25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,700 TL
  • 5,508 TL
  • 197,37 TL
  • 102.825
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İl başkanlarının açıklaması ahlaki değil

İl başkanlarının açıklaması ahlaki değil

Isparta

CHP’li 78 il başkanının olağanüstü kurultayda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini açıkladığı toplantıya katılmayan ve ortak metne imza atmayan CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ahlaki bulmadığı bu açıklamayla kurultay iradesine ipotek konulduğunu söyledi. Başkan Şenol, "Bu açıklama hem sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na hem de diğer aday sayın Muharrem İnce’ye hakarettir" dedi.

1Sitene Ekle

"İl başkanlarının açıklaması ahlaki değil"

Mehmet ERÇAKIR- Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA)

 

CHP’nin 78 il başkanı, 5-6 Eylül’de yapılacak olağanüstükurultayı görüşmek üzere bir araya geldi. Toplantı sonrasında yapılan ortakbasın açıklamasında, "Partimizi iktidara, ülkemizi geleceğe taşıyacağına inandığımız genel başkanımıza bu kurultayda desteğimiz tamdır. Sayın genelbaşkanımıza başarılar diliyoruz" denildi. Ortak metne Düzce, Yalova veIsparta il başkanları imza atmadı.

 

 

’KATILMAYACAĞIMI ÖNCEDEN DUYURDUM’

 

CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ortak açıklamaya neden destek vermediğini anlattı. Kurultay delegesi olan Yenişarbademli Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Erdem ve İl Genel Meclis Üyesi Kamil İçöz’le birlikte basın toplantısı düzenleyen Başkan Şenol, il başkanlarının düzenlediği toplantıyı etik bulmadığını, toplantıya katılmayacağını da daha önce duyurduğunu söyledi.

 

’İL BAŞKANLARINI ŞUCU-BUCU DİYE YAFTALAMAK DOĞRU DEĞİL’

 

CHP Isparta İl Teşkilatı’nda düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Şenol, il başkanlarını, örgütleri ’şucu’ ya da ’bucu’ diye yaftalamanın yanlış olduğunu söyledi. Isparta’da il ve ilçe kongrelerini yaparken kentinbazı bölgelerinde ’Kılıçdaroğlucu’ ya da ’Baykalcı’ diye eleştirildiklerini anlatan Şenol, şöyle konuştu:

 

"Biz, kişilerin adamı değiliz. Partimizin programı,ilkeleri var. CHP’li olmak bizim temel ilkemiz. Ben o toplantıya etik boyuttandolayı katılmadım. Katılmayacağımı da söyledim. CHP’nin büyük kurultayında adaylar varken il ve ilçe örgütlerine, yönetim kurulu üyelerine, belediye başkanlarına, il ve belediye meclis üyelerine, kurultay delegelerine hiç görüş sormadan, ipotek koyularak bir toplantıya katılıp açıklama yapmak ahlak kurallarıma uymuyor. 78 il başkanı sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yaptı. Arkadaşlarıma sormak isterim. Hanginiz il, ilçeörgütünüzle, kurultay delegelerinizle toplantı yaparak bu kararı verdiniz? Benhemen hemen hiçbirinin yaptığını düşünmüyorum. CHP’liler en sağlıklı kararı kurultayda özgür iradeleriyle verecektir."

 

’KURULTAY İRADESİNE İPOTEK KONULMUŞTUR’

 

Kendilerini partiye bağlayan şeyin parti ilkeleri, programıve tüzüğü olduğuna işaret eden Şenol, sözlerini şöyle tamamladı:

 

"Bunları hiçe sayarak kendi egomuzu tatmin etmek için,kendimize bir yerlere giden yolu açmak için bu tür görüşler bildirmek doğrudeğildir. Bu hem sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na hem diğer aday sayın Muharrem İnce, hem de il ve ilçe kurultay delegelerine hakarettir. Ahlaki bulmuyorum. Herkes gönlünde bir adayı destekleyebilir, bireysel destek verilebilir. Örgütlerini temsilen verilen yetkiyi kötüye kullanmamak gerekir.Bu açıklamayla kurultay iradesine ipotek konulmuştur. Milletvekilleri tek tekaçıklama yapabilir, ancak il başkanları bir örgütü temsil ediyor."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ahmet tekdur

19 Ağustos 2014 Salı 23:56

ne teşkilatı,ne başkanlığı varmıymış ıspartada.güleriz ağlanacak halimize.başkan şenol sen söylediklerine kendin inanıyor musun.

SİZ

19 Ağustos 2014 Salı 18:35

bükemediğin bileği öpeceksin siz AKP nin bileğini bükemiyosunuz chp olarak bence gidin öpün daha doğrusu halkın bileğini bükemiyorsunuz halk sizi istemiyo çünkü sizin Müslümanlıkla alakanız yok türkiyenin önünü açacak herşeyi engellemek için uğraşıyorsunuz aynı yusufun bölge hastanesinin yapımının engellediği gibi ALLAH AŞKINA İSTİFA EDİNDE TÜRKİYE RAHATLASIN

noldu

19 Ağustos 2014 Salı 18:26

hani büyük oy farkıyla seçimi alacakdınız başkan 14 tane parti birleşdiniz böyle olacağını bilseydik uzaydanda ufo larıda çağırırdık haa haa haa sen çok rüya görüyon anlaşılan CHP NE YAPARSA YAPSIN KİMİ BAŞA GETİRİRSE GETİRSİN TÜRKİYE BUNDAN 60 SENE ÖNCE CHP Yİ SANDIĞA GÖMDÜ BİRDAHADA ÇIKARMAZ ÇÜNKÜ TÜRKİYENİN YARISINDAN FAZLASI MÜSLÜMAN HELE O TAMER GENÇ OLDUĞU SÜRECE HİÇ ÇIKARMAZ ADAMIN SURATINI GÖREN KUSAR ŞEYTAN ONDAN SEVİMLİDİR

spartans

19 Ağustos 2014 Salı 20:41

nereden buluyorsunuz bu lafları bilmem ama cuk diye oturmuş yerine :) uzaydan ufolarıda çağırırdık ne güldüm yahuu.CHP bence komple kapatılmalı...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR