin olduğu kamuoyunca bilinmektedir.

Yukarıda daizah edildiği üzere öğrencilerin daha rahat ve huzurlu bir şekilde eğitim ve öğretim sürdürebilmesi için İl Özel İdaresince yapılan bu çalışmaları  “ağaç düşmanlığı yapılıyor” şeklinde kamuoyuna sunmanın doğru olmadığını halkımızla paylaşmak ihtiyacı hasıl olmuştur.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Vatandasın sesi
13 Haziran 2017 Salı 17:32

Ben yorum yazmazdim yazmayada zorluyosunuz.Bazen haberi takdir ederim bazende Kiziyorum Bu Universite yolundan baska yerde yolmu yok Birakin bee sizizin hizmet kapasiteniz kizdiriyorsunuz.Allahaskina ozel idare de sen otur.hoca yada git ogretmenligini yap. Bu isler sizi asiyor demekki sende belediyede Baskan. otur.

15 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Ispartam
13 Haziran 2017 Salı 17:27

Önce Ispartaliya ve yasayanlarına hizmeti düşünün Bak bu lafi iyi yazin Ispartanin bir orada yolu yok ne bu yaa baska yerde isiniz yokmu sizin Konya yolu Antalya yolu burdur yolu kör noktamiyapmaya calisiyonuz.Bakin derdinizizi kafaniza gore degil yasayan larla istisare ederek gidin.Akilli adamlar akil aramaz icraata davet ediyorim.Bende sizleri..Ne kiymetliymis Cunurlude şaştı kaldı Savlu havlumu atsın.Egirdirli golemi gitsin. Glincikli Bulduru bekliyo

1 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla

Ispartada yasayan
13 Haziran 2017 Salı 17:21

Emir askeri bırak yurdu da baska denilenleri yerine getir.Ispartalı menfaatleri neler birazda buna kafa yorun..Aparti olan evi olan esnaf olan vergisini veriyor.Nedir derdiniz.Kime neye yaranmaya calisiyonuz.Ispartaliya yaranin da yuzunuz olsun.Hepinize soyluyorum.Isparta ya ne yapsak refahı ferahıni saglarız doye bi daha düşünün.Yarın tabi sen tayin olacan gidecen baskanda secimde kaybedecek olan Ispartalıya olacak oylemi Şunu bilin Ispartalıda zamanı gelince guzel konusacak.

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

ASIL AMAÇ ASIL KONU

ISPARTALI
13 Haziran 2017 Salı 11:07

HER ZAMANKİ GİBİ KONU FARKLI YERLERE ÇEKİLİYOR ARKADAŞLAR AMAÇ ÜZÜM YEMEKSE BAĞCIYLA İŞİNİZ OLMAZ ..AĞAÇ KATLİAMI DİYE FERYAT EDENLERİN HEPSİNİN YA APARTI YADA YURDU VARDIR YADA GAYRİMENKÜLÜ DİKKAT BUYRUN ..İL ÖZEL İDARESİ YURT YAPMAK İSTİYOR VE AĞAÇLARI DAVRAZDA DEĞERLENDİRECEKLER 2009 DAN BU ZAMANA KADAR 20 KAT 30 KAT ARTAN ARSA FİYATLARI VE GAYRIMENKUL FİYATLARININ TEK SEBEBİ BELEDİYEDİR YANLIŞ YEREL YÖNETİMDİR KİRALAR 700-800 TL ASGARİ ÜCRETLİ 1400 TL NIN YARISINI KIRAYA VERİYOR YAZIKKKK

4 Beğendim
56 Beğenmedim
 
Yanıtla

vatanaas

vatandas
13 Haziran 2017 Salı 00:41

botanik parkını kac yıllığına ozel sektöre vereceksniz yazzıkkk ondan bahsedinnşuan ısparta yapılan yurtları hepside ozel sekmtçr yapıyorr bilmemm kac yıl işletecekler sonra zaten bina yılını dolduuyor

69 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

İTKM BAŞKAN YÜKSEK
12 Haziran 2017 Pazartesi 22:11

Başkanım İTKM NASIL YANİ ANLAMADIM. o bölgedeki esnaflar dükkan larını kapattılar. Çünürden arsa kapatıp, sonra imara açacak gücümüz yok. herkes hesabını öbür tarafta verecek.

6 Beğendim
2 Beğenmedim
 
Yanıtla

Lanet!
12 Haziran 2017 Pazartesi 21:16

Eğirdir yolunda kestiğiniz ve yol yaparken yukıp attığınız yuzlerce ağacın vebali de kımın uzerındeyse, allah bılıyor yapacağını!!!!

81 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

Otag
12 Haziran 2017 Pazartesi 20:09

Migros kavşağında sedir katliamınıda yazın

80 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

Başkanım saygılar
12 Haziran 2017 Pazartesi 18:38

Başkanım. Saygılar . halkın sağlığını hiçe sayan sokakta tulumba imalat satışına fikrimiz nedir

22 Beğendim
5 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

AVUKAT EROL BERBER'İN BABASI YAŞAMINI YİTİRDİ

AVUKAT EROL BERBER'İN BABASI YAŞAMINI YİTİRDİ

AVUKAT EROL BERBER'İN BABASI YAŞAMINI YİTİRDİ

ISPARTA'DA OTOMOBİL ÇARPTI KAÇTI

ISPARTA'DA OTOMOBİL ÇARPTI KAÇTI

ISPARTA'DA OTOMOBİL ÇARPTI KAÇTI

ISPARTA'DA EKMEĞE ZAM GELİYOR

ISPARTA'DA EKMEĞE ZAM GELİYOR

ISPARTA'DA EKMEĞE ZAM GELİYOR

ISPARTA'DA 70 BİN TL DOLANDIRDILAR

ISPARTA'DA 70 BİN TL DOLANDIRDILAR

ISPARTA'DA 70 BİN TL DOLANDIRDILAR

BAKAN SOYLU'YA ISPARTA DAVRAZSPOR FORMASI HEDİYE ETTİLER

BAKAN SOYLU'YA ISPARTA DAVRAZSPOR FORMASI HEDİYE ETTİLER

BAKAN SOYLU'YA ISPARTA DAVRAZSPOR FORMASI HEDİYE ETTİLER

ISPARTA'DA KONUT SATIŞLARINDA AZALMA!

ISPARTA'DA KONUT SATIŞLARINDA AZALMA!

ISPARTA'DA KONUT SATIŞLARINDA AZALMA!

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

ISPARTA’YA İKİNCİ ÜNİVERSİTE

ISPARTA’YA İKİNCİ ÜNİVERSİTE